sobota 20. dubna, 16:19 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: zuziberka
Status:
zuzibercinystra..
Klikni pro filtrování

Jak na octomilky?

Datum: 13.09.2009 11:14
 

Máte někdo vyzkoušený nějaký prostředek, který zabírá? Koupily jsme pastičku v podobě jablíčka, ale připadá mi, že nemá moc velký účinek...octomilky na ni prostě kašlou thumbs up

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 12
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 05.09.2013 09:30
     

    No to jo, na lince nic nenechavat, ja vsechno nacpu pro jistotu do lednice. Nejradsi bych i banany, ale to vim, ze se nedela. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak na octomilky?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 05.09.2013 09:49
     

    Didi, když já mám radši jídlo v pokojové teplotě, ze studeného mi trnou zuby, tak se mi to hned nechce rvát do lednice, když vím, že to bude třeba k večeři smiling smiley.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 05.09.2013 11:21
     

    Já letos (zatím) octomilky prakticky nemám, to bude patrně tím, že mi tu furt pruděj tři vosy, které je asik neúnavně odžíraj. Nebo nevim. Jináč jsem bordelář, takže materiálu mají vždycky dost. Spíš komárů mám jak naseto. eye rolling smiley Je na ně úrodný rok.

     
  • Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 05.09.2013 12:06
     

    Připadá mi, že ostomilky poznají kvalitní ovoce a zeleninu ze zahrady, na kupované mi nejdou. Jak přinesu něco ze zahrady je jich tu houf.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 05.09.2013 12:38
     

    No nevim, kdyz jsem je tu mela, tak se vrhaly na vsechno, i na slupky z brambor. A nejlip jim bylo v kosi na odpadky.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 05.09.2013 12:46
     

    stačí nevynést slupky na hnůj a je jich černo

    likviduju následovně:

    1) vynesu zdroj a umyju okolí

    2) zběžně povysávám

    3) počkám den dva a ony vychcípají smiling smiley

     
  • Autor: Cesk
    Status: nováček

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 23.09.2013 09:20
     

    Jablíčko na octomilky spolehlivě zabírá, samozřejmě to chce také, ale pracovat i se zdrojem, který je láká (hnijící ovoce), jinak se budou objevovat neustále. Další možností je hrubá síla v podobě insekticidu, ale to je v kuchyni nežádoucí. Zkusil bych se podívat, zda-li nějaké dobré triky nejsou na web skudci.com

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 17.03.2014 23:20
     

    někde jsem našla tuto radu - je potřeba sklenička ( i kelímek), kus ovoce, kapka jaru, trochu vody, tenká fólie a gumička.

    Do skleničky návnadu - aby měly důvod lézt do skleničky - větší kousek ovoce, pecka + slupky z broskví, ohryzek.... Ovoce zalijeme vodou ze 2/3, ale asi 2cm hloubky, a kapičku jaru. skleničku uzavřít tenkou fólií a lehce propíchat, aby mušky mohly dovnitř. Jar zruší povrchové napětí vody, octomilka ve snaze dostat se k ovoci, skončí ve vodě a díky jaru - i pod hladinou. Během několika dní jsem jich tak odlovila stovky. Když už obsah vypadal velmi nevábně, vyhodila jsem celou skleničku a proces zopakovala. Skleničku jsem měla vedle dřezu celé léto. Zpočátku jsem skleničku pozorovala každou chvíli a říkala jsem si, že je to blbost - mušky past ignorovali a sedaly všude jinde. Pak se to zlomilo a po 2 dnech mě překvapilo množství mušek ve vodě a málo v mém okolí Octomilky se sice vyskytovaly, ale ve výrazně nižším počtu. Jinak je mám i v lednici a ke dřezu se bojím přiblížit, i když všechno ovoce dávám striktně do ledničky a pečlivě každý den vynáším smetí, teprve toto mi opravdu fungovalo. Začíná jaro, brzy to bude aktuální tak octomilkám zmar!!!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 18.03.2014 08:39
     

    už se zase mršky začínají objevovat, já už nic nového zkoušet nebudu, zaručeně mi vždy pomůže toto, jak už jsem zde několikrát zmínila. Stačí jedno, maximálně dvě na celou octomilkovou sezonu

    [drogeriemarket.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 22.09.2014 11:15
     

    tak jsem udělala lapač dle Věrky rady a uvidím, jak to zabírá. Nějak jich tu mám hafo angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 22.09.2014 11:28
     

    Už mám za oknem Jablíčko na octomilky. Zatím to fakt nic nepředčilo. A když náhodou zapomenu něco na lince a jsou jich tam kvanta, tak popadnu vysavač, než to pobere Jablko.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 22.09.2014 12:12
     

    Mně zabral jablečný ocet s kapkou jaru naředit vodou. Je to za pár halířů a fakt to funguje, jen tomu nechat pár hodin času.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 22.09.2014 12:33
     

    Majko, akorát bych musela koupit jablečný ocet, který jinak nepoužívám.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 22.09.2014 20:13
     

    Mně ten ocet nezabral. Zkoušela jsem ho loni. sad smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak na octomilky?

    Datum: 22.09.2014 21:05
     

    To je divný, u mě úspěch na první pokus. Jen to chvíli trvalo, než ho vyčenichaly.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.