pátek 19. dubna, 10:49 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jak na vši?

Datum: 14.01.2014 09:54
 

Volala mi dcera, že jí holčičky přinesly ze školy vši. Protože je to dnes bohužel docela rozšířený jev a ty mrchy kousavý jsou rezistentní na spoustu přípravků, chci se zeptat, jak na ně? Kromě vybírání hnid..

Holčičkám samozřejmě přípravky pro lidi nepomáhají, tak jsem ji poslala přípravky, co používám na zvířata, ale to přece není řešení?!

Když jsem byla malá, také jsem je také ze školy přitáhla, ale v dávných letech nebylo nic, než DDT a to mi matka dávat nechtěla, takže jsem měla na hlavě petrolejový zábal..

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.01.2014 09:57)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: simonatut
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 15.04.2015 14:13
     

    Super, dík za radu

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak na vši?

     
     
  • Autor: Asha
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 02.07.2017 14:50
     

    Ahoj, snad mi tu ještě někdo poradí. Malá má vši, tak mi v lékárně doporučili liquido, ale ani po třech dnes je to nezlikvidovalo sad smiley jak dlouho to trvá ? Nerada bych kvůli tomu dceru připravila o vlasy, ale opravdu si nevím rady.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 02.07.2017 15:35
     

    Přečti si diskuzi od začátku, není toho tolik a prosím, nedávej sem reklamy nebo tě odsud vykmitnou a právem. za reklamu se totiž platí, víš.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 02.07.2017 16:28
     

    já jsem pracně vyčesávala do pleny několik dní. Nestačí jen chemie.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 02.07.2017 16:30
     

    Dobré je vyčesávat na zrcadlo, je-li to možné

     
  • Autor: Asha
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 19.07.2017 16:57
     

    Bohužel jsem neměla čas to pročítat od začátku. Vši máme doma poprvé a nevěděla jsem, jak je zlikvidovat, takže jsem si nechala poradit v lékárně, to mi dali to liquido, ale je k prdu. Ale situaci už jsme vyřešili. Zkoušela jsem vyčesávat a mamka mi dovezla jakousi vodičku na vlasy a už máme naštěstí pokoj, ale měla jsem strach, že budu muset stříhat, jak mě s tím každej strašil.

     
  • Autor: Nela45
    Status: nováček

    Re: Jak na vši?

    Datum: 06.10.2021 17:44
     

    Přípravky pro lidi pomáhají, určitě není dobré hned shánět šampon ve zverimexu, i když velkou chybu tím rozhodně neuděláte (šampon pro děti je třeba zde [www.naqed.cz] ). Jinak samozřejmě, pokud jsou vlasy dlouhé a husté, tak doporučuji vyžehlit žehličkou na vlasy, jako prevence skvěle slouží tea tree olej, který je vhodné nastříkat na vlasy a promazat oblast za ušima. Určitě bych nepoužívala petrolej ani líh, jsou to dost agresivní látky k dětské pokožce a opravdu bych se k nim uchýlila až v krajním případě.

     
  • Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 07.10.2021 19:06
     

    Petrolejovou kúru bych též nedoporučovala. Podstoupila jsem ji v době mého dětství, asi před 65 lety. Tehdy mě petrolejem maminka napatlala, když zjistila, že jsem zavšivená. Vši sice zmizely, ale já měla hlavu posetou mokvajícími boláky. Byla jsem omluvena ze školy asi tři dny. A tak vyšlo najevo, že byla zavšivená skoro celá třída, některé holky měly copy a to byl problém. Jenže tehdy se maminky styděly přiznat, že dítko mělo vši. Holt byla jiná doba. nono smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jak na vši?

    Datum: 07.10.2021 19:45
     

    vši jsem nikdy neměla- ale vnučka ano . vlasy husté a pod zadek . takže se jich zbavovali vlasovou žehličkou a dokonce domácí slivovicí grinning smiley ale pak už nikdy.

    další případ- naši známí mají dceru . ta jako malá dostala vši všude a hned-. jeli jsme s nimi 2 x do Bulharska auty . známá je doktorka a velmi úzkostlivá na čistotu . každý den v pět k večeru jsme museli do kempoú a tam dětem /3 kusy / myla celé tělo . a už jsme slyšeli ,,Hana má zase vši '' nechápali jsme , kde je v autě mohla dostat . asi se vylíhly hnidy. jinak nikdo - naše děcka se ani tak nemyly a nic.

    pak jsme byli jednou společně na Duchońce na Slovensku . už jak jsme stavili stan , tak jsem slyšela - Hana má ... měla velmi světlé vlasy a bledou jemnou pokožku .to se těm potvorám asi líbilo . .

     
  • Status:

    Re: Jak na vši?

    Datum: 08.10.2021 09:10
     

    A v dnešních dobách není problém s vyhubením vší, ale ve škole se nesmí učitelka podívat do hlavy dětem, u kterých má podezření, že vši šíří, prý by omezovala jejich důstojnost. Tuto zkušenost má dcera, když vnučce objevila vši dvakrát v krátké době a chtěla na učitelce, aby zjistila šiřitele tohoto hmyzu. Dokonce jsem slyšela, že si učitelky nechávají podepsat od rodičů souhlas, že pomou dětem prohlídnout hlavy. To je "Absurdistán", že???? confused smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.