pátek 19. dubna, 02:06 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.5
Klikni pro filtrování

Vistárie

Datum: 29.04.2009 13:50
 
_mg_3957.jpg
Další fotografie:

Já vím, že jsem asi jediná nebo jedna z mála, kdo ji mají již do květu, ale stále doufám, že nás bude časem víc.

Ta na baráku je v plném květu. Bohužel je jí půlka, protože, jak jsem už někde psala, podařilo se jí vytrhat šrouby, na kterých byla přidělaná karisíť na zeď a tak jsme jí museli upicnout a zhotovit nový, víc odolný upínací systěm....

Vistárie na pergole je rozvitá tak napůl, ale protože budu že nebudu, neuvidím jí v plném květu



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 10.05.2009 20:41
     

    Drahušflower smiley , zevnitř té pergoly, je to úžasné.thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vistárie

     
     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: Vistárie

    Datum: 10.05.2009 21:28
     
    p1210425.jpg
    Další fotografie:

    Takže pridávam ešte aj ja svoju kvitnúcu a aj nekvitnucu w /vidno to na prvej priloženej fotke/.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 10.05.2009 21:37
     

    Janav: Máš asi tu samou, co já na domě. Větší květy a kratší laty. Jen se divím, že sis troufla dát na každý sloupek jednu rostlinu. Jsou to děsné adély a tak blízko sebe... confused smiley

    Abys jednou neměla problémy. Ta má na pergole má dole kmen silný, jako strom a šlahouny mají roční přírůstky několik metrů. Z kraje je šance zakracovat, ale jakmile zesílí a sílí díky stříhání, pak už je to docela makačka a dvě rostliny, dva, tři metry od sebe, je moc blízko.... nono smiley confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 10.05.2009 21:57
     

    Drahuško ta si je thumbs down love smileyhodně foť ať si ji užijeme

     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: Vistárie

    Datum: 10.05.2009 22:03
     

    Drahuš -

    ja v tom žiaden problém nevidím, jedna sa dá stále vytnúť /zrezať, podľa toho, ktorá bude škaredšia.

    Ináč mám ale veľmi rada kvety eye rolling smiley a hlavne tie staré mnou odrastené flower smiley

    A som rada, že mám takú ako máš Ty, lebo tá Tvoja je božská, snáď aj moja bude o pár rôčkov taká please smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 18:06
     

    Dá se z vistárie vypěstovat strom? Nebo se to musí nějak roubovat?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 20:58
     

    Nooo, na fotkách jsem viděla, ale nevím... confused smiley Je to liána. Spíš bych chápala, kdyby se popnula po nějakém mrtvém stromě a využila větve k popnutí svých šlahounů. Některé kultivary jsou roubované i tak, ale na vlastní oči jsem viděla vždy jen liánu. confused smiley Mám v bonsai-misce jeden semenáč asi pět let, je to takovej chcípáček, ale je to proto, že chudinka strádá. má jen asi 20cm, ale ani nesílí v kmínku, nic. Myslím si, že to brzy neustojí

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 21:08
     
    V tejto debate si pamatam, ze je niekde od Miiikiho popis ako sa strihanim da vytvarovat stromcek
    [forum.living.cz]
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 21:11
     

    Kerie, jenže to abys u ní celou sezónu stála a nedělala nic jinýho, než stříhala, stříhala a stříhala. Vždyť udělá za pár měsíců i čtyři metry, ne-li víc

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 21:38
     
    Drahus, vsak ja by som do toho ani neisla smoking smiley ...
    Mne staci ta moja potvora, co ju musim udrzat na 2,5m sirokej mriezke oddelujucej nasu a susednu terasu. Nastriham sa jej veru dost - preto poslednych 10r. som sa uz vykaslala aj na kvety... a aj mmt. je totalne ocvakana, lebo ju udrzujem len ako uzku deliacu stenu - staci mi, ze je zelena.... smoking smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 21:42
     

    My jsme stavěli novou pergolu a i když byl manža šikovnej a snažil se jí nechat co nejvíc, stejně je ošmikaná hodně, protože vážila snad tunu a neměl by šanci pod ní dostat fošny

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 22:50
     

    Teda Drahuš, jestli ti něco závidím, tak je to wistárie. Ta nemá chybu.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 13.04.2010 22:55
     

    Však má pro ni Drahuška bydleníčko jako lusk. To by byla nevděčnice nevděčná kdyby se nesnažila ( ta vistáriewinking smiley )

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 19.04.2010 05:25
     

    Díky za chválu.

    Letos nepokvete nebo jen sporadicky, protože díky výstavbě nové pergoly musela být hodně zredukována. Pokvete jen ta, co je na domě. Ta má naopak na sobě samé poupě. Takže letos bude myslím ukázková "baráková" vistárka. grinning smiley

    Pergolová si to jistě vynahradí příští rok. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.