čtvrtek 25. dubna, 16:06 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Hubené dítě

Datum: 27.03.2012 18:36
 

Mates byl dnes na 7leté prohlídce. U něj je problém jídlo...takže má pouhých 17 kg a doktorce se to moc nelíbilo. Zakoupila jsem plnotučné mléko, protože cereální kuličky či lupínky s mlékem sní, koupila jsem vločky, že mu udělám třeba vločkovou kaši nebo polévku (pokud to do něj dostaneme, budu vařit víc smetanových omáček....

Nechci ho pochopitelně cpát tučným nebo sladkým. Ale poraďte nějaká kalorická jídla. Díky. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 06:18
     

    Díky, díky. Matěj jí taky dost těch mléčných záležitostí...tak to akorát zaměním za plnotučné věci...den začíná dvěma hrnkama kakaa.

    Včera jsme uvařili silný hovězí vývar, já se dělala s domácíma nudlema....a výsledek - 5 lžic. eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Hubené dítě

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 08:55
     

    prostřední je hubený a nenažraný, začal jíst jako prvňák, ovšem byly doby, kdy seděl nad půl naběračkou polívky a bádal který druh zeleniny by mohl vybrat pryč (měl povoleno jeden druh winking smiley ), takže v průběhu bádání, jestli mu vadí víc 2 (slovy dva) kousky fazolek nebo 5 hrášků, polévka dokonale vystydla a tak čekal asi až se sama ohřeje a pak jsem se naštvala a polévku vylila. Pak jsem začala dělat česnekačku skoro obden (jediná polévka, co děti jedly) a pak se nějak rozjedl.

    Dneska mně vypráví, jak snědl v jídelně svoji porci, pak si dvakrát přidal, pak už mu přidat nechtěli, tak dojedl zbytky po dvou spolužácích a pak byl konečně spokojený grinning smiley (normálně snídá a svačí).

    Takže mám spíš problém sehnat kalhoty, co z něj nespadnou a nebudou kolem těla moc vlát. Zvlášť teď, co potřebuje velikost 158, tak je všechno dimenzované tak, aby se vešel téměř kdokoliv. eye rolling smiley (fakt mezi 152 a 158 je často pár cm na délku a bohatě přidáno na šířku)

     
  • Status:

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:02
     

    Já bych to nijak nedramatizovala. Jestli nemá jiné obtíže..jako bolesti břicha, unava atd..tak je prostě hubený. Když jí zdravě, tak v tom tedy nevidím žádný problém

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:13
     

    Mončo, Tom má dvacet, myslím, že to náš dětský dr. vůbec neřešil, a já taky ne. Jako dítě jsem byla vyloženě kostlivá a k tomu všemu navíc ještě bledá, takže mamka se mnou obíhala všechna možná vyšetření. Nakonec jí dětská dr. (naštěstí normální ženská) řekla, že kdybych vypila hrnek mlíka za den, ať to neřeší, že hlady jistě dobrovolně neumřu a tělo si řekne. A jak jsem se pěkně rozjedla smiling smiley.

    Kluci jsou oba takoví, že by se na nich dala vyučovat anatomie, ale pokud mají dostatek energie, tak to opravdu řešit nehodlám. Kamarádky syn vnímá jídlo jako radost, dosnídá a už se ptá, co bude k obědu. Když děti zavolám k jídlu já, tak se tvářej, že to mají za trest smiling smiley.

    Snídají taky většinou cereálie s mlékem a snědí během dne dost ovoce a zeleniny. Ale z toho zjevně nepřiberou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:14
     



    drahus napsal(a):

    Klidně ho cpi i tučným, pokud mu bude chutnat. Hlavně žádné perly nebo ramy, ale máslo, plnotučné sýry, prostě všechno a po malých porcích hodně často. Sladké až po snědeném jídle, za odměnu


    Plnotučné sýry máš na mysli tavené? To je zase plné soli a je to takové "ble", klukům se naopak snažím to moc nedávat... nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:19
     



    Mona napsal(a):

    Holky, díky. Já vím, že v pořádku je...má svaly, šplhá na stromy i na tyč, visí za jednu ruku jako opice, jezdí na kole, běhá, skáče, hází....ale je strašně vybíravej v jídle a už nevím, co do něj nacpat. Já bych uvařila jídlo a pokud to nesní (přiměřenou porci), nedostal by nic jiného. Ale to je "špatný názor"...takže problém. thumbs up

    No budu doufat, že se jako chlap "rozjí".


    počkej - jak "špatný názor"... tohle já praktikuju docela běžně. Uvařím- nechceš, smůla, jsi bez oběda... TO jako máš nabídnout více chodů nebo co??? To by člověk mohl dosáhnout toho, že bude mít doma něco jako je dcera známé, která si řekne tři jídla, nakonec do každýho ďoubne a řekne, že to taky ne... hlad na ni!!!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:24
     



    hespa napsal(a):

    Monči, taky jsem byla dítě z koncentráku. Nožičky hubený, velký klouby.... To samý je náš Honzíček.

