pátek 19. dubna, 05:59 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Hry, říkadla, popěvky....

Datum: 02.11.2007 15:21
 
Potřebuji slova k pohybové hře: ,,My dáme ruku sem, my dáme ruku tam....´´ . (Libi, ty bys mohla vědět). Díky.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.12.2007 07:34
     
    Libi...dobrý...ale obávám se, že naše děti (tedy ty v naší škole) z toho nepochopí ani fň. grinning smiley Jim se to musí podat konkrétně, pokud možno s názorem, stručně. winking smiley Jinak dobrý. To je z nějakého projektu?
     
  • Autor: Reklama

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.12.2007 09:40
     

    já to stáhla z těchto stránek [www.vychovakezdravi.cz] - použila jsem to na konci druhého týdne, co jsme si povídali o našem těle a zdraví a děti celkem dobře reagovaly, protože to bylo takové potvrzení toho čemu jsme se celé ty dva týdny věnovali winking smiley

    jsou to pohádky z Institutu Filia - [web.telecom.cz]

     

    mj. byla jsem minulý týden na ukázkové hodině - jak provádět prevenci sociálně patologických jevů v MŠ a proběhlo to fakt odstrašujícím případem - vedoucí pedagogického centra nám sdělila, že tohle nám účtovat nebudethumbs up

    lektorka si ze třídy předškoláků vybrala 12 dětí, ostatní musely učitelky rozdělit do dalších tříd, a během hodiny jim četla 3 příběhy, které s nimi rozebírala - o injekcích, makovici a trávě - to se ví, že děti už při prvním příběhu začínali zlobit, celou dobu je motivovala bonbonama (i přesto, že jim tvrdila, že od cizích lidí si nemají bobnony brát, tak jim je na konci dala), bez jediného obrázku, loutky, dramatizace, .... omalovánky jim dala až domu, při rozboru potom tvrdila, že už s tímhle programem jezdí 6 let po MŠ, že prý musejí učitelky vykázat hodiny prevence (my jsme na ni koukala fakt vyjeveně, že o tom nic nevíme) a prý jsou s nimi učitelky spokojené a zvají je znovu - my tvrdily, že ty děti by si místo jednoho bonbonu zasloužily celý pytlík, že vydržely hodinu sedět v kroužku a poslouchat a podle nás si z toho neodnesly fakt nic, hrozně se lektorka divila, že jí tvrdíme, že prevenci provádíme během celého roku průběžně ve všech tématech, to že u nich pravděpodobně nefunguje, když jsme se jí ptali, jestli zná RVP PV nebo jestli byla na náslechu, jak to ve školce během řízených čiností vypadá, tak prý ne confused smiley

    takže spíš ukázka toho, jak to v praxi vypadat nemá

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.12.2007 09:47
     

    Libi... eye rolling smiley no proboha!!!

    My měli minulý týden prevenci s policií. Fakt je, že jsem zrovna chyběla (dovolená - oprava plynového kotle doma), ale všichni byli spokojeni. Co jsem tak slyšela, tak je upozorňovali na konkrétní nebezpečí a ochranu sama sebe (neotvírat nikomu, co říct, když tě někdo cizí osloví, nenechat se od nikoho fotit atd atd).

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Karkulin

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 27.06.2010 13:09
     

    AHOJ, já jsem našla Honky tonky rozvcičku s plným textem a pokyny tady: [www.mimino.cz]

    Chodím na mimino.cz často pro inspiraci na básničky. Je tam toho dost a s prckem je to doma už občas k nevydržení. tak tančíme a zpíváme smiling smiley alespoň se trochu hejbu. stydlin smiley kilíčka po porodu se držííííí eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.10.2010 17:44
     

    nevím, kam s tím, tak to šoupnu sem.

     

    Omalovánky:

    [www.thecolor.com]

     
  • Autor: maxynka
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.10.2010 19:40
     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.10.2010 19:41
     

    No já si omalovávala asi čtvrt hodiny stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.10.2010 19:45
     

    taky jsem to zkusila, omalovánky já hrozně ráda pořádwinking smiley a nestydím se za tospinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: maxynka
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.10.2010 19:45
     

    to nesmím ukázat dětem páč by mně to zabavily nono smiley nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.10.2010 20:33
     

    Nesmírně uklidňující, co? winking smiley

     
  • Autor: maxynka
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 04.10.2010 20:39
     

    není nad to vybarvit si vlastního hovádka grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 08.12.2010 06:41
     


    Anavi napsal(a):

    nevím, kam s tím, tak to šoupnu sem.

     

    Omalovánky:

    [www.thecolor.com]


    Bezva hračka! Věra

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 22.01.2011 10:54
     

    muj syn na žádné říkanky moc není ale doufám že se to někdy změní je ještě malý tak by asi mělo

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 22.01.2011 15:27
     

    No v tomto věku Moniko se domnívám, že ještě bude řvát jako tur, než říkat říkanky ??grinning smiley grinning smiley nono smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (22.01.2011 15:36)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 22.01.2011 15:41
     

    Moni, mou dcerku taktéž absolutně nezajímají, a to je starší. Nebaví ji to, baví ji dělat, že si sama čte, ale předčítání, ukazování a předcvičování typu paci paci, tak od toho vyloženě utíká. Ani by mě nenapadlo jí to tudíž vnucovat, jen čas od času zkusmo otestujeme, zda se něco nezměnilo. Každé dítě má svou povahu, třeba ona raději "pracuje". Pokud tě to ale uklidní, na většině říkankových knížek máš psáno od dvou, příp. od tří let věku, takže pokud se v tom roční dítko nevyžívá, myslím, že skutečně má ještě dost času.

    Důležité je, že se rozvíjí a nějaké nové dovednosti nabývá, zda jsou to zrovna tyhle anebo nějaké jiné smiling smiley.

    Monina napsal(a):

    muj syn na žádné říkanky moc není ale doufám že se to někdy změní je ještě malý tak by asi mělo

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.