pátek 29. března, 10:37 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

jahody

Datum: 17.04.2007 09:10
 
Prosím, máte někdo zkušenosti s pnoucími jahodami od Starkla? Jak a kam je zasadit, aby opravdu rostly a plodíly? confused smiley
Díky!!!


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 21.04.2012 09:54
     

    Gabčo, já jsem prohlížela fungicidy a myslím, že takový nejvšestranější je BAYCOR 25WP. Já bych to zkusila postříkat, když říkáš, že to loni všechno shnilo. Ale to se musí začít preventivně už těď. Ovšem, jestli to má nějakou virozu, tak je otrhání listů i postřik k ničemu. Přeju úspěch a po sklizni nám sděl, jak si dopadla. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: jahody

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: jahody

    Datum: 21.04.2012 10:11
     

    Postříkala bych preventivně a budeš vidět. Loni fakt jednu dobu do jahod dost pršelo, tak to mohlo bejt tím..Vím, že ty první byly v pohodě, ale pak později nesvílilo moc sluníčko, bylo vlhko a také hnily..Uvidíš, snad to bude dobré..

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 28.04.2012 20:51
     

    Gabčo a preventivně ty špatné listy spal ať se případná choroba dál nešíří.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 28.04.2012 21:10
     

    Holky, orvala jsem všechny špatný listy a zatím to vypadá, že další nejsou. Tak snad by to mohlo být ok.

    Jestli ale bude úroda jako vloni, zlikviduju je, koupím nový a nasadím jinam.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 28.04.2012 22:24
     

    Gabčo, prodávají tohle.

    [www.lovela.cz]

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 28.04.2012 22:44
     

    Hespo, díky,

    ale kdybych to měla objednat a ještě zaplatit poštovný, tak si můžu za ty peníze rovnou koupit nový sazenice. spinning smiley sticking its tongue out

    Když to nikdo neví, jestli by to zabralo nebo ne.

    Si pak určitě budu nadávat, že jsem to nekoupila.

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 29.04.2012 16:13
     

    Gabi, já jsem dnes postříkala jahody a odkvetle švestky přípravkem Calypso. To je proti živočišným škůdcům. V případě jahod proti květopasovi. To je záhadný neřád, v některých letech se nevyskytne vůbec, někdy najdeš pár nakouslých květů. ale jsou roky, kdy se s ním rozdělíš o úrodu či ti to sklldí komplet. A to se dopředu nedá určit. Proto to raději potříkám, abych u toho čekala a co hodinu zjišťovala, co květopas dělá, to není uskutečnitelné. A proti ničemu jinému nestříkám, když je mokro, tak botritida řádí i přes postřiky. Něco jiného je roztočník jahodníkový. T je takový neviditelný pavouček a sídlí v srdíčkách jahodníků a proti tomu stříkat, to nemá vůbec cenu, protože ten postřik se až do srdíček nedostane. A že je jahodník tímto neřádem napaden se pozná podle toho, že má zdeformované listy, hlavně ty prostřední a plody jsou zakrnělé. Já jsem na to vymyslela fígl, že vymáchám sadbu ještě před výsadbou, tím se roztočník zničí, protože se přípravek dostane všude až do středu sazenice. Takto ošetřuji mnou množené sazenice i ty kupované, ty by měly být zdravé, není to vždy pravda. A taková kontrola sazeic během sezony. jakmile vidím sazenici s pokroucenými listy, nemilostrdně ji vytrhnu a zničím.

    Dalším problémem jsou ty insekticidní prostředky.EU jich zakázala již několik, takže nevím, který je přesně na roztočník určen. Naposled jsem používala Sumition, ale ten je mezi těmi zakázanými.

    A zásadně nenechávám sadbu déle než tři roky. Promiň, takhle to vypadá jako velká věda, to není, ale pokud jeden není vděčen za každou i velmi mizernou jahodu, je třeba se tomu trochu věnovat. Já už jahody pěstuju 40 let. Mám jich asi 100 sazenic, nejsem tedy žádný velkopěstitel, mlsná rodinka by jich snědla mnohem více a nejsou pracovní síly, takže doma je to tak trochu lahůdka a ostatní ať si koupí. Alespoň si budou těch domácích vážit. grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 08.05.2012 17:25
     
    100_3384.jpg
    Další fotografie:

    Jahody kvetou, začíná sezona, teď úroda záleží na počasí smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 08.05.2012 18:56
     
    018.jpg

    to bude parádní úroda. u mě je to jak noty na buben po zimě sad smiley

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 10.05.2012 10:05
     

    Irisko, nebuď z toho smutná, v příští sezoně to napravíš. Hlavně vysadit zdravou sadbu a přes zimu dbát, aby nevyschly. Jahody nevymrzají, ale při ne dostatku sněhu rády vyschnou. Já je i tak 2x za zimu zaleju, u nás bývají holomrazy časté. nono smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 10.05.2012 12:39
     
    p1080263.jpg

    už se těším, kvetou jak o život thumbs down

    jenom musím hlídat počasí, ať je přikryju před mrazem

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 17.05.2012 19:31
     
    031.jpg

    LETOS SÁZENÉ. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 17.05.2012 19:47
     

    Má frigosadba je v pohodě, kvetou. Zašlo 8 sazenic, ale to je tím, že mi tam řádí hryzec. angry smiley Teď jsem je vyplela a dám na ně textilii (což jsem měla udělat už při sázení). eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 05.06.2012 22:55
     



    Mona napsal(a):

    Má frigosadba je v pohodě, kvetou. Zašlo 8 sazenic, ale to je tím, že mi tam řádí hryzec. angry smiley Teď jsem je vyplela a dám na ně textilii (což jsem měla udělat už při sázení). eye rolling smiley grinning smiley

    .......jo, dej textilii, to se bude hryzcům líbyt eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.