středa 24. dubna, 01:10 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Hubené dítě

Datum: 27.03.2012 18:36
 

Mates byl dnes na 7leté prohlídce. U něj je problém jídlo...takže má pouhých 17 kg a doktorce se to moc nelíbilo. Zakoupila jsem plnotučné mléko, protože cereální kuličky či lupínky s mlékem sní, koupila jsem vločky, že mu udělám třeba vločkovou kaši nebo polévku (pokud to do něj dostaneme, budu vařit víc smetanových omáček....

Nechci ho pochopitelně cpát tučným nebo sladkým. Ale poraďte nějaká kalorická jídla. Díky. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 06:15
     

    Anavi, mluvíš mi z duše. Imunitu dítě získává tím, že se postupně setkává s bakteriemi a cizími látkami. Taky se říká, že nejmíň alergií na zvířecí chlupy mají děti, kde se setkávají se zvířaty od narození. Čistota rukou - záleží na tom, od čeho jsou ušpiněné, z běžného hraní si v písku nebo trávě je to v pohodě. Opět platí, že všeho s mírou. A něco je i na hesle "bordel v bytě - zdravé (šťastné) dítě". Ty přívlastky platí oba. Ten první je důsledkem nepřehnané, rozumné čistoty v bytě a ten druhý zas nepřehnaného pořádku, kde si dítě s hračkami může hrát a ne se na ně dívat z dálky, aby je nezničilo nebo neporušilo jejich estetické naaranžování v poličkách. Tyhle "ujeté" matky jsou neštěstím pro dítě. Doma desinfikují denně celý byt i dítě, ječí, když dítě vezme do ruky hroudu hlíny nebo broučka, protože to všechno je fuj. Nesmí si poskočit, protože by upadlo, když upadne, tak ho opět postříkají desinfekcí a uloží hned do postele jako těžce nemocného...Chudák dítě aby jen způsobně sedělo. Já jsem si jako dítě hrávala na kraji lesa, kam se vyvážel odpad z celé ulice. S kamarádkami jsme si tam našly nějaké staré nádobí, plechovky ap. a z toho si dělaly pod stromem kuchyňky a "vařily" tam z kytiček, jehličí, trávy i písku. A byla jsme šťastné i zdravé.

    Snachu jsem úspěšně naučila, že na teplotu (i vyšší) nejlíp a nejrychleji zabere studený zábal. A taky, že malá poranění se jen osprchují a přelepí. Loni jsem týden hlídala dcerku od neteře. Dali mi pro ni spoustu léku, taky na nevolnost v autě, jenže já jí to vždy zapomněla dát včas, při odjezdu už bylo pozdě. Zvládla 150 km bez nevolnosti i bez léků. Manžel neteře je takový přepečlivý otec. Ten se divil, že nemám pro své 2 vnučky taky celou krabici léků, jakou mi dával pro jeho dítě. Nepoužila jsem z toho nic.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Hubené dítě

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 06:46
     

    Také jsem "hrozná matka a hospodyně" smiling smiley, Kačuli nedesinfikuji, na vše používám vodu, mokrou plenu, žínku, od šestinedělí jsem nežehlila pleny, oblečky nikdy, peru v mýdle,fleky máme, no a co, protože to, co nosíme, by bez nich ani nebylo hezké. grinning smiley

    Od jejího narození jsem vypotřebovala dvě balení paralen čípků a jednu sklínku nurofen sirupu, z čehož jsem valnou většinu vychlemtla sama, když mě vzal zub a nějak jsem neměla sílu tu bolest přestát bez ničeho, abych od bolesti nezabila dítě. eye rolling smiley

    Mimochodem, máme teprve druhou lahvičku koupacího sprcháčku pro mimča a první dětského šamponu.. už teda dojíždí.

    Doma přesně, myju vodou, švédskými hadříky, jar používám, protože myji nádobí ručně, mám spotřebu asi 3 litrové flašky ročně.. Na okna trochu saponátu beru, myslím, že jednou ročně je fakt bez něj už neodkytuji, bydlíme prostě u živoucí přírodysmiling smiley.

