čtvrtek 28. března, 16:09 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Prckové
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Prckové
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Hry, říkadla, popěvky....

Datum: 02.11.2007 15:21
 
Potřebuji slova k pohybové hře: ,,My dáme ruku sem, my dáme ruku tam....´´ . (Libi, ty bys mohla vědět). Díky.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 18:07
     

    my dáme ruku sem, my dáme ruku tam, my dáme ruku sem a tak s ní zatřesem, uděláme honky tonky rotaci ať máme legraci (hlavu, rameno, nohu, zadek, ...) winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 18:22
     
    Mono na Libi je spoleh... winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 18:25
     
    Libi winking smiley , ty seš fakt profík na svém místě grinning smiley thumbs down
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 18:29
     
    stydlin smiley stydlin smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 18:40
     
    Libi...díky...jsi zlato. Teď mi ještě upřesni, jak je to s pohybovou stránkou...houbelec si pamatuju. eye rolling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 18:56
     
    stojíš s dětmi v kroužku, nejřív část těla do kroužku (mírně otáčet) , pak z kroužku ven (mírně otáčet), pak zase do kroužku (mírně otáčet), pak zatřást seshora dolů, potom se otočit dokolečka s rukama nad hlavou (můžou buď tleskat nebo rukama otáčet v zápěstí), a skončit v podřepu (nakonec buď vyskočit s rukama nad hlavu nebo zabubnovat prstíky do země) winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 18:58
     
    Mono, to budem provozovat na příštím srazu??? grinning smiley winking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 19:02
     

    Libi...díky moc. thumbs down

    Nemáš v zásobě nějakou krátkou (děti v MŠ) pohádku na téma zdraví nebo tělo?

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 19:09
     
    zkus tenhle odkaz [www.rvp.cz] příští týden budu mít ve školce zaměřený na zdraví a tělo winking smiley , tak hledám také nějakou inspiraci, když na něco přijdu, tak ti to sem hodímsmiling smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 19:15
     

    Libi...to je přesně ono. V naší školce mají toto téma zrovna teď a já byla v úterý na praxi. Mám za úkol vytvořit vlastní týdenní plán. A to víš, já s takhle malými dětmi nepraciju, tak abych se náhodou v něčem nesekla.

    Nejvíc mi dává zabrat formulace specifických cílů a očekávaných výstupů... grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 19:22
     
    Moni, tak v tomto duchu jsme byli informováni na schůzce ve školce: jakože plán, očekávané cíle, prostředky plnění - no já z toho byla celá pryč!!! eye rolling smiley grinning smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 02.11.2007 21:00
     
    Mono já ve školce dělám teprve pár let, jinak mám zkušenosti s těmi staršími dětmi v nízkopraháči, vystudovaná jsem socka takže se stále hrabu v knikách, internetu, sháním různé nápady, inspirace, hry, protože to jsou věci, které já ve škole oproti pedárnám nebrala sad smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 03.11.2007 06:38
     

    Anavi...je to slovíčkaření a to je to, co mne neba. eye rolling smiley

    Libi...já zas mám hry a činnosti pro starší děti a tak se je snažím přetvořit pro mladší děti. Ne vždy to ale jde, takže taky lítám po netu a hledám, hrabu v knihách a časopisech.... grinning smiley A když už něco najdu, tvořím k tomu tu moudrou ,,omáčku´´. eye rolling smiley

    Mimochodem na téma Zdraví a zdravý životní styl teď dělám projekt pro naše děti do školy.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hry, říkadla, popěvky....

    Datum: 03.12.2007 22:00
     

    k tomu zdraví jsem nakonec využila mj. tuto pohádku

     

