středa 24. dubna, 21:14 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

Datum: 23.04.2011 00:30
 
37967.jpg
Další fotografie:

Musím na to založit speciální diskuzi. Dneska jsem neodolala a koupila. Zatím zelenou variantu. Měli i vínovou, teď mě mrzí, že jsem do ní nešla, když vidím, kolik to skýtá možností smiling smiley.

Když kliknete na obrázek, vidíte pod ním složení rostlin. winking smiley

**

 

Našla jsem na slovenských stránkách návod k pěstování:

[www.flora.sk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil Majka (07.07.2013 21:25)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: Maria
    Status: nováček

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.05.2015 10:42
     

    Batáty - viete mi niekto poradiť. Hluzy mi naklíčili, odtrhla som ich, zasadila do kúpenej zeminy. Rástli krásne a po cca 3 týždňoch sa mi na listoch objavila niečo ako krupička - pluzgieriky. Po čase uschnú a na listoch ostávajú po tom čierne bodky. Stretli ste sa s tým už, čo stým mám robiť. Nechcem ich vyhodiť. Ďakujem

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.05.2015 11:08
     

    Krupičku jsem měla taky, postříkala jsem Vertimecem na svilušky a vypadá to, že jsou listy čisté... confused smiley Též netuším, co to mohlo být. Omýt to moc nešlo. confused smiley

     
  • Autor: Maria
    Status: nováček

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.05.2015 14:38
     

    Vertimec je asi iba na škodce. myslím si že tá krupička je problém z vnútra - prelievanie, infekcia cez ranku alebo niečo také. Len neviem z čoho to vzniklo a ako tomu predchádzať. Ako polievate svoje batáty a čím ich hnojíte? Ak ste ich preliali nič sa im nestalo? Mali nejakú reakciu na preliatie alebo naopak suchoty? Mynulý rok som mala tiež a boli zdravé, teraz chytili toto. Hlavne že na inernete som sa dočítala že nemajú škodcov ani choroby. Chemické postreky velmi nechcem používať. Používam väčšinou bylinné postreky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.05.2015 14:39
     

    Z bylinných je prý dobrý výluh z tymiánu, ale nemám odzkoušeno v praxi.

    zalévám hnojivem na surfinie, většinou to mám totiž sesazené dohromady s nimi. Mám je v samozavlažovácích a stačily to za den "vysát", takže přelití jim nehrozilo.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 11.05.2015 15:52
     

    tak jsem letos odolala, měli 2 druhy v zahradnictví a já je nevzala. Nemám už na ně místo.

     
  • Autor: Maria
    Status: nováček

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 13.05.2015 09:35
     

    Našla som článok na internete o pestovaní ale nedá sa dočítať. V časopise rece..ár 1/2015 je podrobný článok o povijnici, ak ho máte je tam niečo zaujímavé?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 13.05.2015 19:43
     

    já ho nekupuju. winking smiley

     
  • Autor: Maria
    Status: nováček

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 18.05.2015 13:37
     

    Anavi ďakujem, tymián som vyskúšala. Namočila som do výluhu list, krupička sa stiahla a ďalej sa nerobí. Ale hlavne som ich poriadne poliala čistou vodou. Lebo všade o batáte píšu, že nemá rád preliatie - mokro tak som ho aj zabudla polievať. Teraz po 5 dňoch vyzerajú listy dobre. Keď tu čítam že vela pije a v obchode bol tiež celý premočený, tak som ho poliala poriadne. Asi to potrebuje.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 09.08.2015 18:44
     

    Bataty se konecne zacaly rozrustat,ale z nejakeho duvodu si je velmi oblibily vcely! V kazdem truhliku jich je tak 30 kousku! eye popping smiley eye rolling smileymyslite,ze pomohou zlute lepove desky? confused smiley jinak to snad budu muset zlikvidovat. Evidentne jsou tam ve svem zivlu.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 09.08.2015 21:16
     

    Anavi já je mám zase denně prolezlý vosama eye rolling smiley , dokonce v nich vykusujou díry. Jako těma lepovejma deskama si nejsem moc jistá....udrží to včelu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 10.08.2015 08:51
     

    Much jsem na to vychytala poměrně dost, a to musím říct, že i pěkně masité kousky. Do obou truhlíků jsem zabudovala malé petky s obráceným vrškem jako trychtýřem a uvidím. Ale mají tam džus, ten jim moc nejede, asi jím koupím colu smiling smiley.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 10.08.2015 08:55
     



    Anavi napsal(a):

    Bataty se konecne zacaly rozrustat,ale z nejakeho duvodu si je velmi oblibily vcely! V kazdem truhliku jich je tak 30 kousku! eye popping smiley eye rolling smileymyslite,ze pomohou zlute lepove desky? confused smiley jinak to snad budu muset zlikvidovat. Evidentne jsou tam ve svem zivlu.

    Anavi, snad nechceš likvidovat včely! nono smiley

    A co tam ty včely hledají? Nechodí tam pít kapičky vody? Nebo ti snad ty batáty kvetou?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 10.08.2015 09:11
     
    img_0342.jpg

    Batáty ze Švýcarska, neskutečné převisy!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 10.08.2015 10:19
     

    Vosy, dyk já blbnu z vedra stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley (proto jsem nechápala, proč mi Míša tak zdůrazňuje ty vosy eye popping smiley winking smiley ... že přece píšu to samé! Aha, tak nepíšu, Věruško, díky flower smiley)

    Zajímavé je, že včely si nikoho nevšimnou, ty makaj, a že jich je všude na zahradě taky dost. (I když letos dost dominují čmeláci). Ale ty vosy jsou letos tak vtíravé, že je člověk má stále skoro za krkem confused smiley eye rolling smiley angry smiley

    SPIKE napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    Bataty se konecne zacaly rozrustat,ale z nejakeho duvodu si je velmi oblibily vcely! V kazdem truhliku jich je tak 30 kousku! eye popping smiley eye rolling smileymyslite,ze pomohou zlute lepove desky? confused smiley jinak to snad budu muset zlikvidovat. Evidentne jsou tam ve svem zivlu.

    Anavi, snad nechceš likvidovat včely! nono smiley

    A co tam ty včely hledají? Nechodí tam pít kapičky vody? Nebo ti snad ty batáty kvetou?

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (10.08.2015 10:20)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 10.08.2015 21:45
     

    Do kazdeho truhliku jsem dala jednu malou petku s trychtyrem,ale v kazde utopeno jen tak 6 kousku. confused smiley

    Na lepove desky se chytaji mouchy,vosa je schopna z toho odstartovat eye popping smiley eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.