neděle 21. října, 14:42 Svátek má Brigita
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: drahus
Status: expert

IBIŠEK 3

Datum: 15.01.2012 08:45

Protože začíná zlobit vkládání příspěvků do dvojky, zakládám novou, v pořadí třetí diskuzi o ibiškách. winking smiley

Dám sem recept na záchranu kořenů při zasažení houbovým onemocněním

Peroxid vodíku 30%

peroxid vodíku 0,3% z 30% ..... (mlžení)

100x zředíš, tj. 1 díl peroxidu a 99 dílů vody, tedy třeba 1ml peroxidu a 99 ml vody, tedy do litru nějakých cca 11 ml

Na namáčení roubů a prolévání zeminy je potřeba 0,5% roztok

--

do litru je těch 10 - 11ml půlka malého panáku,

A zodpovědně přidávám rizika peroxidu:

- peroxid je chemie, pokud si s 30% něco polijete, tak skončíte s fleky, bělí to jak šaty, tak kůži, leptá

- z některých substrátů dělá beton (třeba kaktusářským substrátem od Agra se po prolití peroxidem dá vesele kamenovat)

- u některých rostlin celkem hodně zvyšuje fotosenzitivitu, takže pokud je s peroxidem rostlina v kontaktu, tak doporučuju, aby tak alespoň dva dny nelezla na přímé slunce

- Symbivit i jiné mykorhizní houbové záležitosti dostanou s peroxidem dost zabrat

Upraveno 3 krát. Naposledy upravil drahus (08.04.2015 11:24)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 531
  • Autor: Rory
    hibiscusflower...

Re: IBIŠEK 3

Datum: 15.01.2012 09:26

Dobré nedeľné ráno smiling smiley

Madlen no bude to zaujímavé s tým získavaním nových , u nás nie moc bežných ibi, nejak nám začala štrajkovať Francoise, asi sme doibiškovali od nej, čo je veľká škoda, lebo mala asi najväčšiu zbierku v Európe a bola ochotná posielať rouby, písal som s ňou a vypadá to naprd thumbs up sad smiley
    A ahojte všetci v trojke grinning smiley grinning smiley

Bibi ja by som sa bál korene exotom strihať confused smiley nono smiley

• Autor: Reklama

• Autor: bibinaH
    Status:

Datum: 15.01.2012 09:56

Rory díky,tak je jenom přesadím ale až tak v březnu.

• Autor: Mishana
    Status:
    www.hibiscus.cz

Datum: 15.01.2012 10:06

Taky přeju dobré ráno všem - no to je bezva, že už jsme všichni v trojce grinning smiley grinning smiley grinning smiley Já bych taky raději kořeny exotům nekrátila. Jen jsem to dělala u podnožáků při rozsazování - a poprášila je uhelným práškem kvůli desinfekci. Já začínám přesazovat už teď, ibišky mi začínají růst, ale není to nic drastického, v podstatě přesazení do o něco málo většího květníku a přisypání zeminou... Teď mají v Plusu akci na zeminu, vypadá docela pěkně...

• Autor: Vladik
    www.wix.com/vla..

Datum: 15.01.2012 10:47

Hezkou neděli všem. Tak už trojka. No teda...

Já nové Ibišky taky nepřesazuji hned. Jen kdyby to bylo nezbytně nutné. Je lepší je nechat aklimatizovat. Ono je ale i důležitý si dobře vybrat už v obchodě. Tedy pokud je z čeho.

Včera jsem si pročítal stránky Joe Ludicka a má tam zajímavé rady. Používá vermikompost a píše, že přidáním do substrátu mu pomohlo k téměř nulovému padání mladých řízkovanců v posledních letech.

