čtvrtek 25. dubna, 18:39 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jak dlouho co pečete?

Datum: 20.02.2008 13:28
 

Máte nějaký standardní postup, jak dlouho pečete třeba maso, buchty atd.?

Dneska jsem totiž šokovala svoji mamku, že skoro všechno peču na dvěstě a víc, ona třeba bábovku zásadně jen na 160. Takže v tom by mohl být ten můj "vyklápěcí" problém, třeba winking smiley .

Rady sem! please smiley Díky.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 20.02.2008 13:39
     
    No já teda buchty a placky peču tak na 160- 180...Přesně nevím..jak co...winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak dlouho co pečete?

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 20.02.2008 14:46
     

    Většinou, pokud není uvedeno v receptu jinak, peču vše na 180 .

    Těch 160 mi přijde málo, dělám vše na horkovzduch a to by bylo asi vysušené.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 20.02.2008 14:52
     
    Já v elektrický většinou na 160
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 20.02.2008 14:55
     
    já většinou také okolo dvěstě a víc, mám horkovzdušnou, ale je pravda, že je to někdy vysušenější, takže poslední dobou, jsem začala ubírat winking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 20.02.2008 14:59
     
    Většinou 180...ale třeba hranolky naplno.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 21.02.2008 11:15
     
    Beru si vaše rady k srdci a "uberu" winking smiley . A maso pečete taky pod 200 C?
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 21.02.2008 12:05
     

    Anavi, ono je to různé...i každá trouba peče trochu jinak...Co já na 160, druhá na 180...

    Maso jak co...něco od začátku naplno,něco měním v průběhu pečení, něco naopak na míň...winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 21.02.2008 16:39
     
    já mám el.troubu, buchty peču na 160 -170 a maso od 160 do 200.stupnici nad 200 jsem snad ani nepoužila????ale spíš se řídím zrakem a někdy bohužel i čichemgrinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 24.02.2008 23:50
     
    Já většinou maso v kachlákách-takže od oka a podle nosu - když to začne vonět už nakukuju aby se nepřipálilo. Bábovku ale musím v elektrico takže v mé tourbě od 190- 200
     
  • Status:

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 26.02.2008 20:42
     

    Anavi taky peču na 200st a více maso. Bábovky a různé moučníky peču taky zpočátku na 200st a tak po 10 minutách snížím na 180-190st. 160st se mi zdá opravdu málo. Určitě to musí být vysušené.

    Pokud máš problémy s vyklápěním, tak v tom to asi nebude. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 26.02.2008 23:51
     
    Kofilo, chtěla jsem ti napsat, žes mě potěšila, ale tou poslední větou sis to pokazila winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 27.02.2008 06:05
     
    Holky ono je to fakt trouba od trouby...Teta.. skvěle a hodně peče a když jí dosloužil starej sporák a začala píct v novým byla na mrtvici..I když použila klasiku - spodní vrchní pečení, tak bylo všechno jinak, než byla zvyklá..Mám pocit, že právě musela přidat teplotu ..Dříve byla tělesa odkrytá (to mám ještě i já) a teď jsou zakrytá (u sporáku kterej mám vyhlídlej,to tak je) Myslím, že právě to může mít vliv, na to,ž e je potřeba trochu přidat.. winking smiley
     
  • Status:

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 27.02.2008 17:50
     

    Lado drobné odchylky být mohou, to je jasný. Ale teplotu hlídá termostat, takže 160st by mělo být 160st a 200 zase 200.

    Nějaké markantní rozdíly mohou být třeba při přechodu z plynové na elektriku. To než si jeden zvykne.... eye rolling smiley

    Anavi a jaké máš problémy s tím vyklápěním (předpokládám že bábovek). To jen u té silikonky nebo i u jiné ? Jestli ano, tak na to přijdeme ne ? winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jak dlouho co pečete?

    Datum: 27.02.2008 19:13
     
    Kofilo jasně, ale ono to může být tak, že mám otočeno na 160 , ale ve skutečnosti třeba trouba může péct na 180...Krok mezi 100-150 je 1/4, ale mezi 150- 200 je jen 1/8 ...takže je to klidně možné... winking smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.