pátek 26. dubna, 01:15 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Internet a PC
hodnocení: 3.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Internet a PC
Diskutujte! Co vám dal, co vám vzal
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

PC nebo notebook?

Datum: 23.03.2008 07:38
 

Začínám uvažovat o pořízení nového PC. Jen pro mne.

K čemu mi má sloužit? Práce s wordem, excelem, power pointem....., přístup na internet, vypalování CD (zálohování uložených dokumentů a fotek), tisk...nepotřebuju webkameru a jiná podobná příslušenství.

Takže: do čeho spíš jít, na co si dát pozor, jaké jsou výhody - nevýhody....prostě mi poraďte. (já se stejně budu určitě radit s nějakým odborníkem - tohle je jen pro mou informovanost, abych vůbec věděla, o co go grinning smiley ).

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 12:41
     

    Hanule, mám noťas, protože jsem ho chvíli nutně potřebovala v zaměstnání a zamilovala jsem se, protože ho tahám na dovču a všude. Hned si upravím fotky, vím, co se mi povedlo a co ne... smiling smiley A protože mám problémy s páteří, doma ho mám na mini stolku a hajám u něj grinning smiley .

    Myš mám taky bezdrátovou, externí, jinak by mě kleplo a ve starém notebooku jsem měnila RAMku a v manželovým stolním PC se taky hrabu. On na to není, on je uživatel winking smiley

    Ve starým noťasu jsem doplňovala i WIFI síťovku a všechno jde lehce, povolením dvou šroubků. Jsou tam kastlíky ze spodu na každou věc extra.

    Co se týká procesorů a LCD, jsou už ve všech nových HP noťasů velmi, velmi slušné . LCD jsou extra černé, lesklé a procesory jsou buď duo core nebo velmi silné od Intelu. Porty mají ožné i nemožné, prostě téměř vše, na co si vzpomeneš.

    Navíc v HP měli dřív trochu problém se vzhledem a tak se vytáhli a nyní mají nejkrásnější laptopy na trhu winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (23.03.2008 12:56)
     
  • Autor: Reklama

    Re: PC nebo notebook?

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 12:49
     

    Drahuš, jasně. Promiň, já to brala spíš z pohledu člověka, který je zvyklý užívat staré věci a slepovat z nich, co se dá. Měla jsem dojem, že by to Monu mohlo zajímat.

    Mám pocit, že jsme se každá zaměřily drobátko na něco jiného.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 12:54
     
    Ale jó, je pravda, že když má Mona dost místa, nikam ho nechce tahat, je rozumnější stolní PC. Jsem trochu ujetá na techniku a občas se přestanu kontrolovat winking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:01
     

    No a jak se teda mám rozhodnout, že jo. grinning smiley

    Takže operační systém ne Vistu, ale nejlépe tedy XP, jo?

    Paměti a místo na disku už mi jsou trochu jasný. A teď: jak je to s připojením na net u NB? Já mám tady u stolního PC připojení přes mikrovlnu. To bych mohla případně použít i u toho noťase? Nebo bych musela volit jiné připojení?

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:05
     

    Chápu, mám oblasti, ve kterých se mi to stává taky. flower smiley

     

    To moje přirovnání k volně stojící a vestavěné ledničce mělo znamenat asi tohle - srovnatelné parametry vyjdou u vestavby dráž a ty nejvyšší už nabízet nemůže.

    Aby nedošlo k nedorozumění, nejde o techniku jako takovou, jde pak třebas o rozměry.

