středa 24. dubna, 06:00 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Založte si eDeníček! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 

jak naucit dite spat celou noc

Autor: LenkaJaskova - nováček
Datum: 31.12.2010 20:25
 

Dobrý den,mám 5 měsíčního syna a v 7 ho koupeme a na 8 je krmeni.Kojim ale na noc už dávám nutrilon HA.jenže i přesto se mi vzbudí 3x až 5x za noc,Pravidelně v 11.v 1,ve 3 a v půl 5 už nechce spát.Nevíte nákou radu?Jestli je lepší kašička než mlíčko?Děkuji za odpovědi Lenkaplease smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 01.01.2011 19:19
     

    Myslím, že je to úplně normální, bohužel... Moje děti se budívaly obyčejně taky 5-6 x za noc v tomhle věku a ráno vstávaly klidně kolem šesté... Ale mám kamarádku, jejíž děti měly budíčka do roka tak kolem páté. Takže když my jsme vstávali, ona už šla v létě z dlouhé procházky se psem a dětma v kočárku eye rolling smiley

    Kašičkou bych takové miminko zatím rozhodně necpala nono smiley confused smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Hanule - expert
    Datum: 01.01.2011 21:40
     

    Vydržet bez mléka celou noc by měl kojenec až od 6. měsíce věku, ovšem to se už zase začnou ozývat zoubky, takže ani tehdy není jistota, že to klapne. Do 6 měsíců ale pít v noci tak jako tak potřebuje a má. Už si ty časové intervaly nepamatuji přesně, ale odhadem bude ta mezní hodnota bez mléka (na suchu drinking smiley ) ve vašem věku někde kolem 5 hodin.. Přesnější info by měl podat pediatr. flower smiley

    Když je pak více než půlroční, setkala jsem se s tipem na připravení o trošku hustšího mlíčka, ale osobní zkušenost s tím nemám, u nás bylo prtěto kojené, ne na umělém mléce.

    A pokud je prostě žíznivé, bude chtít pít i starší. Někdy těžko říct, zda je to hlad anebo žízeň. Vím, že kamarádka, když odstavovala (ovšem to bylo až v roce a půl), řešila ten návykový problém na noční pití podáváním čajíčku. Což pak zabralo, zkraje chlapeček potřeboval (a vyžadoval) prostě to pití jako takové.. No a u většího je ta výhoda, že mohla podávat právě předem připravený čaj či čistou vodu a nemusela rozdělávat mléko..

    Nepřevařenou kojeneckou vodu (jen tak na okraj) smějí děti tuším též až po dovršeném 6. měsíci.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (01.01.2011 21:49)
     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Blb
    (Jan Kunc)
    -
    Datum: 02.01.2011 08:23
     

    Lenko, tohle patří určitě do diskuzí, Blog vypadá jinak.

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 02.01.2011 10:20
     

    Hanule, u nás pak byl problém, že nechtěli v noci ani pít, ani jíst, ale jen se tak nějak přitulit a byli schopní se kvůli tomu vzbudit i pětkrát za noc. Třikrát cucli a spali... Ale to bylo až tak kolem roku. Poprvé jsme to řešili tím, že jsme malýho nechali spát dvě noci po sobě u babičky, jak mě "necítil", vydržel spát celou noc! a pak už to bylo opravdu v pohodě a vzbudil se maximálně třeba jednou za noc,stačilo pohladit a spal dál, ale už "nezávislil" winking smiley. No a druhého jsme někdy kolem roku odstěhovali do pokojíčku a taky pak spinkal v pohodě celou noc.

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 02.01.2011 10:22
     


    Blb napsal(a):

    Lenko, tohle patří určitě do diskuzí, Blog vypadá jinak.

    Asi ne každý se tady hned úplně zorientuje. Možná by šlo diskuzi přesunout, ale pak by ji zase zakladatelka nemusela najít confused smiley, pokud tady není "ryba ve vodě".

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Datum: 02.01.2011 18:25
     

    Myslím, že Lenka potřebovala poradit s něčím jiným, než kam zařadit příspěvek. Že její příspěvek podle něčího názoru nepatří do blogu, je věc jedna, a to, že se ptala na to, jak na malého nespavce, je věc druhá. Za chvíli jí možná někteří poradí, jak příspěvek pojmenovat, ale to jí mnoho nepomůže.sad smiley

     

    Lenko, něco podobného jsme měli doma. Já sice nekojil, ani nechystal mlíčko, ale nočních hlasových projevů jsem si užil dost. Pak jsme přišli na to, že s papáním a hladem to nemá mnoho společného. A žádné poučky, kolik má kojenec vydržet bez mléka, na to nepomohly. Pak začala paní doktorka vymýšlet jak děťátku navodit režim, aby se maminka aspoň trochu vyspala. Ztroskotalo to rovněž. Nakonec jsme museli kapitulovat a přizpůsobit se tomu, že některé děti prostě nemají takovou potřebu spánku jako jiné. Nakonec jsme to přežili. Nyní už je dcera dospělá, ale ani dnes nemá potřebu spánku zdaleka takovou, jako mají jiní lidé.

