pátek 19. dubna, 05:08 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 26.07.2023 12:55
     

    Dnes jsem jela busem a u jedné zastávky jsou 4 záhony latnatek. Jen na jednom trochu ve stínu měly pár listů i na květ, ale ostatní jen holé klacky a hnědé listy sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.07.2023 21:10
     
    received_831193068206749.jpeg
    Další fotografie:

    Konečně modrá č.1 , jedovka úžasná

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.07.2023 21:58
     

    No vidíš, a mně se zrovna víc líbí ty na druhém a třetím obrázku. Máš to krásně zelené.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.07.2023 22:10
     
    img_20230727_182540.jpg
    Další fotografie:

    Tak jedovek jsem se už před lety zbavila, tyhle modré snáším je v nich stín růžové a lila.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 27.07.2023 22:23
     

    Jajo, jak je mozne, ze ti v horach takhle kvetou?? confused smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.07.2023 22:50
     

    Betas, i ty máš kráááásné hortenzie thumbs down ... v jiné diskuzi .

    Kordulka se končně dočkala modrých jedůvek flower smiley .

    Jájo, ve tvé nadmořské výšce ... letos lépe tam než kde jinde ... máš je thumbs down .

    Naši držáci snad 60ti leté anabelky jsou teď už thumbs up . nestíhám zalévat zeleninu, natož cokoliv jiného. Ale ony to v kořenech dají a přežijí, není to první rok co takhle dopadly. Jiné nemám, ani nechci. Už nějak nezvládám ... a podle mojí smečky - není to k jídlu.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.07.2023 23:18
     

    Holky, jsou to staré usazené keře, nehýbu s nimi. Nedostaly ani kapku vody jen z nebe, ale máme studené noci tak se osvěží. Nezažili jsme letos jedinou v noc teď je 12°C

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 28.07.2023 08:00
     

    S vývojem počasí a letitého sledování musím konstatovat,že i vyšší nadmořská výška hraje docela důležitou roli ve prospěch rostlin. Krásný kvetení. Nejlíp člověk vysleduje na veřejné výsadbě, protože ta má většinou dost tvrdé podmínky. Latnatky už vedra a přímé slunce tak nesnášejí, zřejmě je slunce ostřejší i když tak deset let zpátky to nebyl problém. Zatím nejlíp si vedou anabelky a zaznamenala jsem, že je hodně užívají v kombinaci s trávami v poslední době. A není to vůbec špatný.Dobře to vypadá ve větších, delších prostorech. Asi před týdnem jsem tady pozorovala poměrně novou výsadbu kolem dlouhé budovy gymnázia.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 28.07.2023 08:55
     

    Naprostý souhlas. Něco jde v nížině, něco v podhůří apod. Ve vyšších nad. výškách, i když není voda, tak není spalující suchý vzduch. Problémem jsou zahradnické touhy, tohle mít. grinning smiley grinning smiley Ještě každý rok je jiný, není jak přes kopírák. Proto mě udivuje, že zahradnické firmy jedou jak přes kopírák a sázejí stejnou výsadbu, bez rozdílu podmínek. Ješrtě k tomu dovoz Holandsko. Mám to na očích u nás v obci. Pochopitelně už přesazovali, opět se nedaří. Myslím, že ani nebude. Stromy z NL sem nepatří. No, firma je namachrovaná hodně, já bych ji ihned vyčudila....nj. stejné prvky v zahradě starosty....Hortenzie jsou krásné rostliny, pozvednou zahradu, tak alespoň něco málo, výběr kultivaru, uzalívat a je to. grinning smiley

    Jájo, Kordul, je to úžasný. thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 28.07.2023 09:55
     

    Ja se letos na podzim chystam na vysadbu tech obrovskych velkolistych, v ramci rozsirovani loni zalozeneho hortenzaria. Jsou v obr 65l zednickych vedrech, ale mam pocit, ze z dlouhodobeho hlediska ty kvetniky proste nedavaji. Ikdyz zjara dost hnojim nebo i prisypu substrat, zkratka jim to nestaci a i uzalivat je to dost problem. Nemluve o prenaseni apod. No ale nebudou prave v uplne optimalnich podminkach (troska poledniho a odpoledniho slunce), takze to bude takove testovani. Ale nekvetou mi poradne ani ted v tech nadobach (jsou tak obri, ze do garaze uz schovat na zimu nejdou), takze si prave rikam, ze kdyz budou mit koreny dost prostoru a usadi se casem, treba to i daji..

    Jinak ty latnatky mam na vyhni a celodennim upalu a zatim to davaji dobre thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 28.07.2023 11:31
     

    Mě letos skoro odešla jedná Anabela a jedna velkolistá (ty to tu nedávají všeobecně). Moje nejsou zalévané ani hnojené. Jinak odešly mi během času všechny velkokvěté růže, pro ně to tu není.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 28.07.2023 16:53
     
    img_20230728_163652.jpg
    Další fotografie:

    Vanila fraise, Vhite lady, Úno. Tyhle si s kvetením dávají na čas.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.07.2023 10:10
     



    jaja99 napsal(a):

    Vanila fraise, Vhite lady, Úno. Tyhle si s kvetením dávají na čas.

    Jájo ,ale i tak je u Tebe nádherně flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.07.2023 10:32
     

    Napršelo včera tolik vody co od jarního tání nebylo, vylévala jsem 30 mm, nádhera. Na všem je i to ochlazení poznat, najednou je zeleno.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 31.07.2023 17:19
     
    received_821795279264709.jpeg

    Zítra dělam kytku z hortenzie na rakev

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.