    My jsme u těch počítačů zvyklí přistupovat k tomu tak, že i když si pořídíš věc špičkovou, aby jí zůstávala určitá kompatibilita pro nouzové řešení - pár dní bez kvalitního monitoru, když se s ním něco stane, možnost přihodit k němu záložní starou myš, (nemultimediální) klávesnici, když se porouchá ta hi-tech, atp. atp. Ale i to se jistě odvíjí od naléhavosti takového požadavku. flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:06
     
    To je úplně stejné, jako u velkého PC. Buď kabelem nebo WIFI. Obojí by mělo být již zabudované - zeptej se prodejce u konkrétního typu.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:06
     
    Já taky volila novej, klasiku před noťasem...cenově je levnější..(kór když chce člověk jen bednu a ostatní má..) Nevím přesně všechny parametry, zadala jsem požadavky a kluk mi ho vybral a nechal poskládat podle svého uvážení...někde ubral,někde přidal... grinning smiley Nicméně mám nejlepší kompl ze všech co se kupovaly během posledních dvou let...a cena něco málo přes 12 tisíc včetně novejch ixpéček...Jasně, že to není zdaleka to nejlepší co je, ale pro moji potřebu je i toto silně nadstandartní ... winking smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:07
     

    Moni, krom toho, že jsou ty Visty náročné, nevychytané, a jak správně píše Drahuš, i s lecčíms ještě nekamarádějí, prostě komp JEN kvůli nim samým musí být nabušenější (tudíž dražší), než nutně potřebuješ.

    Drahuš výše psala, že v něm mikrovlnku má, určitě to rozvine. Jináč - aby nešlo wifi do noťasů, to by si je už rovnou mohli nabouchat do hlavy, né? smoking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:14
     

    Mono Vistu určitě ne...XPéčka...

    Pokud máš Wifi, tak to jde a nemusíš mít kabel....Já si ji třeba do komplu nedala, protože mám kabel přivedenej k PC a jinam ho nikdy stěhovat nebudu, tak ho mám zase pouze na kabel...Ale všechny noťasy běhaj "vzduchem" v celým bytě...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (23.03.2008 13:15)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:35
     

    Tak nejnovější postřeh za mě. Na normální klávesnici píšu jak střela. Nedávno jsem u neteře hledala něco na netu a byla z notebooku nepříčetná eye rolling smiley , vůbec mi s tím nešlo pracovat, nakonec jsem se uchýlila k vyťukávání všeho jedním prstem angry smiley . Ale to asi bude spíš záležitost zvyku, po čase by se člověk určitě přeorientoval.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 13:49
     

    Mám taky připojení přes kabel...jinam PC stěhovat nebudu a i kdyby, ten kabel je dlouhej. grinning smiley

    Lado...já bych si taky nejraději nechala PC poskládat tzv.sobě na míru. Ale to asi na splátky nepůjde. Nejsem si ani jistá, že mi budou chtít vyměnit třebas ten operační systém. Musím se poptat po okolí, co v nabídce je a co není.

    Hanule...přesně - musím myslet i na nouzová řešení.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 14:03
     

    Moni...já ho mám z Pardubic..blíž nic nevím,ale je ta prodejna i na netu..(kluk tam kupuje všechno už několik let..) Je to asi takto...jsou vyhozené nějaké sestavy asi pokaždé střed možností..a u nich pak různé věci které se nechají dát jiné...Lepší -horší...třeba velikost disku, vypalovačka a jiné a jiné...Něco je dané a nelze si nic změnit...

    Je tam rovnou cena a pokud si měníš nějaké věci,tak zase přepočítavá... určitě bude něco takového i v Hradci, kde to máš teda při ruce...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 15:05
     
    Lado...jo, to mám v plánu...Chlumec a Hradec. Poptám se. Do výplaty mám čas a zatím to musím vydržet takto. grinning smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 18:13
     

    Přihodím sem do diskuze odkaz na sestavu, která mi na zadaný požadavek (uživatelského zatížení s potenciálem růstu) byla předvybrána jako velmi atraktivní:

    [www.czechcomputer.cz]

     

    Je bez OS. Detaily (výstupy..) nejsou posouzeny.

    Dávám ji sem, kdo tomu rozumí, může se pustit do kritiky.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: PC nebo notebook?

    Datum: 23.03.2008 18:49
     
    Hanule...díky. Taky mám tip na stránky...musím to prokoumat a dám sem pak odkaz. Zdrželo mne krasobruslení. grinning smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Internet a PC (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.