čtvrtek 25. dubna, 14:15 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Hubené dítě

Datum: 27.03.2012 18:36
 

Mates byl dnes na 7leté prohlídce. U něj je problém jídlo...takže má pouhých 17 kg a doktorce se to moc nelíbilo. Zakoupila jsem plnotučné mléko, protože cereální kuličky či lupínky s mlékem sní, koupila jsem vločky, že mu udělám třeba vločkovou kaši nebo polévku (pokud to do něj dostaneme, budu vařit víc smetanových omáček....

Nechci ho pochopitelně cpát tučným nebo sladkým. Ale poraďte nějaká kalorická jídla. Díky. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 17:19
     


    Anavi napsal(a):


    Mona napsal(a):

    Holky, díky. Já vím, že v pořádku je...má svaly, šplhá na stromy i na tyč, visí za jednu ruku jako opice, jezdí na kole, běhá, skáče, hází....ale je strašně vybíravej v jídle a už nevím, co do něj nacpat. Já bych uvařila jídlo a pokud to nesní (přiměřenou porci), nedostal by nic jiného. Ale to je "špatný názor"...takže problém. thumbs up

    No budu doufat, že se jako chlap "rozjí".


    počkej - jak "špatný názor"... tohle já praktikuju docela běžně. Uvařím- nechceš, smůla, jsi bez oběda... TO jako máš nabídnout více chodů nebo co??? To by člověk mohl dosáhnout toho, že bude mít doma něco jako je dcera známé, která si řekne tři jídla, nakonec do každýho ďoubne a řekne, že to taky ne... hlad na ni!!!

    Přesně tak...poslouchám pak kecy, že mu nedám najíst. thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Hubené dítě

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 19:57
     

    Náťa má 21 kilo a doteď jsem jí považovala za vyžlátko eye popping smiley stydlin smiley stydlin smiley jdu jí oznámit,že je tlustý prase angry smiley ( budu přitom ignorovat vylejzající žebra)

    Moni,já bych mu dala čas.Kolik měří??

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 21:19
     

    Evco...115cm.

    mimochodem jsem si poprskala monitor. To se dlouho nikomu nepodařilo mě tak rozesmát. grinning smiley Chudák Náťa... grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 07:59
     

    Moni, fakt jen 115? Tak to bych tu váhu vůbec neřešila... Tom bude mít něco ke 128 cm.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 08:34
     

    Přesně,jak píše Ivča.Včetně té výšky

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 17:03
     

    No on fakt nemá být po kom...já bych to neřešila...ale jiné osoby jsou jiného mínění a nechci na sobě nechat nařčení, že mu najíst nedám. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 17:06
     

    Moni jak Matýsek uvidí, že je mezi vámi spor kvůli jidlu, tím víc s jídlem bude zlobit.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 17:15
     

    Jájo...to je sice pěkné, ale pro mne to tedy znamená uvařit jídlo...a pokud ho Matýsek nebude papkat, skočit k plotně a vařit dál...a pokud to znovu nebude chtít.....atd atd. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 18:29
     

    Člověk by to v pohodě zvládnul ukočírovat, aby dítě nemlsalo mezi jídly a jedlo, co se mu podá, jenže to bychom museli žít na opuštěném ostrově. Vždycky jsou tu další z bližší i širší rodiny a dalšího okolí, které do toho zasahuje, někde víc někde míň. Mono, držím palce, abys to ustála a uhájila si hranice, kde budeš o výživě dítěte rozhodovat jen ty sama.

    Já už vím, že je zbytečné přehnaně řešit jídlo - mám to v sobě z dětství, jak mě nutili do jídla a mně nechutnalo snad nic, své dítě jsem nenutila, ikdyž byl syn taky docela hubený, ale babičky a prababičky pořád útočily, jestli jsem si už konečně doktorce řekal, aby mu dala něco pro chuť k jídlu. Chuť dostal časem sám od sebe a dnes bojuje s nadváhou (bude mu 35).

    Přes koleno se to nezlomí a pokud to není fakt život ohrožující hubenost, je lepší to nechat přirozenému vývoji, jen ohlídat, aby dítě do sebe dostalo v tom minimu, co přijímá, pokud možno hodnotné věci ne mlsky bez živin a plné chemie. Jogurty taky nejsou to pravé ořechové, známá mi to vysvětlovala, jak dnes maminky pod tlakem reklamy cpou děti jogurty a že to není moc dobré (ale už nevím proč, zeptám se jí), a to nejen proto, že málokterý jogurt je opravdu jogurtem.

