pátek 19. dubna, 15:24 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: balanclady
Status:

jak lépe pozorovat.

Datum: 01.02.2008 22:28
 
Pozorování je matka moudrosti.Jak vychovávat své děti?Tak tuto otázku si kladu neustále i když už mám své velké.Je to jak na houpačce,jednou se snažíme jít cestou vzhůru a jednou zase dolů.Výchova je dost problematické téma.I když budeme mluvit o tom jak,jsme vychovali ty naše.Každy si myslýme ,že jsme udělali vše proto ,aby naše děti byli ti dobře připraveni do života.A přesto se stane něco co nás občas zarazí.Přes velkou péčí to prostě nejde.Tak jak vlastně postupovat,když máme každý jinou povahu.(možná moc psychologie)nono smiley
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 28.02.2008 00:35
     

    Já myslím že víc než snažit se je vychovat co nejlépe stejně udělat nemůžeme. Až vyrostou a začnou poznávat svět záleži hodně na tom do jakého prostředí se dostanou - pak už člověk může jenom pozorovat a přát si aby se drželi toho dobrého co jsme se jim snažili vštípit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: jak lépe pozorovat.

     
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 28.02.2008 15:17
     
    Vštipuji ,vštipuji ,ale nějak se to vymyká z rukou.Naše vnoučata jsou dost čilá.Nezbývá než se někdy dost obrnit.Vztekání tak toto období ,prožíváme,ale je to tak strašné,že si myslým ,že už nás snad nic horšího nepotká.Co všechno děláte v takové situaci.Já už nemám slov.nono smiley confused smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 28.02.2008 20:46
     
    Vztekání nesmíš povolit ale musíš dát najevo že se tím nic nedocílí. Někdy je to hoooodně těžké a člověk má nutkání se na to vyprdnout ale nesmí ..... Je to celé taky hodně o naší vlstní výdrži když vnoučátka jsou taková zlatíčka a nejraději by jim všechno povolil ... confused smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 28.02.2008 20:57
     

    Vztekání je projev prosazování vlastní individuality.Pokud člověk neprokáže dost klidu a nadhledu,stane se z vedoucí osobnosti osobou podřízenou.Do smrti už s tím nic nenadělá.

    JABRAKA

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 28.02.2008 22:36
     

    Takový testík: jak byste se zachovali vázení rodicové!grinning smiley

    Váse dítko ( v tomto prípade moje), má momentálne za neoblíbenejsí hracky rytíre a vse, co k nim patrí.

    Rytíri se proto válejí na vsech mozných i nemozných místech. Na jednoho jsem samozrejme slápla a ulomila mu nozicku. Co myslíte, jak jsem se zachovala?grinning smiley

     

    a) sla jsem se hned priznat a riskovala záchvat svého syna

    b) nechala jsem ho lezet a predstírala, ze to udelal on sám

    c) schovala rytíre a cekala na vhodnou dobu , az mu to oznámím

    d) doufala, ze na nej zapomene

     

    No, nebudu vás napínat, rozhodla jsem se pro variantu c, jelikoz jsem vedela, ze na nej urcite nezapomene a zase taková potvora nejsem, abych to svádela na nej, i kdyz se tam nemel válet, ze jo.grinning smiley

    A synek prekvapil, zachoval se blahoskolonne s tím, ze jsem mu to klidne mohla ríct, ze by se nezlobil.spinning smiley sticking its tongue out Bych to chtela videt.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 29.02.2008 14:02
     
    Tak ten testík ten tak trochu absolvuji i já.Stane se něco co musíme přiznat i tomu cvrčkovi.{Přiznáme a on nám to ze své vůle ,tak krásně promine}.Nemyslíš,že je to vlastně obraz nás velkých? Ano on to všechno už odkoukal.No ale co když,příjde situace,kterou ještě nezná.Vždyť ten pinďa zase všechno znát nemusí {řeknete si}.To jste na omylu ,tak překvapí,že ta naše potvora ví kam dloubnout a to jsou ji necelé 4 roky.No to mne tedy dostane-jak to pak ještě víc rozvrtává a přidává si do své kašičky-jen ať ta babča vidí co já umím . Musela jsem zvolit metodu alá makarenko-nemlátit ,ale hodit do studené vody a pak to přišlo-žádný šok naopak :,,no to nic nebylo,to je dobrý".Nemám slov. Není tohle na psychologa?confused smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 01.03.2008 00:58
     
    balanclady: mohla bych vyprávět eye rolling smiley , na studenou vodu reagoval mladej (tenkrát mu byly asi 4 roky) slovy: To mi neva, to se mi líbí... Takže matka plná hysterie, synek v pohodě, terapeutický účinek se nedostavil thumbs up angry smiley . Závidím těm, co mohou říct, že se jim v životě dítě nevztekalo. Nemůžu si pomoct - není to tak úplně vlivem výchovy. Jsem hodně přísná, snažím se být důsledná, někdy to možná až přeháním, že trvám na ne tolik podstatných věcech, v mnoha případech bych asi mohla být "nad věcí". Kamarádka je naopak takový typ, co by dítě neuhodila, nekřičí, vychovává ho mnohem svobodněji a víceméně nevolí tresty (narozdíl ode mě),ale snaží se hodně věcí řešit domluvou. V krizové situaci se ti dva chovají naprosto STEJNĚ!!!, i přes tolik odlišný způsob výchovy. Tak se tím navzájem uklidńujeme winking smiley smiling smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 02.03.2008 18:44
     
    Jo děvčata, dětská dušička je nevyzpytatelná záležitost ... winking smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: jak lépe pozorovat.

    Datum: 03.03.2008 21:32
     
    Anavi a Dasa tak ta dušička to je teda pěkný zvíře.nĚKDY MÁM POCIT,ŽE SE TO SNAD UČÍ UŽ V BŘÍŠKU,ABY NÁM TAKTO VZDOROVALO. NEMĚLiconfused smiley BYCHOM NĚCO DĚLAT DŘÍV PŘED . PORODEM.Neexistuje nějaká terapie pro předporodní děti? To bych navrhovala učit ,je ´poslušnosti k rodičům.{Když to nejde jinak}
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.