• Autor: bibinaH
    Status:

Datum: 15.01.2012 10:50

Míšo taky jsem se dívala na tu zeminu,mám Plus přes cestu. Já myslela že je na přesazování moc brzo, ale je fakt že třeba píše Maruška L. že přesazuje kdy je třeba. Tak možná pár přesadim i teť. Vidím že je to už pro ibíšky lepčí,den se začíná protahovat a sluníčko s nimi taky dělá divy, konečně mi začínají rašit ty holé větve ze kterých mi opadaly listy.

• Autor: madlenka
    ibisaci.webnode..

Datum: 15.01.2012 11:12

Děvčata Plus už dva roky u nás nenígrinning smiley grinning smiley grinning smiley koupil ho Pennygrinning smiley tu zeminu co tam kupujete nějak upravujeteconfused smiley myslím tepelně,nebo ji sypete rovnou a co do ní přidáváte,četla jsem u Vládi ,že přidává borovou drť co se prodává v substrátu na orchidee, ale která má právě tohle složení jsem se tam nedočetlacoffe smiley

• Autor: Frantisek

Datum: 15.01.2012 11:17

Já dělám roky to co Vláďa, dolu keramzit a smíchám potom perlit,borovou drť na orchideje,trocha zeminy . To samé na orchideje, ale přidávám 3 malé kostky molitanu a 3 malé kostky poolyesteru. Někdy rašeliník smotek.Jinak přesazuji jak se mě chce, již mám přesazeno od listopadu.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (15.01.2012 11:18)

www.wix.com/vla..

Datum: 15.01.2012 11:23

Substrát, který píše Vláďa používám. Ale ne každá borka je vhodná. Používám substrát pro orchdeje Floria. Je tam jen čistá piniová borka. Maruška mi zase psala, ře kůru v žádném případně ne. Ale proč, to nevím. Mě se ten substrát zdá dobrý. Ibišky v něm dobře rostly a kvetly. Je vzdušný a to je asi hlavní. Je selý prorostlý jemnými kořínky a i ta kůra.

Tady ještě k tomu vermikompostu:

Princip výroby biohumusu (vermikompostu) je založen na schopnosti žížal přeměňovat ve svém trávicím traktu organické látky. Dospělý červ spotřebuje denně tolik krmiva, co sám váží. Z něj vyrobí 60% biohumusu a 40% využije pro vlastní metabolismus. Vzniká tak vysoce účinné organické hnojivo s vysokým obsahem kvalitního humusu, mikroorganismů, živin, enzymů a stimulátorů. Podle literatury rafinovaný biohumus (frakce do 1mm) obsahuje 50-60% organických látek až s 35% humifikací. Zvlášť vysoký je podíl nejúčinnějších huminových kyselin a to až 17,6% v sušině. Obsah dusíku v sušině je 1,5-3%, P2O5 1,5-2,5%, K2O 1-2,5%, CaO 4-8%, pH 6,5-7,5.
    Biohumus má pozitivní účinek na nutriční hodnotu produktů, na omezení vstupu cizorodých látek do rostlin a na potlačování chorob rostlin.

Vyrábí se i tekutý tzv Vermesfluid. Je to bio, tak by to nemuselo být vůbec špatný. Používáte ho někdo?

• Autor: Janina44

Datum: 15.01.2012 11:34

Vláďo, právě ten Vitality komplex, co používám, je z enzymů ze žížal. [www.vitalitykomplex.cz] winking smiley

• Autor: Rory
    hibiscusflower...

Datum: 15.01.2012 11:37

Vitality komplex mám aj ja, tiež ním zalievam, aj Lignohumát a Nitrozyme a Super Vit-to sú čisté enzými, no majú tie ibišky lepšiu a zdravšiu výživu ako ja grinning smiley

• Autor: madlenka
    ibisaci.webnode..

