pátek 26. dubna, 01:10 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

Datum: 26.02.2007 09:55
 

Taky vás rozčiluje rozblemcaný prací prášek nebo zbytky aviváže v zásobníku u pračky? A někdy se tam tvoří i plíseň, ačkoli po každém praní zásobník otevřu a nechávám vyschnout. Po tom, co jsem ho namáčela domýdlové vody a drhla různými kartáčky, včetně zubního smiling smiley, jsem minule riskla ho dát do myčky na nádobí. Musím říct, že to mělo zatím největší úspěch smiling smiley, jen se obávám,aby se po opakovaném použití myčky nesmyly ze zásobníku napsané programy smiling smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 27.06.2007 10:11
     
    Libi, začala jsem praktikovat to, že z nějvětšího to vypláchnu a pak to dám do myčky. Sice se časem asi začnou smývat ty symboly, co na tom zásobníku jsou, ale stejně znám programy nazpaměť a pračka půjde za chvíli do háje, tak mi to neva.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

     
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 06.11.2007 12:16
     
    Počkejte, to se jako nemeje samo? eye popping smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 06.11.2007 12:58
     
    Ty Stano, PODÍVALA ses na to někdy????? To budeš teda čubrnět eye rolling smiley eye popping smiley Vodní kámen mě celkem nerozhodí, ta plíseň teda jo thumbs up
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 06.11.2007 13:07
     
    Na mne to působí, že je to zejména aviváží, myslím vznik černé plísně. Mám tedy bokem plněnou, ale od té doby, co jsem zrušila používání avi a zavedla zásadu (světe div se, podle návodu, někdy takové věci čtu, když zapomenu koupit Reflex a prahnu po kulturní osvětě), že po vyprání necháme šuplíček mírně pootevřený, po plísních ani památka, a to jsem na to nemákla s čistícím prostředkem.. no.. prostě vůbec.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 06.11.2007 13:21
     
    Hanulko, pootevřený ten šuplík nechávám odjakživa, ale jaksi to nefunguje. Aviváž používám jen zřídka... tak nevím confused smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 06.11.2007 13:28
     

    Ivčo, je to fakt zajímavé, já vím, přečetla jsem to tu celé, že to píšete.. vyjádřila jsem se čistě subjektivně, neb mně to zabralo. Vlastně mě to až udivuje.. to jsem chtěla říct. Vůbec komunikace s pračkou, to jsou samé fígle, třebas prášek mi nezůstává v šupleti od té doby, co jsem si navykla ho trošku postrčit v násypce dopředu, jak mám to šuple mrňavé, zřejmě se to asi zvrchu "dusilo", jak je tam ta sprška, voda neměla takový přístup. Samozřejmě, že pokud přednastavím čas praní až za pár hodin, tak tam provlhne a to už se dokonale nevypláchne. Jinak peru na střídačku ve všem možném, co se mi osvědčilo, tekuté i sypké. Jednak podle prádla, ovšem též podle nálady.

    Když jsem ještě používala aviváž, to si živě vybavím (stále vzteky grinning smiley), jak mě vyškolila barevná na bílém prádle, mrcha.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 09.11.2007 11:35
     

    používám pořád modrou a zelenou aviváž a naštěstí to na bílém prádle nikdy nic neprovedlo

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 09.11.2007 18:24
     
    Mě tedy aviváž ještě nic neprovedla ale používám bílou.Jinak zásobník občas umeju v dřezu neb myčka na nádobí je pro mě science fictiongrinning smiley
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 08.12.2007 20:03
    Hodnocení fotografie "Jak myjete zásobník na prášek u pračky?": 5
    Hodnocení kategorie "Úklid": 5
     
    Mně teda barevná aviváž na prádle nic neudělala, ale přestala jsem používat všelijaké obyčejné aviváže, které po čase zhoustly a zbytky se usadili v zásobníku na aviváž a od toho ta plíseň. Osvědčil se mi Silan pěkně voní a neusazuje se. Jo a šuplík jednou začas normálně umyju v umyvadle.
     
  • Autor: JitkaS
    Status: nováček

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 30.04.2010 07:47
     

    Také dávám prací prášek rovnou do bubunu pračky mezi prádlo a to do dávkovače (je to takový váleček který má ve víčku dirky) ,prášek z něho během praní postupně odchází je to jak na sapký prášek tak i na tekutý. No a aviváž dávám klasicky do zásobníku.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 30.04.2010 11:55
     

    já už to jinam než rovnou do pračky nedávám a mám pokoj smoking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 30.04.2010 19:44
     

    Já čistím zásobník docela brutálně. Mám pračky dvě (jsme velká familiegrinning smiley ) a tak dávám zásobník z jedné mezi prádlo do druhé a vyperu ho. Je pravda, že to není zrovna šetrný způsob. Až tady jsem odkoukala nápad dát zásobník do myčky nádobí. Plíseň tam nemívám, ale nějaké asi zbytky prášku tam zůstávají a časem ztvrdnou a pak se to ručně odstraňuje blbě. Já vím, že by stačilo zásobník vyčistit po každém praní a bylo by po starosti, ale... No však to znáte, jak se to zrovna nehodí, nechce se do toho a najednou je tam velký tvrdý nános grinning smiley . Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 30.04.2010 21:09
     

    No u mě je zrovna zásobník v takovém stavu, že by údržbu zatraceně potřeboval! stydlin smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 30.04.2010 22:47
     

    V prášku peru málokdy, mám raději tekuté prací prostředky. Když doperu, zásobník vytáhnu a nechám ho několik hodin vysychat. jednou za 2-3 měsíce ho vyndám, v umyvadle vezmu hadrem nebo houbičkou, nechám uschnout a šoupnu zpátky. Je to práce na 2 minuty.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak myjete zásobník na prášek u pračky?

    Datum: 01.05.2010 02:18
     

    Ae taky žiješ, viď. drinking smiley

     

    Ivčo, tak při přece jen četnějším praní, jaké provozuji teď, už to asi tak dokonale neprosychá a šufle už tak samoúdržné bohužel není (navíc je mi malým záškodníkem neustále dovíráno). Takže jednou za blíže neurčený eye rolling smiley čas ho vylovím a podobně jako ostatní trošku přepulíruji - jen se s tím nekvedlám v umyvadle, páč potřebuji větší prostor, takže ho nechám trošku pomacerovat ve vaně třeba ve vodě po koupání.a následně kartáčkem či houbičkou na nádobí ošmejdím.

    Na vytření těch nejzapeklitějších záhybů prevítské avivážní zdířky se mi osvědčily uchošťoury.

    (Co je zajímavé, prášek vrchem používám, aviváž ne, ale problematickou se stává právě ta zdířka avivážní, jak je to ten přečerpávající systém, zůstává mi tam malinkatá loužička čisté (půůvodně grinning smiley) vody, která nemá šanci tak úplně vyschnout a slizovatí. Ve výsledku součtem slizovatí i tehdy, když používám ocet právě namísto avi jako neutralizátor zbytků pracího prášku po máchání.)

     

    Anavi napsal(a):

    No u mě je zrovna zásobník v takovém stavu, že by údržbu zatraceně potřeboval! stydlin smiley eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.