pátek 26. dubna, 01:36 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Hubené dítě

Datum: 27.03.2012 18:36
 

Mates byl dnes na 7leté prohlídce. U něj je problém jídlo...takže má pouhých 17 kg a doktorce se to moc nelíbilo. Zakoupila jsem plnotučné mléko, protože cereální kuličky či lupínky s mlékem sní, koupila jsem vločky, že mu udělám třeba vločkovou kaši nebo polévku (pokud to do něj dostaneme, budu vařit víc smetanových omáček....

Nechci ho pochopitelně cpát tučným nebo sladkým. Ale poraďte nějaká kalorická jídla. Díky. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 19:01
     

    Klidně ho cpi i tučným, pokud mu bude chutnat. Hlavně žádné perly nebo ramy, ale máslo, plnotučné sýry, prostě všechno a po malých porcích hodně často. Sladké až po snědeném jídle, za odměnu

     
  • Autor: Reklama

    Re: Hubené dítě

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 19:06
     

    A hlavně ne násilím thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 19:08
     

    Moni necpi ho ničím, on doroste až přijde jeho čas já šla do školy a měla jsem 16 kg a furt mi všichni tvrdili, že nikdy neztloustnu, segra to samý. Maminka nám dávala dvoje punčocháče abychom nevypadaly tak hubený. A podívej se na mě dneska..... eye rolling smiley

    Mates je drobnej nemůže být vazoun, má křehlou kostru. Robinek je o hlavu větší než Matýsek a neváží o moc víc.

     
  • Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 19:09
     

    Jéé než jsem se vyžvejkla Drahuška odpověděla taky, hiii Moni a včil si vyber :-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 19:29
     

    Mono, každé dítě je jiné. Důležité je, aby Mates nebyl unavený, spavý, to by byla známka nedostatku živin. Není cílem, abys mu zvýšila váhu, ale aby měl svaly a ne tuk, aby měl radost z pohybu i života. Drahuška ti radí dobře - podávej mu jídla hodnotná, žádné náhražky plné chemie. Má-li rád sladké (což děti mívají), tak dělej kaše, ale ne ty instantní (z krupičky, z jáhel, z ovesných vloček...). Do jídel, která má rád, mu propašuj něco zdravého a výživného. Ale nelámej to přes koleno.

    Já i moje sestra jsme měly podobnou váhu při nástupu do školy. Prostě jsme měly nechuť k jídlu. A určitě jsme se nedojídaly mlsky, protože ty doma nebyly, nebylo na ně. No a dnes řeším nadváhu. winking smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 19:37
     

    Mono, když nemá problém s nechutenstvím, tak ať jí tak, jak je zvyklý. Každý má tu figuru holt jinou. Když nepasuje do tabulky, to neznamená, že není v pořádku nono smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 20:21
     

    Holky, díky. Já vím, že v pořádku je...má svaly, šplhá na stromy i na tyč, visí za jednu ruku jako opice, jezdí na kole, běhá, skáče, hází....ale je strašně vybíravej v jídle a už nevím, co do něj nacpat. Já bych uvařila jídlo a pokud to nesní (přiměřenou porci), nedostal by nic jiného. Ale to je "špatný názor"...takže problém. thumbs up

    No budu doufat, že se jako chlap "rozjí".

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 20:52
     

    Nejlíp chutná u sousedů, tak to ho k nějakému pošli. A co takový svačinky v přírodě, tam to taky chutná božsky...

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 21:05
     

    Monči, taky jsem byla dítě z koncentráku. Nožičky hubený, velký klouby.... To samý je náš Honzíček.

    Chce to důslednost v jídle. Žádný mlsy před hlavním jídlem. To je právě problém s mými vnuky, hlavně ze Šimonem.. Mají v dosahu bonbony a různé sladkosti. Když se blíží doba jídla, jdou si do špajzu, neco tam zobnou a pak nemají chuť na pořádný jídlo. angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 21:12
     

    Mono, naše Anička hrozně jí. Vždycky pár soust a začne smlouvat. Ukecám jí o dvě, tři sousta víc, ale pak zaznamenám lehké odříhnutí a pak už nemá cenu do ní něco cpát. Pak dostane za odměnu JEDEN bonbón. Znám to od sebe (když jsem byla malá a musela jsem jíst s vařečkou na stole thumbs up angry smiley ). - má to tam zavřený a poblila by se. Na druhou stranu má chuť baštit skoro každé dvě hodiny. Tak dostává - Nenechám jí hladovět, protože prostě má zřejmě malou kapacitu žaludku... A koukej na ní - je prdelatá, jak velká a její ségra, která sice k obědu zbaští klíďo 4 knedle, ale pak až odpolední sváču a maličkou večeři, je hubená, jak koza. Každý to má nastavený jinak. Hlavně nenutit...

