sobota 20. dubna, 07:20 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ibišek 2

Datum: 09.07.2010 22:28
 

Zakládám novou diskuzi..první je už totálně plná a nic už se do ní nevejde..Bude uzamknuta, aby to nemátlo.. winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (26.06.2011 14:39)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 14:41
     

    Leni grinning smiley ani nevíš, jak tě chápu, jsem hrozný netrpělivec, ale uposlechla jsem dobré rady jedné chytré chorvatské ženy, která je mezi ibišky doma - "teď je třeba objevit v sobě umění nechat je být", uvidíš, že to bude v pohodě, teplo, světlo mají, dala bych jim možná trošku hořčíku a železa, ale jen opravdu trochu smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ibišek 2

     
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 14:57
     

    no já bych tedy přidala spíš trochu dusíku. Třrba Kristalon start, chceme přeci, aby tvořily zelenou hmotu. A ibišky jsou obecně velmi hladové kytky

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 15:27
     

    Asi záleží, Jani, kdo má s čím jaké zkušenosti smiling smiley . Každopádně máš pravdu s dusíkem ve vztahu k nárůstu zelené hmoty winking smiley , já jsem jen vycvičená od semenáčků sukulentů být na dusík zvláště opatrná (rychle se pak vytahují, ztrácí kompaktnost, jsou náchylnější na padání do substrátu ad.), radši jim na přilepšenou šoupnu hořčík, železo a občas mikroprvky smiling smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 15:33
     

    jj, stačilo by malinko, aby nastartovaly. Já semenáčkům přidávám tohle

    Píšou tam o tom:

    Vitality Komplex obsahuje směs huminových a fulvových kyselin, základní obsah živin a mikroprvky. VÝROBEK JE URČEN PRO : oslabené, nerostoucí či zanedbané rostliny, obnovuje jejich vitalitu a je vhodný jak pro pokojové rostliny, tak pro zeleninu či okrasné dřeviny... Posiluje imunitu rostlin Obnovuje vitalitu a růst rostlin Zvyšuje odolnost rostlin vůči stresu (sucho, mráz, vlhko, apod. ) Urychluje regeneraci rostlin po poškození chorobami a škůdci Pomáhá zvyšovat výnosy a kvalitu sklizně Určený pro všechny druhy pokojových rostlin, drobného ovoce a zeleniny, okrasných rostlin atd. Snadná aplikace zálivkou i aplikací na list Pravidelné používání přípravku pomůže snížit potřebnou četnost přesazování rostlin do nového substrátu. Zejména rostliny pěstované v zemině budou velmi dobře reagovat na použití Vitality Komplexu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 16:21
     

    Díky za spoustu užitečných rad, během posledních pár diskuzních dnů.

    Máte krásná kvetení thumbs down flower smiley.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 16:44
     

    Rado, přeji vše nej k Tvému svátku winking smiley.

    Dnes jsem vysel všechny semínka co jsem měl. Tak jsem zvědav jak pojedou :-D.

    Jo Jani používám něco podobného.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vladik (14.01.2012 16:44)
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 17:09
     
    dscn0290.jpg

    Tak toto jsem ještě ani snad neviděl,thumbs down Lenčo, Vlastí tohle by vám mohlo pomoci a mě asi taky..budu shánět. Já jsem si preventiv ně včera koupil tuto chemii na breberky. Za ty peníze breberky musí zmizet ihned k někomu jinému a už se neukázat u mě celý rok.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 17:20
     

    No vidíte,díky za rady. Ten Kristalon start mě vážně nenapadl stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley bóže a přitom na něj denně koukám ...grinning smiley grinning smiley grinning smiley No nic,zítra jim trošku cvrnknu.

    Představte si,že jsem teď přijela z krámu,stavila jsem se i v zahradnictví a tam měli zdarma vánoční hvězdy. Ale opravdu parádní,červené a růžové. Jelikož jsem hamťák,přivezla jsem si dva kousky. No nevezměte si,když jsou ZADARMO !!!grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 17:25
     

    Ve foru nás je asi 30 tak ..................................

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 17:35
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley tak se hlašte,měli jich tam plnej regál ! Převzetí u mě doma. smoking smiley smoking smiley smoking smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 17:57
     

    Franti, až budeš mít ten Substral vyzkoušený, tak dej, prosím, vědět, jak dopadl v tvé testovací domácí laboratoři, já jsem se dnes byla nucená přivítat zase se sviluchami, tak by se mi něco na tenhle mor docela hodilo smiling smiley Díky, díky, díky

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 18:24
     

    Já jsem toto již měl a mám doma, resp. v prášku a v tyčinkách, a nemám problém po aplikaci 3 měsíce, pak opakuji.Když kolem poletují breberky, tak postříkám Narural Synfonie 3v1 a mám další 3 měsíce klid.Snad ani nic jiného nepoužívám .

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 18:50
     

    Franti, díky moc za komplexní odpověď, jdu si to zkusit objednat smiling smiley

     

    Jinak se vracím k naší diskuzi o předvídatelnosti výsledků křížení, vyšprtila jsem krásné souvětí z elaborátu o dědičnosti na stránkách IHS:

    Znalost nových zákonů dědičnosti učinila šlechtění mnohem efektivnějším, stále ale zůstává spíše zájmem než exaktní vědou. Stovky různých vlastností mohou být zapojeny do pokusného šlechtění, takže výsledky šlechtění obvykle nelze předvídat.

    No a vzhledem k tomu, kolik se nachází registrovaných krasavců s rodiči "unknow", tak opylujme všechno se vším, ono z toho jednou něco pohledného vyleze smiling smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 18:51
     

    já míchám Careo granulát do zeminy a jak objevím nějakou smutnici, posypu troškou povrch zeminy, i u mrňavých semenáčů, a je klid

     
  • Autor: Mishana
    Status: začátečník

    Re: Ibišek 2

    Datum: 14.01.2012 19:25
     

    Dobrý večer. Zase zajímavá diskuse. Jani: dobrý nápad, vyzkouším také...smiling smiley

     

    Jinak jsem tu dnes měla kamarádku Dášu (mnozí z Vás ji znáte) a přivezla mi několik ibiškových radostí, takže ještě jednou touhle cestou děkuju !!!

    A mezi nimi byly i dva nádherné veliké ustřižené květy, a byly již třídenní, což jsem na nich nepoznala.

    Ten multibarevný má být Eye Spy a ten červený (no ve skutečnosti spíš sametový vínový nebo tmavě růžový) je Heartbeat, a musím říci, že jak se mi na fotce z katalogů moc nelíbil, tak v reálu je božskýthumbs down thumbs down Jak texturou, tak velikostí.

     

    A ještě se vrátím k Eye Spy. Jeho název se mi moc nezdá... Mrkla jsem na IHS a jinam a spíš mi připomíná Tin Man

     
Upozornění
Téma bylo uzavřeno. Další odpovědi a reakce nejsou možné.
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.