čtvrtek 28. března, 13:29 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jablkovy kolac naopak

Datum: 03.08.2007 12:26
 

Vyskusane, velmi chutil.

[www.mimibazar.sk]
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 03.08.2007 19:23
     
    Evelínko, to vypadá dobře. Pozeptám se Kashiky, jestli by mi ho neupekla. Jak jsou někde jablka a skořice, nemůžu odolat. Složitý to taky není (né že bych podceňovala Kash schopnosti otáčet se v kuchyni), tak by to mohlo vyjít. Třeba na nedělní odpoledne ke svačince. grinning smiley winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jablkovy kolac naopak

     
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 03.08.2007 20:30
     
    Traged ja som dala ale menej cukru, me chuti kyslejsie je to na kazdom co ma rad. smiling smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 03.08.2007 21:55
    Hodnocení kategorie "Moučníky": 5
     
    Tak já mám radši sladší a hodně skořice grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 03.08.2007 22:09
     

    Mame doma zauzivany podobny recept z jednej kucharky......dokonca si ho sami obcas robievali synovec a syn - ked boli v puberte...( hihi, teraz na to maju uz vlastne manzelky...)

    Jablkovy kolac

    1 listkove cesto, asi 6 velkych jablk, maslo - na vymazanie + 2 plne lyzice , cukor(podla chuti), struhanka, skorica.... mozu sa pouzit aj hrozienka, kokos....

    Na velky pekac polozime papier na pecenie, ktory este dobre pomastime maslom, nan nasypeme struhanku ( moja mamka pridava aj struhany kokos), na to poukladame jablka nakrajane na tenke platky - alebo mozu byt aj nastruhane , pokvapkame roztopenym maslom - alebo staci len rovnomerne porozkladat kusky masla nakrajane na tenke platky , posypeme skoricou, mozu sa pridat hrozienka..

    Listkove cesto rozvalkame na velkost plechu, pomocou valceka polozime na jablka, aby okraje jablk boli zakryte, cesto popichame vidlickou a pecieme v horucej rure asi 25-30min.( do zlatova)...

    Kolac vyklopime na dosku, alebo tacku az niekolko minut po vybrati z rury jablkami hore - obcas treba papier opatrne stiahnut ak sa dobre nevymasti, pocukrujeme podla chuti , nakrajame na kusky a podavam.....lebo ...najlepsie je to zjest ihned..tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 03.08.2007 23:35
     

    to Traged: Přeju Vám oběma aby se koláč povedl a už teď si nechte chutnat. Neplánujete výlet? Co nový pejsek?

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 01:00
    Hodnocení kategorie "Moučníky": 5
     

    Evelínko, tak zítra ráno (no, dopoledne, dopoledne) jdu do toho. Udělám to přesně podle návodu, dokonce to i ucapkám ucapkávatkom grinning smileygrinning smiley

    Vyfotím, poreferuju. Vypadá to dobře, už se těším!

     

    Dášenko, ahoooj!

    Děkujeme, chutnat bude, šak já jsem na vaření a pečení kanón grinning smileygrinning smiley

    Náš pejsek roste, možná tady půjde odkaz, dala jsem teď na blog jeho původní a dnešní fotku. A zlobí, má ostrý zuby a kouše.

    Cestu zatím neplánujeme, kvůli čubině, nechceme ji stresovat. Ale pořád platí naše pozvání, kdykoli!!!!!!!

     

    [www.kashika.bloguje.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 10:03
     
    Pamatuji si, že už jsem taky jednou něco takového tvořila, jdu omrknout ten odkaz.
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 10:36
     

    Evelínko, tak já jdu na to.

    Buď a nebo.

    Hop nebo trop.

    grinning smiley

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 11:30
     
    Drzim palce! A prosim vyfotit! winking smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 13:06
    Hodnocení fotografie "Jablkovy kolac naopak": 5
     
    Eví, ještě peču grinning smiley No, nevím - nastrouhala jsem strašně hodně jablek (však je psáno, že čím víc tím líp grinning smiley), takže jsem se rozhodla udělat dva plechy. Obávám se, že je toho nějak moc, už to jde pomalu přes plech. A mám asi málo polevy, tak to budu muset jen pocákat. Pokud to teda i s plechama nevyhodím, nekoupím si nový a nezačnu znova grinning smiley Vydrž, vyfotím.
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 13:11
     
    Ja sa priznam ze ked som ho upiekla, doslovne bol zozraty! A keby ste vedeli ako som trpela, jedla som ho este teply!
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 14:00
     

    Evelínko, Kashika si nevšimla, že jsem tady přihlášená já a psala jako Traged.

    Samozřejmě peče ona, ne já.

    Voní to nádherně. Už se nemůžu dočkat, až vychladne.

    Kash to vyfotí, ale zrovna se vybily baterie, takže za chvíli, až dobijeme. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 14:18
     
    Dufam ze vam bude chutit. grinning smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Jablkovy kolac naopak

    Datum: 04.08.2007 14:29
     
    polotovar.jpg
    Další fotografie:

    Eví, tak jsem tady s hotovkou grinning smileygrinning smiley

    No, nevím. Díky tý velký hromadě jablek jsem to dělala ze dvou dávek, takže máme do mrazáku, až přijde bída na kozáky.

    Mohla jsem ale nechat, a to budu vědět pro říště, klidně jen tu jednu dávku a fakt hodně těch jablek. Bála jsem se, že se to nespojí.

    Neumím dobře fotit, tak to asi moc neuvidíš:

    Ve finále tam těch jablek moc není.

    Ale cítit tam jsou, a je to vynikající!!!!!!

    (Utekla jsem z kuchyně, abych nežrala grinning smiley).

     

    Na to naaranžování moc nekoukej, umělec ze mě nikdy nebude, no bóže grinning smiley

     

    Takže nejdřív polotovar: polotovar.jpg

     

    A hotovo: hotovo.jpg

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.