    Arturka má pravdu - u sousedů je jídlo nejlepší. Sousedovic holčička je hrozně mlsná, ale s našima holkama spořádá cokoliv a ještě řekne, že je to vynikající, že to doma nevaří (samo, že vaří, ale tam jí sama) grinning smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 21:53
     

    Tři děti a každý jiný. Kačena ve školce seděla u svačiny a nesměla si jít hrát protože ji nesnědla, Ani po domluvě učíitelkám se nic nezměnilo a do všeho se musela nutit, teď přesto, že není tlustá hubeností neoplývá. Iva byla vždycky střed a Míla i přes to, že měl dvoufázový treninky ráno i odpoledne nikdy moc nejedl, za to často, byl hubený jak vyžle , ale byl vitální jako je Matýsek tak jsem nikdy nic neřešila. Do jídla jsem ho nikdy nenutila. Teď skoro (v červnu abych mu nepřidala a pravidelně již nesportuje) ve dvaceti měří 187 cm a váží 72 kg, takže mne se jeví jako hubený a s jídlem je na tom úplně stejně málo a často akorát teď vysírá aby bylo v lednici dostatek proteinů, bílkovinsad smiley grinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 22:04
     

    Monče klídek, Denise bude za pár dní 8 let a má 20,1 kg, je ve druhé třídě. Kalhoty z ní padaj, na všem musí mít pásek a máme velký problém s oblečením, protože výšku 128 už dělají některé věci dost velké, takže mimo kalhot (kvůli délce) kupujeme občas i 110

    Ovšem Denisa se "nažrat" teda umí grinning smiley. Ale nejí sladkosti, hodně málo, skoro vůbec je nevyžaduje. Ale baští dost často, svačinu nikdy ze školy zpět nepřinese, oběd prý taky vždycky sní, ve tři po družině první co zahlásí, že má hlad. Tak nevím čím to je, že je tak hubeňoučká. No a pak přijde třeba 14 dní, kdy skoro nic jíst nechce, alespoň já mám ten pocit.

    Prostě jsem tím chtěla říct, že každé dítě je jiné, každé má jinou potřebu.

    Já když byla malá dávila jsem se bramborama grinning smiley, nemohli do mě nic dostat, dneska jím jako chlap, ba i víc.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 22:22
     

    Ale taky jsem ti chtěla poradit. Deniska má ráda opravdu kvalitní jogurty, žádný Dobrá máma a tak. Takový ty ve skleničkách, co je dole ta marmoška. Jsou pěkně hustý a občas si do nich namočí na chvíli piškoty než změknou. Sýry, žervé na tmavém rohlíku a co třeba tousty, ty většina dětí miluje k svačině, dají se jíst teplý i studený. Já preferuju, že děti nemusí jíst hodně (to je relativní, co je hodně) třeba málo, holt né každý zbaští porci na posezení, ale ČASTO. Některé děti mají opravdu velký výdej přes den.

    Když nad tím tak přemýšlím, tak Denisa začíná den většinou nějakým mléčným výrobkem, jogurt, Monte drink, nebo taková ta pití s bifidus, tekutou Activii, miluje jahodovou s kiwi, pak má sváču, většinou chleba s něčím, rohlík s něčím, tousty a ovoce, nebo zeleninu.

    Dávám jí jablko, mandarinku, natrhám do krabičky víno, pomelo co zrovna je.

    Pak má oběd ve škole, nad tím kontrolu nemám. Po vyzvednutí ze školy okamžitě míříme do obchůdku naproti škole, většinou si vybere croissant se sýrem, nebo třeba Bebe brumíka, mléčný řez, nebo nějaký koláč, občas i rohlík s párkem (klasika grinning smiley) a zase si k tomu vybere i nějaký to tekutý "mlíko"

    a do večeře pořád něco požírá, protože Adam si taky hubu neošidí a tak ho vidí a chce taky. A večeři sní taky.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Hubené dítě

    Datum: 27.03.2012 23:55
     

    Ja si taky myslim, ze neni treba si delat starosti. Pokud neni nemocny a to zrejme neni, tak telo si rekne samo co potrebuje. A dost deti v jeho veku je takovych, ze jedi jen par jidel a porad dokola. Cim jsou starsi, tim vice prichazeji chute na neco jineho. Navic, kdyz se hodne hybe, tak nemuze pribirat, protoze samozrejme taky roste.

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.