    Pohádka o zdraví

    Dagmar Nováková

    V jednom království se ztratilo zdraví. Místo něj přiletěl zlý drak Nemoc a začal trápit lidi.
    Drak měl tři hlavy, a když létal nad královstvím, hlavy se rozhlížely, komu by mohly ublížit. Když se na někoho podívala první hlava, tak si hned zlomil nohu, nebo rozbil koleno, nebo mu něco v těle přestalo správně pracovat. Když se podívala druhá hlava, tak ten člověk byl strašně smutný, nic ho netěšilo a nic se mu nechtělo dělat. A když se podívala ta třetí hlava, tak člověk nenašel doktora ani léky, začal se hádat a nesnášet s ostatními lidmi, přišel o práci, jeho studna ztratila pramen a úroda uschla.
    Zkrátka a dobře, v království bylo zle, lidé byli nemocní a nikdo si nevěděl rady, jak se zlého draka Nemoci zbavit. Pan král a paní královna byli nešťastní a nešťastná byla také jejich princátka, dvojčata Robert a Julie. Byli to sice ještě děti, ale brzo je napadlo, že musí království zachránit.
    A tak Robert s Julií podnikali výpravy do všech koutů země a hledali odvážného hrdinu, který by království pomohl zahnat draka Nemoc.
    Zkoušeli to u věhlasných lékařů, ale ti všichni kroutili hlavami: "Kdepak, na takové nemoci jsem krátký".
    A jiný zase říkal: "Na draka Nemoc mé léky nestačí."
    Další se právě chystal odjet pryč: "Já odcházím, s drakem bojovat nemůžu. A ještě bych mohl onemocnět i já."
    Robert a Julie byli smutní. A když nepochodili ani u rádců, učenců a vyhlášených siláků, vraceli se domů a báli se, že budou také nemocní. Jak tak šli lesem, uslyšeli z nedaleké jeskyně nějaké naříkání a kňourání. A hned se tam šli podívat.
    "Kdo to tady pláče?" ptal se Robert. V jeskyni se krčil malý dráček. A měl tři hlavičky!
    Julie se k němu naklonila: "Kdopak jsi? Takhle malého dráčka jsme nikdy neviděli. Že ty jsi také nemocný kvůli tomu drakovi?" "No právě", kňoural dráček. „Vždyť já jsem drak Zdraví a po celé roky hlídám ve vašem království, aby lidé moc nestonali. Já býval silák, ale drak Nemoc mě zahnal a takhle jsem dopadl. Jsem čím dál tím menší a slabší. A jestli umřu, tak už vás nikdo nezachrání."
    "Co budeme dělat?" bědovala Julie. "Jak se to stalo, že jsi tak slabý? Co s tebou uděláme?" byl zvědavý Robert.
    Dráček přestal fňukat a začal se zlobit: "Ale vždyť za to můžete vy všichni v království. Přestali jste se o mně starat, a proto vás mohl drak přemoci." "Jak přestali starat? A proč máš tři hlavy jako drak Nemoc?" divili se Robert s Julií.
    "To já vám hned řeknu. A také vám povím, co můžete udělat, aby drak Nemoc zase odletěl."
    "Tak honem povídej, dokud je čas. V království už jsou skoro všichni nemocní." skočil mu do řeči Robert.
    "Tak poslouchejte," řekl dráček:

    "Já začal slábnout, protože se lidé přestali starat o své zdraví. No a protože já jsem zdraví, tak jste se přestali vlastně starat o mně. Tak třeba: lidé v království se přejídají a navíc se vyhýbají jídlům, která jsou zdravá. A také nikdo necvičí a nesportuje a také se nikomu nechce pracovat."
    "No ale vždyť jsou všichni nemocní, tak nemohou" začala království omlouvat Julie.
    "Právě, když někdo nežije zdravě, chytne všechny možné nemoci. A také jste se přestali mýt! Víte co nemocí se přenáší špinavýma rukama?" pokračoval dráček. "A je toho ještě víc, co je důležité: spánek, dobrá nálada a to, že se lidé mají rádi a pomáhají si. A protože ve vašem království je všechno špatně, tak já slábnu a lidé jsou nemocní. A ještě něco je špatně. Mnoho lidí kouří, pijí moc alkoholu nebo berou drogy! A to dělá zle všem mým hlavám." dokončil dráček řeč.
    "A co ty tři hlavy...?" ptala se Julie.
    "Jedna má na starosti všechno co se týká těla, druhá to jak se cítíme - náladu a třetí všechno ostatní, co potřebují lidé k životu a také vztahy mezi lidmi. A jak to není třeba jen u jedné hlavy v pořádku, tak začnou slábnout, protože to už zdraví není tak jak má být." vysvětlil dráček a pak zavzdychal, protože se zase zmenšil.
    "Tak já už asi vím, co ti pomůže a co pomůže i našemu království!" vykřikla Julie. "Roberte, honem poběž, dokud je čas!"
    Robert se sice trochu divil, ale pak mu to také došlo. Děti pospíchaly do království a všem lidem vyprávěly o dráčkovi Zdraví i o tom, proč je čím dál tím menší a slabší. Vysvětlovali všem, že musí jíst zdravě, dodržovat čistotu, spát a odpočívat, ale také cvičit a pracovat, a že nemají kouřit a pít moc alkoholu, ani brát jiné drogy.
    Protože lidé v království cítili, že je opravdu zle a také proto, že Robert a Julie byli princátka a jejich rodiče, král s královnou také lidem domlouvali, začali dělat všechno správně, aby dráčka Zdraví zachránili.
    A opravdu, dráček začal sílit a růst a čím byl zdatnější, tím víc slábnul drak Nemoc.
    A zanedlouho se z dráčka stal drak Zdraví a ten zesláblého draka Nemoc přemohl. Spolu s lidmi z království ho zavřeli do pevné klece, aby už nemohl lidem škodit.
    To víte, klec je sice pevná, ocelová, ale kdyby se lidé přestali o zdraví starat, tak by mohl drak Nemoc zesílit, klec rozbít a zase dělat neplechu. A proto drak Zdraví často létá nad královstvím, aby lidé nezapomněli, co mají pro něj i pro sebe dělat.
    Robert a Julie se také starají o zdraví. Ale napadlo je, že jsou i jiná království a jiné země, a že i tam se může lidem přihodit to, co u nich. A tak ten příběh napsali a proto jsme se na něj mohli dívat i my.

    Pohádka z programu protidrogové prevence Institutu Filia (Mgr. D. Nováková)

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Prckové (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.