     

    Rozhodně bych ti doporučil, abys to řešila s paní doktorkou. (i když nám to moc nepomohlo) Přeji silné nervy a držím palce, abyste se s tím dokázali vyrovnat.thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (02.01.2011 19:17)
     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Hanule - expert
    Datum: 02.01.2011 19:48
     

    Že je každý kojenec jinak spavý, to se dá vyčíst v každé knížce o těhotenství a dítěti, podobně, jakože dostat napít má kdykoli, kdy si toho žádá, ovšem o konkrétní délce mezních časových úseků bez kojení v průběhu prvních 6 měsíců života, tj. jak dlouho maximálně dítě může zůstat nenakojeno, aniž by ho to nějak ohrožovalo, už všechny rozhodně nepojednávají, v této otázce je skutečně lepší nechat se poučit pediatrem.

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Datum: 03.01.2011 14:48
     

    Tak to se Lence moc omlouvám. Z jejího dotazu jsem pochopil, že hledá radu, jak to zařídit, aby se její drobeček tak často nebudil a ne kam její příspěvek patří, nebo kde se většinou nelze dočíst jak dlouho maximálně vydrží půlroční kojenec nenakojen aniž by ho to nějak ohrožovalo.

    Moje rada zůstává pořád stejná - poradit se s paní doktorkou, i když u nás doma to bohužel nepomohlo.

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: hespa - expert
    Datum: 03.01.2011 15:38
     

    Mám 10 měsíční vnučku a v noci se také budí na kojení. Už to není tak časté, nyní má interval kolem 1 hod a pak ráno kolem páté. Maminka z důvodů, že by se v noci budila hlady přesla asi v 7- 8 měsíci z mlíka na večerní kaši. V poslední době jí dává zase raději nějakou zeleninovou přílohu, po kaši měla v noci prdíky, což ji taky budilo. Myslím, že 5ti měsíční dítě je ještě malé, že si ten noční rytmus do toho 1 roku taky srovná. Každý dítě je jiný.

    Jinak nám tedy paní doktorka kolem nočního probouzení moc neporadila.

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Hanule - expert
    Datum: 03.01.2011 15:51
     

    Helenko, máš absolutní pravdu, jak už jsem psala prve, v pěti měsících je prostě na nepřerušovaný noční spánek ještě příliš brzy. S množstvím mléčka, které za jedno kojení (ať už skutečné nebo lahvičkové) přijme, není jeho tělíčko dosud připraveno tak dlouhý časový úsek vystačit - a to jak kvůli kýženému váhovému přírůstku, tak i kvůli ohrožení dehydratací.

    V případě, kdy je dítě zvyklé na lahvičku, může při takto četném (ne neobvyklém) buzení dvakrát po sobě podat mléko tatínek, čímž se s vyčerpanou maminkou o spánkový deficit efektivním způsobem podělí a oba díky této spolupráci mají šanci na alespoň trochu uspokojivější interval souvislého spánku. thumbs down

    Existuje samozřejmě riziko, že se miminko od tatínka nedá ukonejšit k dalšímu spánku, zvláště když na to není vůbec zvyklé, ale každé děťátko je vážně jiné, a kdo to nezkusí, ten to nezjistí.

    -----------

    Ještě jsem chtěla dodat, že odsáté mateřské mléko uchovávané v chladničce je použitelné po 24 hodin a v mrazáku při teplotě alespoň minus 18 st. Celsia po 3 měsíce.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Hanule (03.01.2011 16:23)
     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Evca - expert
    www.evciny-stra..
    Datum: 03.01.2011 21:54
     

    V případě, kdy je dítě zvyklé na lahvičku, může při takto četném (ne neobvyklém) buzení dvakrát po sobě podat mléko tatínek

    Hani,popravdě-kolikrát se to u vás stalo???confused smiley U nás ani jednoueye rolling smiley

     

    Já bych asi posunula dobu krmení-pokud teda jde o vstávání v půl pátý(to by mě zabilostydlin smiley )jinak bych nočnímu buzení dala čas

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Hanule - expert
    Datum: 03.01.2011 22:07
     

    Evčo, samo od sebe vyjeví takovou aktivitu fakt mizivé procento chlapů, o tom žádná. Radši budou dojímavě kňourat, že se moc nevyspali a užili si randálu. To je totiž takové.. daleko mužnější nežli skutečně pomoci. Ovšem nemohu jen předpojatě předpokládat, že jsou takoví úplně všichni.

    U nás se nikdy nelahvičkovalo, nebylo třeba, mimojiné mám totiž také minimální potřebu spánku, podobně jako mé dítě.

