úterý 23. dubna, 10:44 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: busi
Status: nováček

Indukční deska s horkovzdušnou troubou

Datum: 13.12.2016 20:00
 

Dobrý den,

dnes se mně rozbila indukční deska. Jak mně sdělil opravář indukce se rozbila proto, že je nad horkovzdušnou troubou. Doporučil mně tudíž místo indukce zakoupit raději sklokeramiku. Máte někdo prosím podobnou zkušenost? Deska je nad troubou 10cm. Bohužel indukce má prý větráčky, které nasávájí mastný vzduch z trouby a tím se zanesou plošné spoje v desce. Potřebuji si nutně co nejrychleji koupit novou desku a teď opravdu nevím jakou??? S indukcí jsem max spokojená a chtěla bych ji znovu jen se obávám, aby nedopadla stejně jako ta stará. Děkuji všem za radu.

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Indukční deska s horkovzdušnou troubou

    Datum: 14.12.2016 00:05
     

    Busi, asi na tom něco může být. Větráčky tam fakt jsou. Na indukci vařím. Je to hodně šikovné. Bohužel na to nejde všechno nádobí. Na sklokeramické desce mi zase odešly dvě plotýnky. Řešila jsem něco podobného jako ty. Takže abych vyzkoušela, jak bude vyhovovat, zakoupil se jeden indukční vařič. Ten jsem dala do místa, kde nefunguje plotýnka. Přímo na ní. Tudíž nevznikl problém, který líčíš s troubou. Pak jsem to vymyslela tak, zakoupen dvouplotýnkový indukční vařič, postaven na desku a mám dvě plotýnky sklokeramika a dvě indukce.Takže můžu používat i některé oblíbené hrnce, které by nefungovaly na indukci.A nepotká mě to, co líčíš.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Indukční deska s horkovzdušnou troubou

     
     
  • Status: expert

    Re: Indukční deska s horkovzdušnou troubou

    Datum: 14.12.2016 09:59
     

    Myslím si, že je to naprostý nesmysl. Nikde není psané, že nesmí být kombinace horkovzdušné trouby a indukce, vyrábí se v této kombinaci i sporáky [s.imedia.cz]

    Deska je od spodu zakrytovaná, podobně jako sklokeramická, a horkovzduch z trouby je odváděný mimo skříňku. A mastný vzduch-pokud jde ven mastný, jde otvory u dvířek, takže zase do prostoru místnosti, ne pod desku

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Indukční deska s horkovzdušnou troubou

    Datum: 14.12.2016 10:14
     

    Též se mi to nezdá confused smiley . Indukční desku má nad vestavěnou troubou nejspíš většina jejích majitelů a o takovémto problému čtu poprvé. Můžeš napsat co máš za troubu a desku? A po jaké době se ti to rozbilo?

    Já to mám také tak, ale zatím krátce (2 roky).

     
  • Status: expert

    Re: Indukční deska s horkovzdušnou troubou

    Datum: 14.12.2016 11:25
     

    Já to mám také, ale moc často nepeču. A nezdá se mně, že by tam šel nějaký mastný vzduch winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Indukční deska s horkovzdušnou troubou

    Datum: 14.12.2016 23:14
     

    Vybavilo se mi něco v hlavě ale už přesně nevím, jak to bylo. Když jsem uvažovala o výměně sklokeramiky, říkal mi jeden známý, dřív měl elektru, teď se zabývá tepelnými čerpadly a klimatizací, že záleží, co je to za indukční desku.Ale je to už aspoň pět, šest let zpátky. Některé mají problém s umístěním nad troubou. Ale fakt si už nevybavuju. Než k tomu došlo, tak jsem to vymyslela s vařičem. Nákladově to bylo nestovnatelné i co se týče práce. Navíc mi zůstaly tři oblíbené hrnce. A mám dojem, že Zepter zrovna na indukci nefunguje. Aspoň můj oblíbený na svíčkovou a jiné smetanové omáčky, které se rády chytají, musím používat na sklokeramice.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (14.12.2016 23:21)
     
  • Status: expert

    Re: Indukční deska s horkovzdušnou troubou

    Datum: 17.02.2017 07:51
     
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.