pátek 29. března, 00:50 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Srí Lanka
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Za exotikou > Asie > Srí Lanka
Posílejte fotografie! pár obrázků ze Srí Lanky
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Jak chutná Srí Lanka

Datum: 19.12.2013 23:22
 
dsc_0739.jpg
Další fotografie:
Ráda ochutnávám jídla i nápoje v jiných zemích a tady je z čeho si vybírat! Krevety jsou čerstvě vylovené, rýže dobře uvařená i ochucená, kokosové mléko osvěžující a fresh džusy nemají chybu - ten světlý je z ovoce soursop [odpoutejse.cz] a taky jsem ochutnala džus z ovoce zvaného woodapple [migrationology.com], žlutý je klasika - ananas
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 19.12.2013 23:28
     
    1506296_10200540025297332_1462473742_o.jpg
    Další fotografie:
    Tady se přišla podívat i kravička, jestli by si nemohla v krámku dát nějaké ovoce, jinak se klidně pásla u frekventované silnice.
    A do toho bufetu Florenc jsme prostě museli zajít, ale dali jsme si jen čaj s mlékem a koblihu.
     
  • Status: expert

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 19.12.2013 23:38
    Hodnocení fotografie "Jak chutná Srí Lanka": 5
     
    Věrko, ty mi děláš chutě, ty krevety toužím ochutnat už dlouho mls smiley
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 20.12.2013 07:48
    Hodnocení fotografie "Jak chutná Srí Lanka": 5
     
    Krevety jsem nikdy nejedla,asi bych umřela hladem, nevím jak bych se do nich dostala. Jídlo vypadá dobře. Co žaludek? Žádný problém?
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 20.12.2013 08:01
     
    Krevety miluju a vyhovuje mi, že se musí jíst rukama, aby se do nich člověk dostal. Ve vedlejším stánku mi je moc upražili, ty se loupaly blbě, ale stejně jsem to nevzdala. Cenově byly taky super, za ten velký talíř krevet jsem dala něco málo přes 100 kč.
    A tady se vůbec jí často tradičně po indicku, tedy rukama, resp. pravou rukou, levá je považována za nečistou. Na obědě jsme se setkali s domorodci v obleku, kteří se najedli rukou a opět odfrčeli.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (08.04.2015 20:22)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 20.12.2013 09:31
    Hodnocení fotografie "Jak chutná Srí Lanka": 5
     
    Nejlepsi je to usaty ovoce. Tu levou ruku povazuji za necistou ehm, protoze si s ni utiraji(li) vis co? Ale to uz je asi dneska jinak nebo jak to je treba u domorodcu, nevis nahodou?
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 20.12.2013 09:46
     
    Netuším, co na oné místnosti praktikují, v Thajsku nám kdysi průvodkyně říkala, že se jen omývají, proto tam všude byly nádoby s vodou, ale jestli jdou pak takhle mokří dál... Každopádně je stále levá ruka považována za nečistou. To jsem si občas uvědomila, když jsem v ní držela jídlo. Co si asi o mě mysleli!? grinning smiley
    Holt jiný kraj, jiný mrav... Tohle mi nijak nevadí, to daleko víc mi vadí, že za neslušné považují smrkání a tak pokud mají rýmu, klidně stále hlučně popotahují, což je zas neslušné v naší kultuře. Oni asi na rýmu dřív moc netrpěli, to bude "přínos" klimatizovaných prostor.
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 20.12.2013 10:37
    Hodnocení fotografie "Jak chutná Srí Lanka": 5
     
    Ja s mojím žalúdkom by som asi dosť na takýchto cestách trpela hladom, ale tie rôzne nápoje, to by som brala!
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 20.12.2013 11:43
     
    To me by asi rovnou zatratili, kdyz jsem levak. grinning smiley eye popping smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak chutná Srí Lanka

    Datum: 20.12.2013 11:49
     
    Musela bys předem křičet, že v té malé místnosti fakt používáš pravou ruku grinning smiley
    a levou máš jen na jídlo
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Srí Lanka (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.