Datum: 15.01.2012 11:40

Vláďo zaujalo mě to, tak to koupím a vyzkouším vermikompost,kdysi jsem měla nějaké tekuté hnojivo právě z těchto žížal a kvetlo mi všechno co před tím nechtělo,koupila jsem ho kdesi na výstavě a od té doby jsem ho nikde nesehnala,tohle bude něco podobného, tak to za zkoušku stojí,jen nevím jestli tekutý,nebo sypký,jsem zvědavá jestli s ním už někdo má zkušenostcoffe smiley

• Autor: Mishana
    Status:
    www.hibiscus.cz

Datum: 15.01.2012 11:49

madlenka napsal(a):

Děvčata Plus už dva roky u nás nenígrinning smiley grinning smiley grinning smiley koupil ho Pennygrinning smiley tu zeminu co tam kupujete nějak upravujeteconfused smiley myslím tepelně,nebo ji sypete rovnou a co do ní přidáváte,četla jsem u Vládi ,že přidává borovou drť co se prodává v substrátu na orchidee, ale která má právě tohle složení jsem se tam nedočetlacoffe smiley

Jéjej, já jsem ale stará struktura, jasně že myslím Penny market grinning smiley grinning smiley

Vermikompost neznám... Ráda bych vyzkoušela. Jinak já mám zeminu pro ibišky smíchanou asi 1/3 balkonovou nebo zahradní zeminu, 1/3 perlitu a 1/3 substrátu pro orchideje, tedy borky... Semenáči mají u mě namísto borky lignocel... Ale možná ho letos nadělím i dospělákům.

Jinak borku pro orchideje používám už asi 3. rok bez problémů - dočetla jsme se o ní v knížce od Ursuly Lengdobler. Dáši ji taky používá...

Jo a zeminu nijak neupravuji, já jsem lenoch... grinning smiley grinning smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mishana (15.01.2012 11:51)

www.wix.com/vla..

Datum: 15.01.2012 12:01

Jani, no vidíš, na složení Vitality komplexu jsem předtím nekoukal. O vermikompostu a vermikompostování toho je na netu hodně. Já mám kompost na zahradě, tak jsem to moc neřešil. Ale vermikompostování je taky zajímavý. Už jsem přemýšlel, že pořídím vermikompostér domů.

Madlenko, koukám, že těch přípravků je víc. Vermesfluid má několik druhů.

[www.biozahrada.cz]

Jinak výrobou se zabývá [www.ekovermes.cz]

Ale nefunguje jim eshop a jiné. Nicméně si myslím, že by ty výrobky mohly mít i v zahradních centrech nebo jiných e-shopech?

!

Jo a semenáčkům jsem teď namíchal kokos a Vermikulit. Je to moc pěkná a vzdušná směs. Krásně voní. Živiny pak dodám.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vladik (15.01.2012 12:03)

• Autor: Frantisek

Datum: 15.01.2012 12:16

dscn0296.jpg

Já používám tento substrát, a spokojenost.Plagron navrch.

Koukal jsem ,Vláda na svém webu má oznámení, že bude prodej zahájen někdy koncem dubna 2012.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (15.01.2012 12:22)

Podobné příspěvky
Diskuze: Sukulenty Balkon-moje jediná zahrada... Co dnes vaříte? (2)

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum mor

Autor: Mona - 17.12.2006 13:56
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 1060

Vím,že nejsem sama,kdo má jen balkon na uskutečnění své "zelené oázy"...někteří jsou na tom ještě hůř,a mají jen parapety...ale jaké balkony! a jaké p

Autor: BEATRIX - 01.07.2007 20:50
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 43

První diskuze je přeplněná, je na čase otevřít další.

Autor: SPIKE - 28.10.2012 20:33
Rubrika: Povídání o vaření - Komentářů: 4340
Galerie: Zítra bude foukat Dneska to slunko ale pere Když jde spát
  Zítra bude foukat
Autor: drahus - 08.07.2007 21:49
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 5
Dneska to slunko ale pere
Autor: Blanch - 23.08.2007 17:41
Rubrika: Psi - Komentářů: 7
Když jde spát
Autor: Otazka - 05.02.2011 16:58
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 12
Adresář: http://www.koureni.biz/ http://navylet.net  

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.