čtvrtek 25. dubna, 13:47 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 18.07.2023 08:27
     

    Jj. není to usazené, zalito bylo, žádná jiná splálená nebyla. Snad už to zvládnem, vysoké teploty už snad nebudou. Ale dokonce i borůvka 1 byla opálená, listy, to jsem zírala, asi odrůdou, nevím. Rybíz červený i černý kuličky i listy opálený....prostě 38 ve stínu bylo moc....

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 18.07.2023 08:46
     

    Mé dámy, naše letitá Anabelka (snad, určily jste) se tváří, že to zabalí thumbs up . No nezabalí, počká v kořenech na příhodnější čas ... kvete, hodně, ale hodně drobně, spálené listy, spálené květy ... slunce tak cca od 13. hod. a ne úplně, toulavý stín.

    Včera jsem vystříhávala odplozené maliny (no, odplozené ani nebyly, ale totálně spálené a zaschlé) a celou dobu by v hlavě tak nějak frčela písnička, kterou jsem kdysi na základce ve sboru zpívala: " Přes spáleniště, přes krvavé řeky ... " nemohla jsem si ani náhodou vzpomenout jak dál ... našla jsem [budovatel.cz] .. no nejsem už úplný pako?, že mne berou takové věci? ... minulý týden jsem prostřednímu říkala ... celé odpolko přemýšlím nad tím, proč ty šílené praskliny od sucha v zemi jdou směrem, kterým jdou a nejsou jinak ... bylo mi sděleno, že moc čtu a moc přemýšlím eye rolling smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 18.07.2023 20:29
     
    received_187503974303130.jpeg
    Další fotografie:

    Annabelle a spol

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 18.07.2023 22:49
     

    krasavice thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 19.07.2023 14:13
     
    received_1724454678005809.jpeg

    Krásně se letos vybavila, je to už hodně starý keř

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 19.07.2023 15:35
     

    Kordulko, je na nic znát voda a vlhčí vzduch jak jsi v lese. Nádhera. thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 19.07.2023 16:23
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, je na nic znát voda a vlhčí vzduch jak jsi v lese. Nádhera. thumbs down

    Letos budou nádherné.. ovšem asi budeme bez potůčku. Zase to tam někde pod panelovkou prasklo a vody si teče neznámo kudy a vytéka u silnice . Louže celé léto v zimě ledovka a stále bydlící se nedostanou domů, Bude to opravovat mésto.

    Francouzka, která tam je tři neděle v roce,řekla že nedovolí s tím něco dělat. Zítra tam jedu, tak jsem zvědavá jak to je. .No myslím si, že město se s ní moc bavit nebude, závada není na jejím pozemku, a silnice by se za chvilku propadla, je tam dost velký provoz

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 19.07.2023 22:44
     
    ac0caf44-7ca3-4202-a16b-16aa35074598.jpeg
    Další fotografie:

    Hortenzioviste to rozjizdi, teda hlavne latnatky flower smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 19.07.2023 23:16
     

    Tak to je nádhera. To růžové je kyprej? Nebo nějaký rozrazil?

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 20.07.2023 07:28
     

    Betas, moc pěkné. thumbs down To se ti povedlo.

    Manco, je to kyprej.Je to vděčná rostlina, ač ráda vodu, dělá mi parádu i tady v suchopáru.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 20.07.2023 09:13
     

    Manco ano, je to kyprej, moje laska odveka smiling smiley A presne, jak pise Regina, oblibuje vodu, ale tady i bez zalivani jeste ani jednou nesvesil spicky, coz mi nahore dela, ale tam je nejspis podryty hryzcem.. Takze me to udivuje a jasam a vodu leji jen k hortenziim..

    Ale ted pod nocnim desti trosku lezi, tak snad se zas vzchopi..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 20.07.2023 09:30
     
    img_20230716_221729.jpg

    Latnatky u nás zatím nic moc

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 20.07.2023 11:17
     

    Kordulko, máš to později. Nepochybuju, že budou v plný parádě.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.07.2023 19:20
     
    fb_img_1689959984349.jpg

    Endless Summer, a pěkně sprchlo

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 22.07.2023 20:38
     
    img_20230722_184626.jpg
    Další fotografie:

    Na procvičeni krku,

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (22.07.2023 21:04)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.