    Prádlo od největšího sajrajtu máchám ve vodě po koupání a mytí vlasů, pokud je čerstvá, vytřu s ní i podlahu, tedy vytřu-li ji vůbec. Žijeme v krapítko zasrané domácnosti, no, ale rozhodně neleží mé dítě co dva měsíce s teplotou a nechroupá preventivně marťánky jak o život.

    Wecko štětkou, domestos tak jednou za čtvrtletí, mám tu kdysi darovanou lahev už pěkných pár pátků prošlougrinning smiley. Hlína, báto a jiný sajrajt je u nás na denním pořádku. Snad jen to maskáčové povlečení chybí. grinning smiley winking smiley

    Ale kecala bych, že po rozšlápnutí čtvrté hračky v jedné hodině mě nechytají nervy řvoucí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (30.03.2012 08:34)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 08:11
     

    Holky, mám vás ráda flower smiley flower smiley Styděla jsem se napsat, že děti sprchuji "jen" vodou a mýdlo použiju až ve chvíli, kdy špína na kolenou je skutečně zažraná smiling smiley.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 08:31
     

    Domestos a jemu podobné používám denně,protože máme záchod v těsné blízkosti umyvadla,kde si čistíme zuby.Toho,kdo tady navrhoval ty byty,bych za to nakopala do prdele angry smiley angry smiley jinak to s úklidem rozhodně nepřeháním,to jdu radši s malou na hřiště smoking smiley .Ani jedna není na nic alergická a antibotika měly 2x za život(když od maminky chytly angínu stydlin smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 09:34
     

    Evčo, my to měli kdysi též v jedné místosti téměř vedle sebe, tak jsem vyšilovala, ale pak jsem si přečetla, že daleko horší je madlo u vozíku v samošce nebo houbička na nádobí a už jsem klidná smiling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 10:00
     



    Anavi napsal(a):

    Evčo, my to měli kdysi též v jedné místosti téměř vedle sebe, tak jsem vyšilovala, ale pak jsem si přečetla, že daleko horší je madlo u vozíku v samošce nebo houbička na nádobí a už jsem klidná smiling smiley

    Jj, taky jsem četla a je to rozhodně fakt , že nejvíc bakterií je v kuchyňském dřezu než ve WC a nebo telefon, vozíky atd..

    Jako opravdu z WC brebery neskáčou spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

     

    A souhlasím - všeho s mírou thumbs down drinking smiley flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 10:14
     

    Jé holky a dovedete si představit mou kuchyňskou podlahu, když je na zahradě rosa nebo po dešti a vnučky se psy lítají imrvere sem a tam? spinning smiley sticking its tongue out Když mám holky u sebe ani je denně nekoupu. (není-li horko) a taky jen vodou. Když nekoupu, musí si umýt obličej, ruce a podvozek stydlin smiley

    Jediný, co se snažím striktně dodržovat, je mytí rukou při příchodu zvenku (měla jsem, jako dítko, žloutenku) No a poslední dobou se odvažuju mezi hlavními jídly dělat, že nic, dokud si hladové nepřijdou samy.

    Jo a spešl pro Monu - naše Kačka (8 let) měří 128cm a váží 17 kilo grinning smiley a žere, jak buldozer- Anička (6 let) měří nějakých 110 cm a váží skoro stejně, jako starší sestra. A nežere grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 10:26
     

    Pamatuji, že nejlíp chutnají ředkvičky nebo mrkev čerstvě vytažené ze záhonku, jen lehce otřené o trávu a hned zkonzumované. Kupované si omyju, protože mi vadí, že na to sahal kdekdo, ale přírodní nečistota ze zahrady mi nepřijde nebezpečná. smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 30.03.2012 13:35
     

    grinning smileydíky, díky, díky. To mě ubezpečuje, že jsem normální!!! Doufám, že si to někdy přečtou osoby, které tvrdí opak. winking smiley

    Drahuško...díky.

    Spike...mělas stejné hry, jako já - smeťáky, to bylo naše!!! A to vaření z jehličí a sedmikrásek a pampelišek...mňam!! grinning smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.