pátek 29. března, 01:36 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Fred
Status: nováček

Jak odstranit plast ze skla

Datum: 26.10.2008 16:48
 

Dcera omylem položila nějaké oblečení k rozpálené krbové vložce. Po dotyku plastových částí oděvů se žhavým sklem se plast roztekl po skle a je tam "připečený". Nemáte nějakou zkušenost s odtraněním tohoto plastu ze skla, aby se minimalizovalo riziko poškození skla (poškrábání, poleptání apod) ?

 

Díky za rady, Fred

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 16:52
     

    Co zkusit škrabku na sklokeramickou desku?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak odstranit plast ze skla

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 18:17
     

    Takto se mi podařilo roztavit friťák eye rolling smiley , nevšimla jsem si,že je příliš blízko něj rozpálená teflonová pánev. Takže plast se roztekl po té pánvi. Z tý teflonky to šlo jednoduše odloupnout.

     
  • Status: expert

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 19:16
     

    Já si takhle zimní bundou zamazala dvířka u kachláků, když jsem se nahřívala, nejde to dolů ani omylemthumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (26.10.2008 19:17)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 20:03
     

    U krbové vložky bude asi problém, protože je to sklo speciální a snadno se poškrábe. Asi bych při roztopení zkusila naprosto hladkou kovovou stěrku, ale nevím, jestli se sundá vše nebo jen napečená vrstva, ale sklo zůstane obarvené confused smiley Byla by možná dobrá žiletka, ale nedovedu si představit opatrně sundavat ten sjarajt takovým miniaturním předmětem při rozpálených kamnech.... thumbs up

     
  • Autor: Fred
    Status: nováček

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 20:40
     

    Díky za účast,

    zatím to zkouším nahřívat horkovzdušnou pistolí a seškrabávat nožíkem obaleným v utěrce. Jde to ale velmi pomalu. Nepřál bych tu práci a ni úhlavnímu třídnímu nepříteli.

    F.

     
  • Status: expert

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 20:56
     

    Frede soucítím s tebou, musí to být práce pro vraha za trestthumbs up

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 22:33
     

    A vzít na to benzín nebo nějaký čistič nejde? To by se poleptalo? confused smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 26.10.2008 23:53
     

    Bych na to vzala škrabku se žiletkou...stojí to pár kaček....nehrozí poškrábání, jako pouze žiletkou, protože jedeš celou šířkou. Já ji používám často na odstranění různých samolepek z vejloh a nic jsem nikdy nepoškrábala...Snad se ti to podaří odstranit... winking smiley Jo to nahřátí pistolí je dobrej tah, já si beru k ruce fén...

     
  • Autor: Fred
    Status: nováček

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 27.10.2008 11:39
     

    Takže se to nějak podařilo po 4 hodinách usilovné práce. Dočistil jsem to CIFem. Ponaučení pro mne i pro ostatní. Nepokoušet se to odstraňovat, pokud je sklo horké, musí se to nechat schládnout. Tam, kde jsem to zkoušel sundávat hned, tak se to loupalo i se žhavým sklem. Jinde to bylo v pohodě

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak odstranit plast ze skla

    Datum: 27.10.2008 12:00
     

    Hlavně, že se to povedlo! thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.