    Ale k tomu už jsme tu došli mnohokrát v jiných diskuzích, že je důležitá pestrost a zdravý rozum.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 19:11
     

    Kde jsou ty časy, kdy děcka trávily veškerý čas venku.. Vždycky přilítly celí říční, napily se, vrazila jsem jim do ruky chleba a už byly zase v trapu. Dovoluju si říct, že ani ty ruce si neumyly a jsou zdraví. Jo, dřív to bylo taky jiné. Dneska jsou děcka zalezlí doma a pohyb a vzduch jim chybí. Ono vážně líp chutná, když jsou aktivnější. Nemyslím to zrovna na Matýska, protože ho neznám. Tak všeobecně.

    A o těch jogurtech... Nejlepší je kupovat jen bílý. A dát do něho buď ovoce, nebo domácí marmeládu. Ostatní jsou opravdu k ničemu a pokud máte svoje děti rády, tak se nebudete řídit reklamama nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 29.03.2012 23:57
     



    Mona napsal(a):

    Jájo...to je sice pěkné, ale pro mne to tedy znamená uvařit jídlo...a pokud ho Matýsek nebude papkat, skočit k plotně a vařit dál...a pokud to znovu nebude chtít.....atd atd. grinning smiley

    Aha.. tak to jsem možná i ráda, že mi do tohodle nikdo nekecá winking smiley grinning smiley Anebo ať si k plotně skočí ten, kdo to ví nejlíp, to jako bez urážky. Ale ono to není ani výchovné, co si budem povídat. To by si nás pak mohly dětičky manipulovat ve všem sad smiley confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.03.2012 00:07)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 00:00
     

    Věrko, taky jsem dost dávala - hlavně k snídani - klukům jogurty, pak jsem si přečetla více článků o tom, že to taky není moc dobré, takže to fakt střídáme. No a taky nevěřím moc těm Activiím a Actimelům - považuji za reklamní tah. Ale naše kolegyně se "cítí lehce", no budiž jí to přáno. Druhá to komentovala slovy: Když chce někdo s*ačky ž*át, proč mu to nedopřát stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley Ona se tomu dost věnuje a jogurtů od jisté (nečeské) značky by se nedotkla prý ani klackem. nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 00:06
     

    Arturko, jestli se teda můžu přiznat stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley -když kluci přiběhnou z hřiště, že chtěj nějakou sváču, tak jim taky mezi dveřma vrazím třeba chleba s tvarohem a nechám je zase běžet a do mytí rukou je kvůli tomu neženu (když byli ještě menší, tak lezli po pískovišti a byli schopní si dát zpátky do pusy vypadlej bonbon eye rolling smiley, kterej pak skřípal mezi zubama a přežili). Mám totiž pocit, že hygiena jako dobrý, ale že už to přeháníme. Jsem alergická na reklamy, kde se všechno vyhubí do poslední bakterie. Považuji se za osobu, která poměrně vyžaduje čisto, ale doma mám jen pramálo čistících prostředků a většinou se snažím uklízet jen vodou. Jar téměř nepoužívám, prášku na praní dávám třetinovou dávku, než je ta doporučená (a přesto trvám na tom, že prádlo mám bílé široko daleko nejvíc, jestli můžu být tak troufalá) a na záchod beru nějaký dryák, až když je to fakt nezbytně nutný (protože pokud to udržujete max obden, tak je dle mého ten stav udržitelný bez nějakých srágor). Na okna fakt beru jen čistou vodu, na vytírání podlahy taky (např. v práci nepobírám, když tam někdo naleje saponátu přes míru a ono to pak schne i s těma bublinama a je ta zem upatlanější, než byla předtím zašlapaná eye rolling smiley ). Jak si máme tvořit nějakou imunitu, když kolem sebe vytvoříme sterilní prostředí? Nemůžu se ubránit dojmu, že i proto neustále stoupá počet alergií, protože jsou lidi posedlí čistotou... Dřív lidi jedli mezi krávama a byli zdravější než my, kteří máme speciální antibakteriální mýdla eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

    Ale to už jsem se od jídla posunula někam jinam. Jen chci říct, že u všeho je asi třeba užít zdravý rozum a nenechat se zblbnout "sklenicemi plnými mléka" thumbs up

    Mohla bych pokračovat tím, že podobně mě zlobí, když vidím kamarádky, kterak do dítěte, kterému přeleze teplota sotva přes 37, už cpou léky na teplotu. Zabolí hlavička, šup, dáme sirupek, zabolí krček, šup tam s nějakým sprejem nebo cucavými tabletami. Chemií jsou pak prolezlí od útlého dětství thumbs up , aniž by se tomu mohly vzepřít. Jestli by někdy nebyl lepší studený hadr na hlavu nebo obklad na krk, postel a dobrej bylinkovej čaj... Já tajně doufám, že se k tomu nakonec pokorně vrátíme please smiley a že selský rozum zvítězí flower smiley

