středa 24. dubna, 15:29 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ibišek 2

Datum: 09.07.2010 22:28
 

Zakládám novou diskuzi..první je už totálně plná a nic už se do ní nevejde..Bude uzamknuta, aby to nemátlo.. winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (26.06.2011 14:39)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 18:16
     

    Co jsem zatím ohledně barev objevila v elaborátech od Dicka, tak dominantní u ibi jsou odstíny červené a růžové, méně bílé (kam ovšem zřejmě počítají i šedou) a žluté, ostatní prý sporadicky, další, co řešil v jednom článku bylo lámání barev, ze kterého vyplynulo, že od levandule přes modrou mají tyhle barvy na vhodných rodičích schopnost se interpretovat ve fenotypu potomků jako hnědé a obráceně. Pokračuji v samostudiu smiling smiley , bo šprt se nezapře winking smiley

    Budu hlásit, když narazím na něco objevného grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ibišek 2

     
     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 18:27
     

    Veroniko jsi dobrá. thumbs down. K tomu jsem se ještě nedostal :-D. Informací dost a tohle je už fakt vyšší level :-D. Nicméně také dost zajímavý. Křížíte taky cíleně, nebo prostě náhodně? Já cíleně vůbec. Prostě jsem zkusil všechno co šlo. A už jen to jaký je kdo otec nebo matka, jak se daří nebo ne, jsou zkušenosti :-).

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 21:43
     

    Tyjo, Vladi, tenhle kompliment si nezasloužím ani za mák, já jsem s tropibi začala na konci léta - semenáčky, s rostlinami roubovanými na podzim, nenakřížila jsem z tropibi ještě ani houbeles, jen prostě jako redaktor mám potřebu být plně informovaná - prostě, když o něčem píšeš, je dobré o tom daném všechno, prostě každý prd smoking smiley

    ...nehledě na to, že úplně původní profesí jsem analytik - takže v analýze informací jako doma grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:07
     

    No dokonce, a pak, že nejsi dobrá :-D. Informace jsou dneska důležitý a kdo je umí vyhledat a hlavně použít je prostě dobrej... thumbs down

     
  • Autor: Radkaa
    Status: začátečník

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:21
     

    Vláďo cíleně můžeš křížit pokud máš hafo kultivarů a pokud se ti podaří, že ti v našich podmínkách rozkvetou zároveň oba vybraní jedinci. Já jedno cílené křížení provedla dokonce se podařilo, že rozkvetly během léta společně třikrát, pokaždé jsem oba pokřížila vzájemně abych si to pojistila a bylo mi to houbeles platné, neudržel se ani jeden semeník ze 6. Takže s cíleným křížením to tady u nás nebude tak jednoduché.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:23
     

    Koukám že se stále člověk musí učit, !!!!grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:23
     

    Já vím. V našich podmínkách není nic jednoduché. Ale přesto se mi to zdá úžasné, že to tu jde. I když to stojí hodně úsilí a i ztrát.

     
  • Autor: Radkaa
    Status: začátečník

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:35
     

    Františku pokud s ibichy vydržíme myslím, že se budem učit neustále winking smiley

    Co o to to úsilí není tak velké když vykvetou společně, ale to nas......í, když ti pak všechny semeníky shodí je obrovské, protože veškerá radost, že ti vykvetly společně je v tahu a kdo ví kdy se to zase podaří a jestli v dohledné době vůbec někdy.

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:46
     

    No Raduš asi tak nejak eye rolling smiley ja čo si píšem s tými svetovými kapacitami v pestovaní ibichov, tak 30-40rokov sa tomu venujú, vlastne keď sa to tak vezme, tak celý život, lebo všetci už majú okolo 60rokov a viac a zhodujú sa v tom, že stále prichádzajú na nové veci, tým, že je ibišek polyploid, tak má neobmedzené možnosti čo sa kríženia týka, možno raz za 100vky rokov niekto rozlúskne ich genetiku, ale pochybujem winking smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:53
     

    Stejně je to super, že se podělí o informace a že vůbec napíšou. Jistě mají dost práce i tak. Tady je taky jistě vidět, že to dělají taky hlavně pro radost. Je to krásný koníček. Učíme se pořád, to je pravda. Ještě tak mít ty podmínky co mají oni :-). To by se to pěstovalo.

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 22:56
     

    To áno smiling smiley Hlavne Constantino a Beth sú veľmi milý, s tými sme popísali celé litánie, len horšie je, že ja až tak dobre neovládam angličtinu, ešte nejaké jednoduhšie vety sú ok, ale mal som čo robiť pokiaľ som si to nejak preložil a odpísal im grinning smiley

     
  • Autor: Radkaa
    Status: začátečník

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 23:03
     

    no Rado ani nemluv, mě se podařilo jedné zájemkyni z ciziny za vydatné pomoci překladače googlu odepsat, že si s ní ráda nějaké šrouby vyměním grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley , ještě, že jsem pod tuhle všeříkající větu dopsala, že neumím anglicky a že píšu za pomoci googlu, ten kretén asi nezná slovo rouby tak tam hodil to nejpodobnější no trapas. Ještě že mám doma velice zdatnou a ochotnou ibiškářku -Lenču, která se díky bohu ujala zahraniční korespondence a vyřizuje ji za mě. No až ji to jednou přestane bavit, tak já se snad na stará kolena ještě budu učit anglickygrinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley to to dopadne

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 23:07
     

    No tak budeš mít potom železážství Radko grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 23:07
     

    Radka to bolo prvé slovo z ibiškománie, ktoré som sa naučil: cuttings - odrezky /rouby/ grinning smiley

    Ja mám veľmi zdatného kolegu čo sa týka angliny, tak ten mi pomáha, inak by som bol hotový eye rolling smiley thumbs up

    No a keď si dám preložiť cuttings naspäť, tak že rezne - u vás řízky grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Ale šrouby som ešte nemenil grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley tongue sticking out smiley thumbs down spinning smiley sticking its tongue out flower smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 23:08
     

    Franto grinning smiley thumbs down thumbs down grinning smiley

     
Upozornění
Téma bylo uzavřeno. Další odpovědi a reakce nejsou možné.
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.