pátek 19. dubna, 07:37 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: suee
Status:

jak odplevelit zahrádku?

Datum: 01.08.2013 09:19
 

Ahoj zahrádnice, prosím o radu. Moje prababička má klasickou předzahrádku plnou kytiček o které se ráda stará. Bohužel už ji je přes 80 tak na to už moc nestačí. Chtěla bych ji část pokrýt nějakou půdokryvnou rostlinkou. K dispozici mám barvínek. Jak připravit půdu pro osázení?jak osázet? je tam strašně moc jak babička říká karhátí smiling smiley je mi jasný,že to nezvládnu dokonale vyplejt. Mám to polejt třeba roundapem? jak se to dělá? a pak se to může hned zas osázet? jedná se o pruh kolem baráku 1m x 5m. Děkuji moc za radu flower smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 10:17
     

    karhátí je bršlice kozí noha, že?

     

    Tu nezlikviduješ za sezónu, chce to mechanicky vyplet třeba rycíma videmi, pečlivě vybrat, stejně něco zůstane a když vzejde stříkat či natírat...mnoho let. thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: jak odplevelit zahrádku?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 10:25
     

    Možná by sem Jaja mohla Suee napsat správný postup mulčování s kartonama. To by ta bršlice mohla z velké části zdechnout. Asi jí nezlikviduješ nikdy. Číhá pod zemí pořád.

     
  • Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 10:31
     

    [www.week.cz] tady od třetí strany jsem zastánce mulčování, předtím jsem nemulčovala. Je tam toho hodně hlavně od janinkyH ta mě k tomu přivedla.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 11:41
     

    Suee, záleží kolik máš na to času winking smiley . Asi úplně nej by bylo celou zamýšlenou plochu postříkat Raundapem, ale opravdu důkladně, aby byl veškerý plevel namočený. Počkat týden a zopakovat postřik - něco již bude zavadlé, ale tímto postřikem se dostaneš i na rostlinky co teprve vyrazily. - pak po 14 dnech by mělo být tvše hnědé a můžeš vyrýt. Takže za pomoci rycích vidlí (či obyčejných) zrýt celý prostor a veškeré kořeny vytahat - půjde to dobře, většina bude již mrtvá winking smiley . Záhon upravit hráběma a počkat aspoň 14 dní - během té doby vylezou rostlinky ze zapomenutých kořínků - odstranit.

    No a máš krásně čistý záhon připravený k sázení. Ten pak pokrýt kartonama a mulčovat, či folií (nejsem její zastánce, ale ...).

    Ovšem počítej s tím, že pokud to nějak nezakreješ, z okolí tam naleze další plevel a bršlice (ta se rozlejzá pomocí oddenkatého kořene, je třeba vybrat ze zeminy opravdu každý i malinký kousek kořene, jinak je nová rostlina sad smiley ).

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 12:17
     

    Dekuju moc za odpovedi,moc jste me teda nepotesily grinning smiley ale tusila jsem,ze jednoduche to nebude....zitra se tam na to mrknu a polozim pripadne dalsi dotazy winking smiley na zahrade jsem uplny zacatecnik!

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 12:57
     

    Nejsem si jistá, jestli dávka Roundupu zničí ty kilometry kořenů až do všech konečků, spíš to vidím na víc opakování.

    Výhoda, v srpnu/září mají rostliny snahu akumulovat aživiny do podzemních částí a postřiky by měl být účinnější. Mezi ošetřenou plochou a plochou s porostem bršlice musí být nějaká překážka, jinak se bršlice bleskem šíří.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 13:03
     

    tak jsem si tu něco pročetla i o té bršlici a jsem zděšená. Je tam totiž skoro všude i kolem chalupy, na velký zahradě...to je normální? toho se prostě nemůžu zbavit nikdy ne? sad smiley ted už chápu proč to tam babička tolik neudržuje, to se asi nedá, když už tomu člověk nemůže věnovat tolik času a sil...

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 13:08
     

    tak třeba před domem jsem se ji zbavila, (2 m2 winking smiley ) kolem je obrubník, několikrát jsem ryla (vidlema) a vybírala a asi za dva roky nebyla. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 13:11
     

    Taky mám bršlici všude, žiju s ní v příměří. Nedělám žádné obří akce proti ní a ona se nešíří. Prostě ji vypleju kde ji vidím. Jsou daleko horší plevele.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 13:13
     

    Jájo díky za ten odkaz už to pročítám, ted bych ale potřebovala spoustu času na čtení, abych to nastudovala. Snad budou prckové chvíli spát grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 13:52
     

    Taky jí mám všude. V záhonech jí ničím, jak můžu, stále vylézá, ale při pravidelné péči je v mezích - zatím

     
  • Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 14:10
     

    [www.jitrnizeme.cz]

    Už to tu někdo dával, máme jí na zahrádkách málo budem ji pěstovat místo kytek uvidíte :-)

     
  • Status: expert

    Re: jak odplevelit zahrádku?

    Datum: 01.08.2013 14:13
     

    Tip: Bršlice je bezkonkurenční proti komářímu štípnutí. Stačí rozmačkat stonek listu a potřít štípanec. Bolest i podráždění za pár minut nadobro přejde.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.