pátek 19. dubna, 20:09 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

Datum: 23.04.2011 00:30
 
37967.jpg
Další fotografie:

Musím na to založit speciální diskuzi. Dneska jsem neodolala a koupila. Zatím zelenou variantu. Měli i vínovou, teď mě mrzí, že jsem do ní nešla, když vidím, kolik to skýtá možností smiling smiley.

Když kliknete na obrázek, vidíte pod ním složení rostlin. winking smiley

**

 

Našla jsem na slovenských stránkách návod k pěstování:

[www.flora.sk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil Majka (07.07.2013 21:25)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 18.07.2016 09:37
     

    Gabčo, to je zase nádhery, všechno !! love smiley love smiley love smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 18.07.2016 18:43
     

    Gábi paráda jako vždy thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 18.07.2016 21:25
     

    moooc pěkné thumbs down ....jako vždy winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 27.09.2016 22:12
     
    dsc03520 (5).jpg
    Další fotografie:

    No, tak koukám, že největší paráda to byla tak v červenci.

    Teď už zbyly jen ty batáty, vše ostatní už šlo na kompost. thumbs up

    Ségra pravila, že příští rok už do nich nejde., už ji prý žloutnou . Já váhám. Aspoň někam je určitě nacpu. flower smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 27.09.2016 22:27
     
    2016-09-11 12.50.15.jpg

    Já jsem letos moc spokojená s tím hodně tmavým batátem s trojlaločným listem ( jako má ten tvůj zelený), je krásně bohatý, mám ho ve dvou různých nádobách a různých místech, v obou je skvělý winking smiley . Ten zelený je taky fajn ( mám ho ve fuchsiích), jen je na něm nějak víc vidět požer od nějakých potvor. Ne moc spokojená jsem s hodně tmavým se srdčitým listem, málo se rozvětvil, jde mi spíš dolů, ale je poloviční proti tomu trojlaločnému. Nejhůř dopadl ten "skořicový" - tmavolistý, ale o dost světlejší než ty dva hodně tmavé. Na sluníčku šisuje ( zdá se, že i ten list je méně pevný, spíš hadrovitější), opět se málo větví a taky ho něco žere (a taky je to na něm vidět -kulaté dirky asi 0,5 až 1cm v průměru uprostřed listů). Ty úplně tmavé možná taky něco ožíralo, ale není to na první pohled viditelné (a z blízka je okukovat nechodím).

    Ten skořicový už zkoušet nebudu, loni to s ním bylo stejné. Půjdu jen do těch trojlaločných winking smiley .

     

    Foto je nekvalitní - z mobilu, foťák stávkuje angry smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vimrova (27.09.2016 22:28)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 29.09.2016 19:54
     
    p9290053.jpg
    Další fotografie:

    batáty mám mizerné a doufám že příští rok odolám a nekoupím

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 24.10.2016 23:32
     
    001.jpg

    Tak jsem vyhodila batáty z květníků, sklidila hlízy,..... no a část už byla k večeři pečená s rozmarýnem a zítra budou další se zeleninou a masem mls smiley mls smiley . Nejvíc hlíz bylo v květníku který byl na plném slunci, naopak v květníku v polostínu bylo hlíz málo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Missi (24.10.2016 23:33)
     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 06:32
     

    eye popping smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 08:35
     

    Missi super thumbs down , tak to asi půjdu taky kouknout do květináče grinning smiley , ale vařit to tedy nebudu, pokusím se zimovat, abych je nemusela zjara furt kupovat eye rolling smiley .

    Vyčetla jsem na nějakém fóru, že batáty, aby začly tvořit hlízy, potřebují vyšší teplotu. Pak prý zpomalí růst lupení a začnou se

    věnovat hlízám, což by odpovídalo tvému zjištění, že na slunci byly největší winking smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 08:53
     



    Missi napsal(a):

    Tak jsem vyhodila batáty z květníků, sklidila hlízy,..... no a část už byla k večeři pečená s rozmarýnem a zítra budou další se zeleninou a masem mls smiley mls smiley . Nejvíc hlíz bylo v květníku který byl na plném slunci, naopak v květníku v polostínu bylo hlíz málo.

    ......Vimrová, asi je nejlepší je sežrat. Já jsem kdysi hlízy opatrovala celou zimu, / jak hlízy begonie / dokonce na jaře i vyrostly, ale byly mizerné, za tu peči to nestálo.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 08:57
     

    Já to zkusím a to co vyraší tedy nařízkuju a uvidíme winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 08:58
     

    Já nevím, jestli jsou to tyhle. Ale kdysi mi to dala kolegyně, že to mají i přes zimu v zemi. Ale než jsem stačila aspoň pár zasadit. Sežrali mi to taky. Mladýho občas baví vaření, tak si zaexperimentoval.

    kordula napsal(a):



    Missi napsal(a):

    Tak jsem vyhodila batáty z květníků, sklidila hlízy,..... no a část už byla k večeři pečená s rozmarýnem a zítra budou další se zeleninou a masem mls smiley mls smiley . Nejvíc hlíz bylo v květníku který byl na plném slunci, naopak v květníku v polostínu bylo hlíz málo.

    ......Vimrová, asi je nejlepší je sežrat. Já jsem kdysi hlízy opatrovala celou zimu, / jak hlízy begonie / dokonce na jaře i vyrostly, ale byly mizerné, za tu peči to nestálo.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 09:06
     

    Juu Missi ty máš vážně večeri. Já o víkendu zlikvidovala jeden truhlík, bylo tam plno takových tlustých kořenů-nevim jak to popsat. Druhý s bataty ještě zůstává, jako úplně poslední

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 10:32
     

    Mně zas jednou vyklíčil batát koupený v Albertu na jídlo. Listy to mělo podobné ( srdčité, s nádechem do fialova), ale to jsem tenkrát zas netušila, že se to dá pěstovat jako balkonovka, takže jsem to odlomila stejně jako klíček od brambory a vyhodila eye rolling smiley 

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Ipomoea batatas (povíjnice jedlá, sladké brambory)

    Datum: 25.10.2016 15:54
     
    011.jpg

    Vimrová koukni na stranu 81 této diskuze - [www.week.cz] - vyklíčilo to rychle. Pak jsem to strčila do země a vyprdla se na to winking smiley .

    Na fotu jak to rostlo (je to v polostínu).. Hlízy sežrány, bylo jich tam dost, ale spíš dlouhé úzké. Určitě by to chtělo pořádně zalévat a zasadit to co nejdříve.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.