     
    Upraveno 7 krát. Naposledy upravil Anavi (30.03.2012 00:58)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 06:15
     

    Anavi, mluvíš mi z duše. Imunitu dítě získává tím, že se postupně setkává s bakteriemi a cizími látkami. Taky se říká, že nejmíň alergií na zvířecí chlupy mají děti, kde se setkávají se zvířaty od narození. Čistota rukou - záleží na tom, od čeho jsou ušpiněné, z běžného hraní si v písku nebo trávě je to v pohodě. Opět platí, že všeho s mírou. A něco je i na hesle "bordel v bytě - zdravé (šťastné) dítě". Ty přívlastky platí oba. Ten první je důsledkem nepřehnané, rozumné čistoty v bytě a ten druhý zas nepřehnaného pořádku, kde si dítě s hračkami může hrát a ne se na ně dívat z dálky, aby je nezničilo nebo neporušilo jejich estetické naaranžování v poličkách. Tyhle "ujeté" matky jsou neštěstím pro dítě. Doma desinfikují denně celý byt i dítě, ječí, když dítě vezme do ruky hroudu hlíny nebo broučka, protože to všechno je fuj. Nesmí si poskočit, protože by upadlo, když upadne, tak ho opět postříkají desinfekcí a uloží hned do postele jako těžce nemocného...Chudák dítě aby jen způsobně sedělo. Já jsem si jako dítě hrávala na kraji lesa, kam se vyvážel odpad z celé ulice. S kamarádkami jsme si tam našly nějaké staré nádobí, plechovky ap. a z toho si dělaly pod stromem kuchyňky a "vařily" tam z kytiček, jehličí, trávy i písku. A byla jsme šťastné i zdravé.

    Snachu jsem úspěšně naučila, že na teplotu (i vyšší) nejlíp a nejrychleji zabere studený zábal. A taky, že malá poranění se jen osprchují a přelepí. Loni jsem týden hlídala dcerku od neteře. Dali mi pro ni spoustu léku, taky na nevolnost v autě, jenže já jí to vždy zapomněla dát včas, při odjezdu už bylo pozdě. Zvládla 150 km bez nevolnosti i bez léků. Manžel neteře je takový přepečlivý otec. Ten se divil, že nemám pro své 2 vnučky taky celou krabici léků, jakou mi dával pro jeho dítě. Nepoužila jsem z toho nic.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 06:15
     

    Anavi, mluvíš mi z duše. Imunitu dítě získává tím, že se postupně setkává s bakteriemi a cizími látkami. Taky se říká, že nejmíň alergií na zvířecí chlupy mají děti, kde se setkávají se zvířaty od narození. Čistota rukou - záleží na tom, od čeho jsou ušpiněné, z běžného hraní si v písku nebo trávě je to v pohodě. Opět platí, že všeho s mírou. A něco je i na hesle "bordel v bytě - zdravé (šťastné) dítě". Ty přívlastky platí oba. Ten první je důsledkem nepřehnané, rozumné čistoty v bytě a ten druhý zas nepřehnaného pořádku, kde si dítě s hračkami může hrát a ne se na ně dívat z dálky, aby je nezničilo nebo neporušilo jejich estetické naaranžování v poličkách. Tyhle "ujeté" matky jsou neštěstím pro dítě. Doma desinfikují denně celý byt i dítě, ječí, když dítě vezme do ruky hroudu hlíny nebo broučka, protože to všechno je fuj. Nesmí si poskočit, protože by upadlo, když upadne, tak ho opět postříkají desinfekcí a uloží hned do postele jako těžce nemocného...Chudák dítě aby jen způsobně sedělo. Já jsem si jako dítě hrávala na kraji lesa, kam se vyvážel odpad z celé ulice. S kamarádkami jsme si tam našly nějaké staré nádobí, plechovky ap. a z toho si dělaly pod stromem kuchyňky a "vařily" tam z kytiček, jehličí, trávy i písku. A byla jsme šťastné i zdravé.

    Snachu jsem úspěšně naučila, že na teplotu (i vyšší) nejlíp a nejrychleji zabere studený zábal. A taky, že malá poranění se jen osprchují a přelepí. Loni jsem týden hlídala dcerku od neteře. Dali mi pro ni spoustu léku, taky na nevolnost v autě, jenže já jí to vždy zapomněla dát včas, při odjezdu už bylo pozdě. Zvládla 150 km bez nevolnosti i bez léků. Manžel neteře je takový přepečlivý otec. Ten se divil, že nemám pro své 2 vnučky taky celou krabici léků, jakou mi dával pro jeho dítě. Nepoužila jsem z toho nic.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.