středa 24. dubna, 12:25 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ibišek 2

Datum: 09.07.2010 22:28
 

Zakládám novou diskuzi..první je už totálně plná a nic už se do ní nevejde..Bude uzamknuta, aby to nemátlo.. winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (26.06.2011 14:39)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 19:28
     

    No Míšo, veď si to hneď vykecala a ja že budeme hádať grinning smiley

    Ja by som tiež povedal, že ten na ľavo je Tin Man, to na pravo nepoznám, ja nejak neviem vystáť červenú farbu na ibišku stydlin smiley stydlin smiley pardon coffe smiley grinning smiley

    A gratulujem k novým prírastkom, nech sa im darí thumbs down flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ibišek 2

     
     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 19:39
     

    Míšo, krásné!!

    Jinak používám tyčinky substral už půl roku a nic se mi neobjevilo. Kromě smutnic, na ty jsem dal žlutý desky. Granulát si ale objednám taky.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 19:42
     

    Míšo snové květy thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

    Vláďo, vzhledem k množství kytek, co mám doma, jsou tyčinky strašně drahé, granulát je výhodnější

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 19:52
     

    [www.zahradnidum.cz]

     

    se picnu tady je 750ml za 157 kč a já ho mám z květinářství , to samé za 249 kč., souhlasímn, granulát je lepší,

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:01
     

    Jani, to je. Už jem to taky zjistil. Celkově ty přípravky substral jsou dražší.

    Mimochodem jsem našel bílý ibišek z produkce Graf. Měl by být z těch délekvetoucích 3 dny a více a u nás ho má Plantica.

    [www.plantica.cz]

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:04
     

    Míšo, kvítka super thumbs down Heartbeat se chystám shánět na jaře smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:05
     

    Jo toto preveruje zde Ivča a když jsem se jí dotazoval jak dlkouho květ vydrží, říkala že 4-5 dní ,... určitě 4 dny, tak to asi bude pravda, zde mají krásné, ale dne mě drahé....

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:11
     

    Já mám , respektive jsem měl červený a opravdu tak vydržel, nejdýl 5 dní. Bohužel chytil hnilobu a vypadá to s ním blbě :-(. Tropičáci se drží a tenhle to odnesl:-(.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:25
     

    Vláďo,já se těhle průmyslových bojím. Jsou nadopované retardéry a bývá těžké je dlouhodobě udržet. Dostala jsem stromek El Capitolia před čtyřmi lety a doteď neroste. Každé jaro ho zachraňuji eye rolling smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:28
     

    Já ani ne. Retardéry vyprchají časem Já ten můj měl dlouho. Bohužel mou chybou je asi po něm. Ulil jsem ho a navíc přesadil do velkýho květináče. V létě byl v pohodě, až na podzim začal chřadnout. Jinak jsem ho měl 3 roky. Celé léto venku. Ale samozřejmě nevím jestli byl z té produkce od Grafu. Jen vím, že vydržel kvést opravdu až 5 dní.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:36
     

    Mám knihu o ibiškách v němčině a tam radí hned po nákupu je vyklepnout, vyprat kořeny a zasadit do kvalitní zeminy, protože jsou stejně v chudé zemině nacpané hormony. To jsem udělala a stejně je to s ním těžké. Kvete jako o život, ale listy má tuhé a tmavězelené - prostě retardované. možná je to tím, že je tak velký

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:44
     

    Na tom asi něco bude. Hlavně kolikrát jsou zamořené nejrůznějšími škůdci :-(. Nikdy nedávám nové rostliny k těm co mám. Dnes jsem přesazoval Tivoli přesně tím stylem, vyklepnout, vyprat zeminu z kořenů a zasadit do nové. Měl přes metr dlouhé kořeny. Krásné a zdravé, ale ta zemina byla už špatná.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 20:54
     

    To určitě. Myslím, že je skoro 100% jistota, že si z obchodu doneseš nějakou breberu. Naši už mají zákaz mi nosit řezané květiny. V těch je skoro vždycky třásněnka thumbs up Každopádně je u mě každá kytka podrobena chemické očistě a několikatýdenní karanténě

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 21:46
     

    Jani, toto jsem udělal vždy když jsem si kopipil ibišek v OBI / asi 4x/ a stejně me vždy zašel. Takže na ty velké stromkové za 600 kč jsem si nechal zajíit chuť.Myslím to přesarování ibi.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (14.01.2012 21:47)
     
  • Autor: madlenka
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 22:31
     

    Míšo to jsou krásné květy ,zase bude na jaře co schánětthumbs down thumbs down

     
Upozornění
Téma bylo uzavřeno. Další odpovědi a reakce nejsou možné.
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.