pátek 29. března, 11:46 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

Datum: 23.04.2011 00:30
 
37967.jpg
Další fotografie:

Musím na to založit speciální diskuzi. Dneska jsem neodolala a koupila. Zatím zelenou variantu. Měli i vínovou, teď mě mrzí, že jsem do ní nešla, když vidím, kolik to skýtá možností smiling smiley.

Když kliknete na obrázek, vidíte pod ním složení rostlin. winking smiley

**

 

Našla jsem na slovenských stránkách návod k pěstování:

[www.flora.sk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil Majka (07.07.2013 21:25)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 10.08.2015 23:38
     

    Ivo já si to myslela sad smiley , ta vosa by se tam musela chytit za křídla, jinak jsou moc silný thumbs up . Já je dnes sledovala, normálně mi tam vykusujou díry a jsou víc na těch světle zelenejch.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 00:30
     



    Anavi napsal(a):

    Do kazdeho truhliku jsem dala jednu malou petku s trychtyrem,ale v kazde utopeno jen tak 6 kousku. confused smiley

    Na lepove desky se chytaji mouchy,vosa je schopna z toho odstartovat eye popping smiley eye rolling smiley

    .......dej to lahve pivo thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 06:57
     

    Lapače na vosy, jak jsem četla a je to docela logické, nemůžou být tam, kde vosy škodí, ale kousek stranou, protože k lapačům přilétají i vosy, které by jinak místo nenavštívily, protože, pokud se do lapače nechytnou, nadělají víc škody a to přece nechceme winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 07:57
     

    Já se omlouvám včelkám. Není pravda, že tu žádné nejsou. Kvete mi přísavník a je to tedy hukot a včely tam mají většinovou převahu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 09:08
     

    jsou víc na zelených a přesně na každém "kolínku" sedí jedna a vysává z toho šťávu... a po nich tam lezou mouchy, asi nemají sílu si to narušit samy, tak čekaj, až odleze vosa a pak tam jdou dokonat dílo zkázy angry smiley

    Missi napsal(a):

    Ivo já si to myslela sad smiley , ta vosa by se tam musela chytit za křídla, jinak jsou moc silný thumbs up . Já je dnes sledovala, normálně mi tam vykusujou díry a jsou víc na těch světle zelenejch.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 09:14
     

    drahuško, jenže já to nemám moc kam jinam zavěsit... nemám stromy a oni nalítávají hlavně na ty truhlíky confused smiley

    drahus napsal(a):

    Lapače na vosy, jak jsem četla a je to docela logické, nemůžou být tam, kde vosy škodí, ale kousek stranou, protože k lapačům přilétají i vosy, které by jinak místo nenavštívily, protože, pokud se do lapače nechytnou, nadělají víc škody a to přece nechceme winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 09:58
     

    slyším to v práci a čtu i tady, že jich máte všude plno. Vosy, včely a komáří maj letos asi k nám vstup zakázán. Pbčas se něco objeví, ale fakt málo, málo. Ale zato mě štíply nějaké piplice a mám pěkný koláče.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 20:52
     

    u nás taky žádná invaze vos, ani jiných potvor není

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 21:03
     
    dsc03354 (3).jpg

    Mně se teda moc nerozrůstají.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 21:27
     
    Další fotografie:

    mě taky nerostou, jsou to zmetci , když si vzpomenu tak 3 roky zpět to byla nádhera, foto

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.08.2015 23:15
     

    Na balkone mam letos taky invazi hmyzu - vos, cmelaku a much. Asi je to tim, ze vsude okolo je vyprahlo (misto travy susti pod nohama seno), tak vycenichali, ze balkon je zavlazovan dostatecne. Vosy mam jak v batatech, tak dnes jsem zjistila, ze mi okusuji i kanadske boruvky! Cmelaci se muzou nejvic utlouct po bazalce confused smiley Jinak na bambus uz jsem taky rezignovala a ostrihala, to se proste neda uzalivat. Neprselo u nas tydny, veskere bourky i prehanky se nam vyhybaji, ikdyz meteorologove predpovidaji, tak nic sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 12.08.2015 08:16
     

    Ani nemluvím, už dvě žihadla vosou, poštípali mě v bazénu lítací mravenci a když jsme byli se psy u vody, tak mi nohy "sjely" nějaké piplice a jsem, jak puberťačka, samej pupen angry smiley pořád žeru kortikouidy, kvůli alergii.... u nás pít mají co, mají tam rybníček. Ale na domě, na tříprsťáku vystřídaly vosy včely a já děkuju Bohu, že jsme nechali udělat síťové dveře, protože domů nám zalétne vosa opravdu málokdy, což i při daleko menším výskytu vos v minulých letech, bylo na denním pořádku.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 12.08.2015 09:52
     

    Holky, včera mi mamka koupila nějaký Biotoll

    [www.agromanualshop.cz]

     

    Prostříkala jsem tím batáty a vosy zmizely!! jen nevím, co to udělá, když na ty postříkané listy dneska zasvítí slunce confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 12.08.2015 14:42
     

    Biotol mám v pudru a tím jsem hubila vosí hnízdo. jako jediný pomohl hned thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 12.08.2015 17:28
     
    bat043.jpg
    Další fotografie:

    rozhodně víc rostou ty zelený....a nestačím dolívat vodu

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.