sobota 20. dubna, 04:18 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jak na vši?

Datum: 14.01.2014 09:54
 

Volala mi dcera, že jí holčičky přinesly ze školy vši. Protože je to dnes bohužel docela rozšířený jev a ty mrchy kousavý jsou rezistentní na spoustu přípravků, chci se zeptat, jak na ně? Kromě vybírání hnid..

Holčičkám samozřejmě přípravky pro lidi nepomáhají, tak jsem ji poslala přípravky, co používám na zvířata, ale to přece není řešení?!

Když jsem byla malá, také jsem je také ze školy přitáhla, ale v dávných letech nebylo nic, než DDT a to mi matka dávat nechtěla, takže jsem měla na hlavě petrolejový zábal..

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.01.2014 09:57)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 22:15
     

    .... zašlápnout ??? To je asi blbost !

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak na vši?

     
     
  • Autor: 2105
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 16.01.2014 11:14
     

    Neeeee BIOLIT...spletla jsem se..DIFUSIL... nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 16.01.2014 12:22
     

    Tak to jo smiling smiley

     
  • Autor: veronikan
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 23.01.2014 09:52
     

    Nám pomohl Diffusil H a pryč s přeživšími hnidamismiling smiley Snažila jsem se najít něco na netu a na [cs.medixa.org] jej taky doporučují, tak jsme to zkusili a dopadlo to dobře. Kamarádka radila taky přípravky na vši pro psy, ale to byla moje další volba, pokud by diffusil nezabralwinking smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 23.01.2014 18:57
     

    Tak jsem právě holku taky odvšivila angry smiley angry smiley angry smiley 

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 02.02.2014 13:11
     

    Asi bych měla jít do nadávací, ale když tady máme samostatně vši winking smiley dneska ráno jsem si vyčesala veš velkou jako kráááááva angry smiley angry smiley angry smiley a to jsem objednaná na zítra na stříhání. Zajímavý je, že mně vůbec hlava nesvědí eye popping smiley a po procedůře s Difusilem jsem nenašla žádnou další nono smiley 

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 02.02.2014 16:55
     

    Diffusil je na zvířata i na vši. grinning smiley Ovšem, na každé zvíře působí jinak. grinning smiley Pejskům, kočičkám i dětičkám odpomůže od svědění, vešky zase natáhnou brka grinning smiley Je SKVĚLÝ thumbs down

     
  • Autor: ewa
    Status: začátečník

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.07.2014 18:36
     

    nejhorší je, když to ve školce nebo ve škole chytí zase a kolotoč se opakuje confused smiley

     
  • Autor: Karla35
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 28.07.2014 12:11
     

    Já jsem si se svojí dcerou také užila své, co vám budu vyprávět, měla hlavu plnou vší, které přitáhla z tábora. Tyhle mršky jsem zahubila tímhle: [www.gigalekarna.cz]. Kvalitní přípravek, myslím si, že by zahubil i zmutované vši love smiley

     
  • Autor: Katkajik
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 29.09.2014 12:46
     

    Nám pomohlo Liquido forte, nedráždí, není parfémovaný a hlavně je vhodný i pro menší děti. V balení je kromě séra taky hřebínek a čepka. smiling smiley

     
  • Autor: Katkajik
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 27.10.2014 13:42
     

    Zkus Liquido Forte, díky němu jsme teď s těma potvorama taky úspěšně dobojovali, letos už potřetí, snad rodiče zavšivených dětí začnou být zodpovědnější jinak nevím, už na to fakt nemám sílu :-(, ještě, že v balení je i sérum, hřebínek a čepka, člověk se o nic víc nemusí starat (kromě praní, dezinfekce a mytí hlav)

     
  • Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 25.02.2015 14:11
     

    Tak buď oholit a nebo koupit přípravek proti vším smiling smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 23.03.2015 11:05
     

    dobrý den, ja jsem tedy koupila Barnys Effective na internetu protoze jsme byli vsichni v byte zavaleni vsima bylo to hrozny a toto jedine nam vsem opravdu pomohlo. roztok se nanasi na suche vlasy, vmasiruje se to do vlasu a pak asi na 15 min dat pod ochranny plastovy cepec a pakoplachnout teplou vodou a procesat dukladne. smiling smiley u nas jsme to aplikovali na vsechny a pak dobry!

     
  • Autor: dominikat
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.04.2015 12:56
     

    Tea Tree Oil, šampón, a při nejhorším ostříhat nebo odbarvit, to je zabije.

     
  • Autor: mapei
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.04.2015 13:09
     

    Kdyz kluk chytil vši ve školce, šel dohola, od té doby preventivně kapu pár kapek tea tree oilu do běžného dětského šampónu a od té doby nemáme vešky, i když teď už ze školy chodí upozornění, že se opět vyskytly ve třídě vešky. Tea tree mění ph pokožky a veškám to vadí a na dotyčného neleze.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.