    Ovšem nezabilo by je, zejména pokud se ujmou toho prvního pozdně večerního cyklu, kdy:

    1. Dítě snáz znovu usíná a hlubším spánkem

    2. Beztak většinou je čučí na bednu a narozdíl od žen už u toho nic extra dalšího nekonají

    Mamča si souvisleji dáchne a alespoň líp ustojí ta rána.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (03.01.2011 22:28)
     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Evca - expert
    www.evciny-stra..
    Datum: 04.01.2011 08:18
     

    Hani,u nás se též nelahvičkovalo,ovšem má potřeba spánku je mnohem větší eye rolling smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Janina44 -
    Datum: 04.01.2011 09:37
     

    Evčo, asi tě naštvu, ale můj muž vstával ke všem třem love smiley A že se, hlavně ten první, budili i po dvou hodinách eye rolling smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Hanule - expert
    Datum: 04.01.2011 13:46
     

    Jani, čest takovým jedincům. flower smiley 

    Evi, ale namražené odstříkané mléko na průběžné aktuální zásobě jsem měla, projistotu. Jedna nikdy neví, kdy se to může hodit - i kdyby jen pro střevní indispozici matky, může v nejhorší fázi podat toto "nekontaminované", aby prťous neprůjmoval tak drasticky s ní. smiling smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 05.01.2011 00:08
     


    Evca napsal(a):

    V případě, kdy je dítě zvyklé na lahvičku, může při takto četném (ne neobvyklém) buzení dvakrát po sobě podat mléko tatínek

     

    Taky se mi zdála tato úvaha ze sféry sci-fi grinning smiley. Se mi tedy též nezadařilo, že bych se něčeho takového dočkala... smiling smiley. No ale taky žiju.

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 05.01.2011 00:09
     


    Janina44 napsal(a):

    Evčo, asi tě naštvu, ale můj muž vstával ke všem třem love smiley A že se, hlavně ten první, budili i po dvou hodinách eye rolling smiley

    Tos urvala poměrně vzácný kus smiling smiley, nemohu jinak, než ti gratulovat winking smiley thumbs down

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Majka - moderátor
    www.majkaj.webg..
    Datum: 05.01.2011 07:15
     

    Též mám podobný exemplář doma thumbs down love smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Evca - expert
    www.evciny-stra..
    Datum: 05.01.2011 07:51
     


    Janina44 napsal(a):

    Evčo, asi tě naštvu, ale můj muž vstával ke všem třem love smiley A že se, hlavně ten první, budili i po dvou hodinách eye rolling smiley


    Tak tos mě nenaštvala,ale přímo nas....angry smiley angry smiley grinning smiley grinning smiley a Majka takyspinning smiley sticking its tongue out

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Janina44 -
    Datum: 05.01.2011 08:58
     


    Evca napsal(a):

     

    Janina44 napsal(a):

    Evčo, asi tě naštvu, ale můj muž vstával ke všem třem love smiley A že se, hlavně ten první, budili i po dvou hodinách eye rolling smiley


    Tak tos mě nenaštvala,ale přímo nas....angry smiley angry smiley grinning smiley grinning smiley a Majka takyspinning smiley sticking its tongue out

     

    asi ti tedy raději nebudu říkat, co ještě doma dělá, že ne? spinning smiley sticking its tongue out love smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Amee - expert
    Datum: 05.01.2011 13:43
     

    To prosím tě neříkej, nejen Evě, ale nikomu. Chceš aby nás tu naštvaných bylo víc? grinning smiley grinning smiley A blahopřeju, pokud se někdy budou muži klonovat, dáš svého k dispozici ? spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley grinning smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Janina44 -
    Datum: 05.01.2011 15:09
     

    no nevím, jestli byste ho chtěly eye rolling smiley Neumí totiž žehlit!!!nono smiley nono smiley nono smiley nono smiley nono smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: Evca - expert
    www.evciny-stra..
    Datum: 05.01.2011 22:52
     

    Jestli to je jediný co neumí,tak beru všema desetismoking smiley

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: hespa - expert
    Datum: 07.01.2011 17:18
     

    Musím pochválit zeťákathumbs down. Taky vstává a i jinak malou obstará, kromě kojení.

     
  • Re: jak naucit dite spat celou noc

    Autor: iriska - expert
    Datum: 19.01.2011 14:05
     

    u nás vše bylo na mě....v noci se mi kluk budil i 20x za noc...chodila jsem jak spící panna. U dcery to bylo to samé,ale až po roce. Věčně chtěla v noci aspon trochu čaje. A Dr. mi poradila, abych jí na noc dala histeps. V lékárně na mě koukala jak na krkavčí matku a prej.....na co to máte? Povídám, aby aspoň trochu spala v noci a já taky. Tak s ní cho´dte ven!....no to byla tedy super rada od lékárnice. Ale nedávala jsem jí ho. Po nějaký době to přešlo samo. Jooooooo...ženský, když chceme mít dětičky, holt pro to musíme něco obětovatwinking smiley . Je to ale jen nepatrný kousek života a budou zas jiný starostismiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Miminka a batolata (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.