    Chce to důslednost v jídle. Žádný mlsy před hlavním jídlem. To je právě problém s mými vnuky, hlavně ze Šimonem.. Mají v dosahu bonbony a různé sladkosti. Když se blíží doba jídla, jdou si do špajzu, neco tam zobnou a pak nemají chuť na pořádný jídlo. angry smiley


    heli, u nás jsou sladkosti jen na dovolení, sami si nemůžou brát. A přesto, že se celé dopo nedotknou sladkostí (za den mají dovoleno dva bonbony nebo lízo nebo nějakou jednu sušenku či čokotyčinku-kolegyně vždycky říká, že jsou to týrané děti, ona nechá kluka sníst na posezení pytlík bonbonů), tak se stejně moc do oběda nehrnou. Já to docela chápu, jsou dny, kdy taky nemám na jídlo chu´t - třeba když je velké vedro, takže mám pro nežravce docela pochopení.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.03.2012 09:28)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:25
     

    Ivanko, vsadím se, že má Drahuška na mysli 45procentní a víceprocentní tvrdé a poloměkké sýry, jako je třeba Blaťácké zlato, termizované sýry smetanové atp. Určo ne blbý taveňáky..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:26
     

    Jo, taky mě to napadlo, když jsem to odeslala. Tak to souhlas thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:30
     

    Jediné, co si z dětství vybavuji - že mi mamka dávala, abych se zakulatila smiling smiley, byly tekuté pivovarské kvasnice. Vpašovávala mi to do všeho možného, ale má to tak typickou "vůni", že jsem to stejně vždycky odhalila a protestovala. DNeska to dělají ve formě tabletek, tak třeba, že bys mu naordinovala Pangamin? Určitě neuškodí...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 09:54
     



    Anavi napsal(a):



    drahus napsal(a):

    Klidně ho cpi i tučným, pokud mu bude chutnat. Hlavně žádné perly nebo ramy, ale máslo, plnotučné sýry, prostě všechno a po malých porcích hodně často. Sladké až po snědeném jídle, za odměnu


    Plnotučné sýry máš na mysli tavené? To je zase plné soli a je to takové "ble", klukům se naopak snažím to moc nedávat... nono smiley

    Hlavně plátkové, ale když chutnají taveňáky, tak klidně i ty. Stejně mají děti rády většinou plátkové. Aby taveňáky škodily, musely by toho sníst hafo. Ono se to s tou zdravou stravou nesmí moc přehánět... O sádle se mluvilo, pomalu, jako o jedu a dnes, stejně, jako máslo, patří ke zdravé výživě. A lepší namazaný chleba nebo rohlík taveňákem, než hranolky z mekáče (ikdyž ty mám ráda stydlin smiley )

    Po máku jsou prý lidi blbý... No, nepřipadá mi, že by dnešní mládež byla jiskrně inteligentní proto, že nežerou makové buchty. Občas mám pocity právě opačné. Je to ale možná proto, že jsem blbá, protože jsem vždycky měla ráda buchty s mákem tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 10:06
     

    drahu, jasně, souhlasím. Dětem mažu už nějaký čas jen máslem, od těch Ram apod. jsme ustoupili, tam mě beztak tolik nelákala ani ta chuť, ale to, že to šlo hned mazat. Takhle si ráno vyhodím máslo dřív a ten chleba jim tím namažu taky.

    Sádlo taky čas od času použiju, vepřové se snad ani jinak nedá winking smiley , než s pořádným sádlem.

    A taveňáky jsem taky kupovala, ale poslední dobou mi skoro žádný nechutná, připadá mi, že jsou takové gelové nebo jak to popsat... dřív to šlo dobře roztírat, teď to nějak drží pohromadě... no nejedou mi moc. Stejně nejlepší byla "sedmdesátka" za starých časů smiling smiley mls smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 15:16
     

    Anavi, když zapomeneš vyndat máslo z lednice, tak si kousek uřízni a dej ho na pár vteřin(5) do mikrovlnky. Můžeš mazat hned.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 16:04
     

    Jo s máslem je problém s mazáním, ale buď si ho dopřeju víc a dávám slabé plátky, nebo dám plátky řídce a chvilku počkám a pak už rozmáznout jdou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 28.03.2012 16:47
     

    Když je nejhůř, tak seškrabávám po vršku nožem, pak se to docela dá.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.