pátek 29. března, 13:08 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

Datum: 29.07.2017 14:02
 
002.jpg
Další fotografie:

Již loni jsem o této pohromě četla, no a letos je zavíječ již v Čechách. Takže všem kdo má na zahradě buxusy doporučuji je aspoň 1 x za 10 dní prohlídnout. Je to opravdu pohroma, housenky žerou rychlostí blesku a za pár dní je po keři.

[www.zahrada-centrum.cz

foto napadený keř a housenky angry smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 18:10
     

    Radime díky smiling smiley

     

    Drahuško, to neporadím, zas tak moc se v tom nevyznám sad smiley , ale ty by myslím mohlo jít vysbírat, páč jsou docela dobře vidět ( ale netuším, jak velkou máš tu vrbičku eye rolling smiley . U mě se ještě teď občas objeví na liliích, tak likviduju ručně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 19:13
     

    Teď je nemám. Letos jich bylo i málo, protože byla vrbička ostříhaná na hlavu, ale píšou, že vyvedou tři generace za sezónu confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 20:00
     

    Úplně mi letos zlikvidovali všechny lilie, bylo jich tolik, že jsem sbírat nestíhala, postřik nezabíral, osvítil mě duch svatý a včera jsem je vzala biolitem v ten ráz opadali tuhý, bylo jich asi 20

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 20:36
     

    Jajo dík. Ten mě vůbec nenapadl thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 21:40
     

    dnes jsem zjistila náhodou, že mám perfektně ožraný ve štítu baráku panašovaný brslen, ale ne všechny keříky. Co to může být?Myslela jsem že ploštice nebo škvoři. zítra dám foto.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 22:36
     

    Irisko, lalokáči brslen milujou, ale přeju ti, aby to nebyli oni eye rolling smiley .

     

    Viděla jsem teď celý živý plot z bobkovišní - celý krajkovaný angry smiley - jsou hrozně přemnožený nono smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 21.08.2017 11:57
     
    lalokac021.jpg



    Missi napsal(a):

     

    vimrova napsal(a):

    Iviku a Františku prosím, v které lokalitě je máte a případně, co zabírá za postřik? Stříkáte i preventivně?

    Já je vzala preventivně zač. června, stříkala jsem euonymusy a jiné rostliny, které zas pro změnu chutnají dospělcům lalokonosce, tak jsem to vzala jedním vrzem Mospilanem , ale budu to muset zopakovat eye rolling smiley

    Tobě zabírá Mospilan na lalokonosce? Já jsem tím teda také postříkala rostliny, ale ....... . Mimo jiné jsem chytila do lahve živé (malé i velké) lalokonosce. Prvním jsem tam dala čerstvě postříkané listy, do druhé lahve jsem dala listy utržené druhý den - lalokonosci jsou ve flaškách 10. den, listy žerou a žijou angry smiley eye rolling smiley .

    Tak pokračování - po měsíci krmení postříkanými listy Mospilanem velcí brouci žijí eye popping smiley angry smiley . Ti malí cca 4 mm pošli.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 21.08.2017 12:05
     
    Další fotografie:

    Také jsem do lahve strčila pár housenek zavíječe zimostrázového - housenky se během týdne zakuklily. No a nyní jsou z nich již týden motýlci angry smiley . Ráda bych viděla, jak vypadaj ty jejich nakladená vajíčka.

    Bohužel jsem již našla housenky i na dalších keřích, přitom takové motýly jsme tu neviděli. sad smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 21.08.2017 12:23
     

    Missi, díky za referát flower smiley .

    Co s nimi dál? Zkusíš nějaký jiný preparát ( asi zase postříkaný listy - protože trefit je na rostlině nemáme moc šancí eye rolling smiley , zbývá jen doufat, že se otráví těmi listy) ?

     

    Kamarádka mi zas říkala, že zkoušela hlínu v květináči s larvami prolévat Mospilanem a taky to nebylo nic platné sad smiley . Zdá se, že budeme muset vyzkoušet jiné přípavky eye rolling smiley 

     

    Ad zavíječ:

    toho motýlka s černými linkami jsem tu neviděla, ale takových "velkých molů" jako je na druhém obrázku tu lítá celkem dost. Zatím jsem nepřišla na nic, co by likvidovali.

    Fotku vajíček jsem našla tady : [zahradusnadno.cz] ale nejde to zvětšit sad smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 21.08.2017 14:13
     

    Informace ÚKZUSu [eagri.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 16.07.2020 12:41
     

    Nevěřila bych, že ti hajzli dokáží zlikvidovat 40 let starý buxus... ušvihli jsme ho u země a obráží, ale teda napásli se tam slušně. A to mamka dvakrát stříkala všemi možnými postřiky... sad smiley.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 16.07.2020 21:09
     

    zeťák byl nešťastný, měl na kokoříku pilatku. Skoro celou mu ji sežraly. Postříkal směsí, co tu dávala Ivik....voda, olej, jar....a má po problému. Během chvilky opadaly a zčernaly. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 20.07.2020 08:44
     

    thumbs down

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 20.07.2020 11:07
     

    Chce to prohlížet vnitřek keře, tam začínají, stříkám postřikem, který je požerový (na housenky nevím teď název, pozor může být pro ptáky jedovatý!!). Hlavně dovnitř nastříkat. U nás loni housenky začali zobat kosi a letos na zimostráz byly úplné nálety sýkorek, vykrmily si tím mláďata, takže letos jsem stříkalo jen trochu dovnitř keře, nahoře to vyzobali ptáci. Obaleč zimnostázový má více generací, takže průběžně prohlížet. Zimostráz zalít, přihnojit a obroste - nemuseli jste ho ani zastřihovat. thumbs down

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 21.07.2020 07:54
     

    Proti housenkám je Lepinox, už jsem si ho koupila, ale ještě nepoužila.

    Na jaře jsem měla poprvé na buxusu housenky, snažila jsem se je ručně vysbírat, poslední velké jsem našla asi před měsícem. Pak chvíli klid a tento týden jsem našla novou generaci angry smiley

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.