čtvrtek 28. března, 14:06 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

Datum: 29.07.2017 14:02
 
002.jpg
Další fotografie:

Již loni jsem o této pohromě četla, no a letos je zavíječ již v Čechách. Takže všem kdo má na zahradě buxusy doporučuji je aspoň 1 x za 10 dní prohlídnout. Je to opravdu pohroma, housenky žerou rychlostí blesku a za pár dní je po keři.

[www.zahrada-centrum.cz

foto napadený keř a housenky angry smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 29.07.2017 14:16
     

    Mě takhle zlikvidovaly berberis, asi dvě růže a další rostliny.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 29.07.2017 14:40
     

    Mně takové housenky, když nepostříkám mospilanem, sežerou každý rok Astilbe. Jestli je to stejný druh, nevím, ale stejně vypadají

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 29.07.2017 20:20
     

    No zatím všade píší, že (zatím) zavíječ zimostrázový napadá pouze buxusy,


    Tak doufejme, že mu nezačne chutnat další listí. angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 29.07.2017 23:03
     

    Mně loni zlikvidovaly 2 buxusy během 3 dní, kdy jsem byla mimo, syn postřikem dokonal dílo, buxusy už neobrazily grinning smiley . Předloni řádily na jiném, stříhaném do spirály, ten už naštěstí znovu obrostl. winking smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 29.07.2017 23:09
     

    Žerou nám jenom buxusy, širokodaleko kolem nás s tím bojují. Ovšem nežerou všechny, některé jsou nedotčené, nevím proč. Ale postřik pomáhá.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 03:02
     

    Radime prosím tě, čím jsi to postříkal?

    Já se zatím pokusila housenky vysbírat a na postřik jsem použila SUBSTRAL CAREO Ultra, ale zda to pomůže netuším. confused smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 08:49
     

    Iviku a Františku prosím, v které lokalitě je máte a případně, co zabírá za postřik? Stříkáte i preventivně?

    Já je vzala preventivně zač. června, stříkala jsem euonymusy a jiné rostliny, které zas pro změnu chutnají dospělcům lalokonosce, tak jsem to vzala jedním vrzem Mospilanem , ale budu to muset zopakovat eye rolling smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 10:28
     

    Včera jsem je taky objevila. angry smiley Protože ten můj buxusek je malý, zalila jsem ho nejdřív mejdlovou vodou, co mi tu zbývala.

    Musím honem nějaký postřik koupit. Někde psali, že zabírá Calypso.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 11:28
     

    Na housenky dobře zabírá i Mospilan a Careo

    Navíc jsou to oba přípravky systémové, takže rostlinu chrání minimálně měsíc

     
  • Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 11:34
     

    Nejsem doma a z hlavy nevím winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 12:11
     



    vimrova napsal(a):

    Iviku a Františku prosím, v které lokalitě je máte a případně, co zabírá za postřik? Stříkáte i preventivně?

    Já je vzala preventivně zač. června, stříkala jsem euonymusy a jiné rostliny, které zas pro změnu chutnají dospělcům lalokonosce, tak jsem to vzala jedním vrzem Mospilanem , ale budu to muset zopakovat eye rolling smiley

    Tobě zabírá Mospilan na lalokonosce? Já jsem tím teda také postříkala rostliny, ale ....... . Mimo jiné jsem chytila do lahve živé (malé i velké) lalokonosce. Prvním jsem tam dala čerstvě postříkané listy, do druhé lahve jsem dala listy utržené druhý den - lalokonosci jsou ve flaškách 10. den, listy žerou a žijou angry smiley eye rolling smiley .

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 13:28
     
    Missi napsal(a):
    vimrova napsal(a):

    Iviku a Františku prosím, v které lokalitě je máte a případně, co zabírá za postřik? Stříkáte i preventivně?

    Já je vzala preventivně zač. června, stříkala jsem euonymusy a jiné rostliny, které zas pro změnu chutnají dospělcům lalokonosce, tak jsem to vzala jedním vrzem Mospilanem , ale budu to muset zopakovat eye rolling smiley

    Tobě zabírá Mospilan na lalokonosce? Já jsem tím teda také postříkala rostliny, ale ....... . Mimo jiné jsem chytila do lahve živé (malé i velké) lalokonosce. Prvním jsem tam dala čerstvě postříkané listy, do druhé lahve jsem dala listy utržené druhý den - lalokonosci jsou ve flaškách 10. den, listy žerou a žijou angry smiley eye rolling smiley .

    Missi, to mi neříkej ani ze srandy, že to tu stříkám zbytečně angry smiley . Pokusy jsem nedělala, doufala jsem, že to sežerou a chcípnou eye rolling smiley .

    Dělala jsem kdysi takové pokusy se slimákama a Ferramolem a taky 3. den stále ještě žili eye rolling smiley , musela jsem přisypat Ferramol a pak konečně chcípli eye rolling smiley .

     

    Hespo eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley, tak to už je to za bukem eye rolling smiley .

    O.K. koupila jsem minulý týden Plenum, ale nechtělo se mi do toho, tak se holt přemůžu . Uvidíme, co to bude platné eye rolling smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 17:14
     



    Missi napsal(a):

    Radime prosím tě, čím jsi to postříkal?

    Já se zatím pokusila housenky vysbírat a na postřik jsem použila SUBSTRAL CAREO Ultra, ale zda to pomůže netuším. confused smiley


    Calypso a mospilan a popadají...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Housenky zavíječe likvidují buxusy .....

    Datum: 30.07.2017 18:00
     

    Jestli Mospilan, tak by Missi mělo zabrat i to Careo.

    Poraďte co na ty červený brouky, co žerou lilie confused smiley Mám problém, že jsou hlavně na vrbičce, ale ta je u zarybněného rybníčka. nevím, jak to udělat, abych mohla postříkat i vrbičku a zároveň nezabila rybičky (jestli něco na ně je)

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.