čtvrtek 25. dubna, 22:49 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ibišek 2

Datum: 09.07.2010 22:28
 

Zakládám novou diskuzi..první je už totálně plná a nic už se do ní nevejde..Bude uzamknuta, aby to nemátlo.. winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (26.06.2011 14:39)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 12:35
     

    jo, přesně to mi Suzan psala: "Wallflower is actually a real favorite in hybridizing." Tak jsem na to hodně zvědavá a budu se bát, abych je nezahubila

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ibišek 2

     
     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 12:50
     

    Teda, tys musela Susan naprosto okouzlit, já si s ní sice vyměňuju komplimenty, ale těmihle dobrými radami mě nečastuje, no nic, budu nad sebou muset popřemýšlet smiling smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 12:52
     

    To mi písal aj Constantino, že on má tiež pár ibiškov , ktoré sa mu za 40rokov pestovania osvedčili ako najlepší rodičia v hybridizačnom programe, medzi inými napríklad aj Topaz Glory a Wallflower smiling smiley

    Viem, že Charles zas tvrdí, že je veľmi dobrý otec Kevin Johnson, prenáša na potomstvo škvrny thumbs down

    To sú ale ľudia z takých oblastí, že im sa to tam kríži, keď majú teplo a kvitnú im tie semenáče koľko krát ešte v tom istom roku ako ich vysejú, to sa potom kríži jedna radosť, čo my tu chudáci v tejto tme a zime - to je na dlhé trate niečo poriadne dopestovať, keď ani v skleníkoch to nechce poriadne kvitnúť angry smiley thumbs up

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 13:14
     

    Člověče, Rado, mně zas opěvoval Kevina Johnsona Dick Johnson, je to jeho dílko, takže je to celkem pochopitelné, ale možná na tom něco bude smiling smiley Prý dítka z linie Kevina Johnsona bývají odolnější, kompaktnější, dobře nakvétají atd.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 13:59
     

    No, tady už se rozjela genetika.. skvělé :-). Budu si to muset začít všechno zapisovat, abych to nezapomněl :-). Ono když jsem na videích videl roubování třeba na hawaii atd, tak jsem nechápal. Klacík bez kořenů, naroubovat, píchnout do substrátu a v pohodě. To tady opravdu nehrozí :-).

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 14:19
     

    Rado, zlatá informační centrálo, nevyšťoural bys, prosím, pro nás někde ty Constantinovy oblíbence smiling smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 14:27
     

    chtělo by to někde najít, jaké vlastnosti a barvičky jsou u ibišků dominantní a jaké recesivní. Špičkoví šlechtitelé jistě nekříží jen náhodně, jak je napadne, ale cíleně

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 14:52
     

    Johnson jako prezident IHS, těch elaborátů na stránkách společnosti má docela dost, předevčírem jsem tam četla jako správný šprt grinning smiley pojednání o Rainbow prvcích - čtitelná angličtina a spousta obrázků z vlastních pokusných křížení, takže Johnsona víme, kde najdeme, ale co ti ostatní - jak jsem špízovala genealogické stromy Atiových, tak Charles mi připadá, že je nebo byl hodně zatížený kromě jejich klasických modrých matric (Mamie Blue, Abyss ad.) na Tahitskou Sophistication - dva a rok zpátky z ní registroval několik desítek nových kultivarů, ale co třeba Australani smiling smiley ?

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 14:57
     
    img00655-20120111-1040.jpg

    Ahojte lidi, koukám co je nového a báječně jsem se pobavil u toho štosování. Bych nevěřil jak se dá maximálně využít minimální prostor grinning smiley thumbs down thumbs down. V práci mi dělá radost EL od Irisky. Doma se všechno šetří na jaro.

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 15:02
     

    Vlado to máš tak ako aj u nás napríklad s drobným ovocím, navrúbľuješ roub čiernej ríbezle na 10-15cm zlatice, dáš na zimu do piesku a na jar to je zrastené a má aj korienky, všade sú iné podmienky na iné veci smiling smiley

    Verča skúsim popátrať v mailoch, kde mi to písal smiling smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 16:28
     

    Tak som hľadal, ale ani srnky netušia, kde to je-tá správa, dosť sme toho popísali a neviem to nájsť, niekedy pozriem keď bude viac času a nálada sa v tom hrabať grinning smiley

    Ale napríklad som sa pýtal, že koho je kultivar Mystic Brown a je to Constantinov kríženec, rodičia - Mystique x Mr.Ace, že skúšal ešte z tohoto kríženia veľa semien nasadiť, ale zatiaľ sa mu nepodarilo vypestovať niečo obdobné ako je Mystic Brown smiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 16:41
     

    Ve volných chvílích louskám genealogické stromy smiling smiley smiling smiley smiling smiley a Rado, Mr Ace je jeden z těch kultivarů, která umí jako taťkové úžasná kouzla, ale většinou jen jednou smiling smiley

    A kultivar Mystique bych moc, moc chtěla. Kvůli němu, Heartbeat a Mary Conrad se chystám v dubnu nakupovat v Americe winking smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 17:22
     

    Radime to je úžasné že ti něco kvete,gratuluji.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 17:42
     

    Já jsem taky hledal u těch mých .Nejvíc předků jsem našel u Vampire Dance. Rovných 27. Ale poznat z toho proč vzniklo to co vzniklo se nedá. Je to tak rozmanitý a jsou tam zastoupení nejrůznější barvy a tvary. Ale to beru jen z laického pohledu. Každopádně i to je velice zajímavé. Mystique se mi taky moc líbí :-)

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 12.01.2012 18:10
     

    Radime, thumbs down

     
Upozornění
Téma bylo uzavřeno. Další odpovědi a reakce nejsou možné.
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.