čtvrtek 28. března, 20:02 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: REN
Status: začátečník

vrba-prosím poradte co s ní

Datum: 24.04.2014 09:10
 
p1160901.jpg
Další fotografie:

Dobrý den, prosím o radu s toutou vrbickou..mám jí asi 8 let,nikdy jsem jí teda nijak nestříhala,jen když už byla moc dlouhá,tak jsem zkratila. vždy kvetla a byla v pohodě...min.rok jsme se stěhovali a já jí tam nechtěla nechat( byl to dárek od tchýně :-)takže jsem jí v říjnu vykopala, teda kořeny měla snad k sousedům...a hned dala na nové místo...žádné jiné upravy či hnojivo a tak jsem nedávala..protože tomu vůbec nerozumím :-( můžete mi prosím poradit co s ní, jestli ostříhat,nějak ošetřit, či co s ní :-( vypadá že je něčím napadnuta,nebo co to tam na ní je ?!moc děkuji Ren

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 09:16
     

    Nevím, jak ostatní, já jsem radikální - buď přežije nebo ne - takže bych ji ošvihala nakrátko a doufala bych, že obrazí zdravé listy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

     
     
  • Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 10:48
     

    Když ji teď ostříháš na čípek, tak ji krásně omladíš. Měla by se takto stříhat každý rok po odkvětu smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 10:50
     

    Vrbě důkladné ořezání jen prospěje, krásně se zmladí.

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 11:54
     

    dobre jdu do toho:-) dekuji snad to prezije..jen teda musim nejdriv koupit cim to usmiknu :-) jen ty slabsi vetvicky budou o.k...ale co ty silny vetve? ty prece nemuzu rezat ne? no zahradnik ze me nikdy nebude :-) a to me zrovna touhle funkci manzel poveri!!

    driv jsem bydlela v radovem domecku ,zahradku mela 5x10 m..no ale ted mam asi 600m,co s tam s tim budu delat fakt netusim:-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 12:01
     

    Vrbu řezat můžeš. Znáš přece z pohádek ty ořezané vrby, na nichž odpočívá vodník? grinning smiley Pak to krásně obroste.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 12:14
     


    Dobré jsou na to pákové nůžky, ty zvládnou i silnější větve.

    REN napsal(a):

    ale co ty silny vetve? ty prece nemuzu rezat ne? no zahradnik ze me nikdy nebude :-) a to me zrovna touhle funkci manzel poveri!!

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 12:30
     

    REN - to šedivé na větvích je lišejník? Nebo co to je?

    Já bych ji asi střihla velice radikálně. Teda je to vůbec vrba? Já koukám na ty větve, na kůru a moc mi to na vrbu nepřipadá confused smiley . REN jak to kvetlo?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 13:03
     

    Neměla by být vrbička doubovaná na hlavu? Já jí roubovanou mám, ale nevím, zda jsou všechny. tento stromek mi roubovaný nepřipadá confused smiley

     
  • Status:

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 13:59
     
    p1030522.jpg

    já samozřejmě nevím, jak se to jmenuje, ale to bude spíš jíva ???, ta co má kočičky? na fotce ta vpravo

     
  • Status:

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 14:01
     

    [www.dumazahrada.cz]

     

    já jsem zahradník thumbs up vrba, jíva

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 14:17
     
    p1160941.jpg
    Další fotografie:

    tak a je ostříháno :-) stačí to takhle? nebo ještě víc?

    jinak kvetla žlutě :-) ty kočičky,aspon něco podobného to bylo, uplně ty klasický kočičky ne..ale prd tomu rozumím:-)

    jinak pro nůžky jsem si jela do tesca , no že jsem tam lezla :-) posílam fotku, co všechno kromě nůžek jsem musela mít :-)

    Jinak až manžel přijede domů a uvidí tu hrůzu tady ,tak poletím i s tím! :-) a že je to jediná věc na zahradě, tak snad to zůstane a já taky :-)

     
  • Autor: REN
    Status: začátečník

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 14:21
     
    p1160920.jpg
    Další fotografie:

    A tenhle červený rybíz je zřejmě asi mrtvý co? je z toho velký černý nic,ono už minulý rok,. to byla podobná hrůza,ale ještě to rozdejchalo..ted už asi ne smiling smiley a to chtějí holky další rybíz! Asi už vezmu klasický keříkový ne,není lepší ? smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 14:53
     

    Ren, ty bys to potřebovala něčím ošetřit, máš to něčím napadené. Rybíz vypadá, že má dost, ale i na té vrbičce je vidět, že tam něco má.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: vrba-prosím poradte co s ní

    Datum: 24.04.2014 15:15
     

    Ren, hezky ses do toho pustila. S tím žlutým jsem se nikde nesetkala, možná by bylo dobré to zkusit setřít nebo odrýpnout na papír a zeptat se někde v zahradnictví. Nebo detailně vyfotit třeba do mobilu a poptat se.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.