úterý 16. dubna, 07:19 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jak na vši?

Datum: 14.01.2014 09:54
 

Volala mi dcera, že jí holčičky přinesly ze školy vši. Protože je to dnes bohužel docela rozšířený jev a ty mrchy kousavý jsou rezistentní na spoustu přípravků, chci se zeptat, jak na ně? Kromě vybírání hnid..

Holčičkám samozřejmě přípravky pro lidi nepomáhají, tak jsem ji poslala přípravky, co používám na zvířata, ale to přece není řešení?!

Když jsem byla malá, také jsem je také ze školy přitáhla, ale v dávných letech nebylo nic, než DDT a to mi matka dávat nechtěla, takže jsem měla na hlavě petrolejový zábal..

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.01.2014 09:57)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: 2105
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 18:54
     

    Dneska jsem měla jednání s lékárníkem. V Anglii řešili problém s odvšivením. Jediný přípravek, který funguje je Hedrin. Ostatní přírodní nefungují. Přípravky pro psy u větších dětí nevadí, když je to jednorázové. Doporučil samozřejmě Difusil H92, ale netuším, zda je ještě k dostání. Drbu se s dětma a nemám v hlavě vůbec nic. Raději se taky postříkám :-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak na vši?

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 20:49
     

    no vidíš Drahuš - ještě dcera říkala , že ji namočili v domácí slivovici .. silné -- spinning smiley sticking its tongue out vlasů má vnučka teda hodně . cop je jak ruka .. - my to máme rodové . všichni jsme kudrnatí a vlasatí .. její máma / dcera / ta má vlasy až neskutečné - musí si je nechávat vystříhat efilačkama .

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 20:49
     

    Lihový zábal? To jsem neslyšela, ale budu si to pamatovat.

    Případně dej Drahuško vědět, jestli to pomohlo. Ale aby holky neměly kocovinu. winking smiley

    Nevzpomínám si, jestli Diffusil H92 pomáhal na vši, ale na sametky podzimní byl 100%. Ty náhradní přípravky stojí za prd. thumbs up

     
  • Autor: 2105
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 20:57
     

    Díky všem za rady. Dneska jsem mladší nastříkala na hlavu difusil, po vyschnutí jsem vyčesala všiváčkem, který jsem ještě vyplnila nití, aby hnidy mohly lépe od vlasů. Pak jsem koukla do hlavy a našla tam mrtvou veš..malinkatou..asi čerstvě vylíhlou. Odstranila jsem nějaké hnidy..co jsem našla. Starší absolvovala to samé. Uvidím zítra..pozítří. Nicméně měním každý den čepice, nosí šátky...pokud difusil zabere, tak to bude super. Pro jistotu po 7 dnech budu postup opakovat.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 21:05
     

    Hele, ty 2105, nejsi ty náhodou moje dcera? grinning smiley smoking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak na vši?

    Datum: 14.01.2014 21:45
     



    kaaj napsal(a):

    no vidíš Drahuš - ještě dcera říkala , že ji namočili v domácí slivovici .. silné -- spinning smiley sticking its tongue out vlasů má vnučka teda hodně . cop je jak ruka .. - my to máme rodové . všichni jsme kudrnatí a vlasatí .. její máma / dcera / ta má vlasy až neskutečné - musí si je nechávat vystříhat efilačkama .

    Kaaj,my asi budem příbuzné smoking smiley

     
  • Autor: 2105
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 07:40
     

    No jsem mami :-) tongue sticking out smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 07:49
     



    2105 napsal(a):

    No jsem mami :-) tongue sticking out smiley

    Vítej v našem babinci flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 08:10
     

    Tak to tady bude další rodinný klan grinning smiley 2105, vítej mezi námi flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 15:06
     

    winking smiley thumbs down Hezky se nám to tady rozšiřuje. Ale já sem syny asi nedostanu nono smiley . Ty viděj Week na obrazovce a už se křižujou smiling smiley, že to bude zase na dlouho grinning smiley.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 15:09
     

    Myslím, že jsem taky hned tak nezavítá. smiling smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 18:29
     

    Drahuš, winking smiley tak dnes se objevily vši u školkových dětí. Co nevidět je přinese holka ze školy, protože jsou v jedné budově a to bohatě stačí. Mám osypky už předem thumbs up grinning smiley

     
  • Autor: 2105
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 19:10
     

    Biolit zabral 100%...ve vlasech ani jedna hnida, ani veš. spinning smiley sticking its tongue out Pravdou je, že stačilo vyčesat všiváčkem, který jsem ještě propletla nití. Dnes se vrátily ze školy a nic. Hlavy ale ještě budu mýt šamponém proti vším, který absolutně nepomáhal, ale jako prevence dobrý. Tak mami díky za něj. Ponechám si na další časy..vším nebude nikdy konec..bohužel. Pokud budou docházet děti, na které rodiče kašlou a neřeší...tak budou prostě pořád. sad smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 20:05
     

    2105 také tě vítám u nás v babinci. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.01.2014 20:25
     

    Tys jim dala na hlavy biolit? eye popping smiley A nemají vyrážku? confused smiley To je dryják

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.