středa 24. dubna, 22:11 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

Datum: 25.02.2010 17:39
 

Dobrý den.Chtěla bych vědět jak máte rozdělené peníze,co platíte Vy a co manžel.Můžete mi poradit? U nás kolem toho začínají hádky.A to proto,že firma kde manžel pracoval zanikla.Manžel si našel jinou práci s podstatně nižším platem,u nás na Ostravsku je o práci nouze.Jsme sami dva.Netvrdím,že náš příjem je malý, ale byli jsme zvyklí na víc peněz a teď se musíme uskrovnit.Jenže to vypadá tak,že se uskrovňuji jen já .Manžel si nechává pro sebe stále stejnou částku,já nic.Já si dovolím utratit sama pro sebe jen když mi něco zbyde.Nechci manželovi křivdit,moc by mi pomohly Vaše rady.Kdo platí jídlo,byt (máme státní),kolik si nechává manžel pro své potřeby.Budu ráda za Vaše názory.Nemusíte mi psát své příjmy stačí když to vyjádřite v %.Moc děkuji.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 25.02.2010 19:17
     

    no tak ja ti asi moc neporadím,pretože u nás platím všetko ja,máme spoločnú firmu a aj len spoločné peniaze,no manžel sa nimy moc nezaťažuje a necháva všetko platenie na mne,on vlastne nemá ani peňaženku,lebo všade chodíme len spolu a platím jawinking smiley

    ale u našich známych to funguje tak,že si všetky svoje príjmy a platby zapisujú a potom delia,teda myslím príjmy,čo sa týkajú domáctnosti

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 25.02.2010 19:50
     

    U nás platí všechno manžel,z jednoho platu žijeme 4

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 25.02.2010 21:16
     
    Hm...u nas od pociatku neexistovalo moje a tvoje...Vsetko sa hradilo zo spolocneho, zo spolocneho sme si i kazdy minali co sme potrebovali a chceli...ale jeden i druhy dodrziaval urcite nevyslovene zasady, ze odtial potial a ani jeden nie na ukor druheho...
    ...a preto v otazkach penazi medzi nami naozaj nikdy problemy neboli - vzdy sme sa snazili spolocne nejak to utiahnut a nedostat sa az na dno..... (a to sme tiez prezivali aj vselijake obdobia, viackrat len z jedneho platu, pozicky...ze sa obracala 3x kazda korunka....)
    -----------------------
    ( hihi, aj ked to mozno vyznie inak, ale jedine pri nakupovani napr. na sviatky...kedy moj manzel dokazal nakupovat ako keby sme mali hostit regiment hosti... grinning smiley...to som naozaj penila, ale len preto, ze som mala problem tie kvanta jedla napchat do chladnicky, mrazku, do rury, hrnca winking smiley...a samozrejme to nemal kto jest...ale ani tu to nebolo otazka penazi...ale len tej miery a hazardovani s jedlom....ale neskor som uz len mavla rukou a bol klud spinning smiley sticking its tongue out..
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 25.02.2010 22:37
     

    a nezvyšylo sa dačo ???grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 26.02.2010 07:37
     

    Rakave, vítej. flower smiley

    K tématu diskuze nemám co říct, jsem atypická finanční jednotka. winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 26.02.2010 08:10
     

    Tak to já asi taky neporadím, všechny prachy jsou odjakživa na jednu hromadu, můj choť v podstatě ani neví, co všechno se z nich platí. Zásadní investice konzultujeme spolu, jinak je všechno na mém rozhodnutí. někdy mě to docel asere, že ta zodpovědnost za domácí kasu leží na mě.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 26.02.2010 08:30
     

    nemlich stejně jak u Majkywinking smiley

     
  • Autor: rakave
    Status: nováček

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 26.02.2010 19:03
     

    Majko u nás je to právě tak samo.Manžel si nechá nějaké penize pro sebe.Ztoho si platí jízdné a své potřeby a zbytek mi dá a starej se jak umíš.Vůbec neví co co stojí a a co vše se musí zaplatit,a já musím kouzlit.Ale aby zbylo něco pro mně na osobní potřebu-to vykouzlit neumím.

    Otázko díky za přivitání,jsem tu nová,tyhle stránky jsem objevila náhodou smiling smiley. Díky všem za písmenka.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 26.02.2010 19:39
     

    Rakave Tak to asi stejný nemáte, protože když se řekne na jednu hromadu, tak všechno na jednu hromadu!!

    Žádné peníze zvlášť pro sebe. Alespoň tak to funguje u nás.Jeden účet na který chodí všechny peníze, ale také odchází a každy z nás k němu má kartu. Funguje to tak, že já se starám o všechny potřebné platby a manža když potřebuje penize, tak si mi většinou řekne,aby nemusel vybírat sám a pokud vybere tak mi to vždy nahlásí i to kolik vybral. Na nákup větších investic se vždycky předem domluvíme.

    Jako Majku mne to občas štve, ale funguje nám to takhle už 27 let.

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 07:34
     

    Maco - u nás to funguje stejně jako u tebe - už 18 let. Jen s tím rozdílem, že ze společného účtu vybírám hotovost jen já. Je sice vedený na manžela, ale on to snad ani neumí eye rolling smiley Ještě že aspoň ví, kde je banka smoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 17:36
     

    Jeden účet beru jako ideální situaci. Oba vidí, co z toho účtu kam jde. Fungovat to ovšem může za předpokladu, že jsou oba "umírnění" v nákupech. Nemůže jeden utrácet desetitisíce a druhý se obávat koupit rohlík.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (27.02.2010 17:37)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 17:51
     

    Mavej a Maca, přesně tak. U nás tedy taky už 27 let. Zaplaťbůh za internetový bankovnictví. Jenže kdyby se mi něco stalo, tak má smůlu, nezná ani heslo a učit se to nechce. Přitom účet nje psaný na něj.

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 18:13
     


    Majka napsal(a):

    Zaplaťbůh za internetový bankovnictví. Jenže kdyby se mi něco stalo, tak má smůlu, nezná ani heslo a učit se to nechce. Přitom účet nje psaný na něj.


    Jak výstižné grinning smiley grinning smiley Souhlasím s každým písmenkem smoking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jak máte rozděleny platby v domácnosti?

    Datum: 27.02.2010 19:44
     


    mavej1 napsal(a):


    Majka napsal(a):

    Zaplaťbůh za internetový bankovnictví. Jenže kdyby se mi něco stalo, tak má smůlu, nezná ani heslo a učit se to nechce. Přitom účet nje psaný na něj.


    Jak výstižné grinning smiley grinning smiley Souhlasím s každým písmenkem smoking smiley


    Nebudte labute smoking smiley...keby islo do tuheho, nebojte !...raz dva by to zmakli, len takto je to pohodlnejsie. S mojou polovickou to bolo podobne, dokial som raz neisla na mesiac prec smoking smiley...a hned vedel vsetko!
     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.