pátek 19. dubna, 16:02 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 20.02.2024 20:55
     

    Kordulko, umím si to představit a celkem ho i chápu. Stejně i tak má božskou trpělivost. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.02.2024 09:24
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordulko, umím si to představit a celkem ho i chápu. Stejně i tak má božskou trpělivost. thumbs down

    Jen prohodil a to mě překvapilo, " to letos nepokvetou, kvetou na starém dřevě", Eli mu řekla , že stříháme latnaté. Pěkně jsem je probrala winking smiley. Nevzkázal, že už k nim nesmím grinning smiley.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.02.2024 09:33
     

    Kordul, myslím, že to nikdy nevzkáže. grinning smiley Stejně by s kytkovou vášní své ženy nic nezvládl a byl by jen víc vtahován do dění.

    Tak nějak to kdysi měla tchýně s jednou kamarádkou. Její manžel naši tchýni platil uplácel různými výlety s důchodci, aby se ženou neusel po různých hradech a zímcích. Rád se hrabal na zahradě a u králíků. eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.02.2024 11:26
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordul, myslím, že to nikdy nevzkáže. grinning smiley Stejně by s kytkovou vášní své ženy nic nezvládl a byl by jen víc vtahován do dění.

    Tak nějak to kdysi měla tchýně s jednou kamarádkou. Její manžel naši tchýni platil uplácel různými výlety s důchodci, aby se ženou neusel po různých hradech a zímcích. Rád se hrabal na zahradě a u králíků. eye rolling smiley

    Regi, tak nějak ,jen ho štve , že si s ním nedám pivo grinning smiley.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 25.02.2024 17:44
     
    img_20240225_141825.jpg
    Další fotografie:

    Koupila jsem si v Kaufu kůru a zavezla na zahradu. Sluníčko svítilo, ale žádný teplo.

    Soused č.2, si prišel na svačinku

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 25.02.2024 18:17
     

    Tebe bych tady Ali potřebovala. Koukám, že se nebojíš ty latnatky střihnout i do toho starýho dřeva. Já to mám některý větvičky takový nitky, ale bojím se, aby ty tlustý větve obrazily.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 26.02.2024 14:33
     

    taky jsem srab grinning smiley

    gabca napsal(a):

    Tebe bych tady Ali potřebovala. Koukám, že se nebojíš ty latnatky střihnout i do toho starýho dřeva. Já to mám některý větvičky takový nitky, ale bojím se, aby ty tlustý větve obrazily.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 26.02.2024 16:12
     
    img_20240226_142223.jpg



    Anavi napsal(a):

    taky jsem srab grinning smiley

    gabca napsal(a):

    Tebe bych tady Ali potřebovala. Koukám, že se nebojíš ty latnatky střihnout i do toho starýho dřeva. Já to mám některý větvičky takový nitky, ale bojím se, aby ty tlustý větve obrazily.

    Musíš ji střihnout, bylo by to roští. U Elišky jsem byla opatrná, klidně bych šla víc.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 06.04.2024 08:05
     
    2b4a98eb-a586-45d2-b6e1-59904de6ae35.jpeg

    Mam novy ulovek. Shanela jsem nejakou tu hvezdickovitou... Ta Skyfall asi jde vic do ruzova, nez bych chtela a navic ma i ty plne laty, tak jsem se na to loni vybodla. Vcera jsem ale nahodne narazila na tuto, hned jeste v zahradnictvi pohledala na netu a mela by snad zustat bila, no tak uvidime grinning smiley

    Jedinou nevyhodou je, ze by mela byt dost vzrustna, a ja ji potrebuju nizsi, no tak zas uvidime, jak pujde ukocirovat strihem. No pokus proste winking smiley Nemate nektera nahodou..?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 11.04.2024 08:45
     

    To aby měl člověk park, kdyby chtěl zkusit všechno. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 11.04.2024 12:29
     



    Betas napsal(a):

    Mam novy ulovek. Shanela jsem nejakou tu hvezdickovitou... Ta Skyfall asi jde vic do ruzova, nez bych chtela a navic ma i ty plne laty, tak jsem se na to loni vybodla. Vcera jsem ale nahodne narazila na tuto, hned jeste v zahradnictvi pohledala na netu a mela by snad zustat bila, no tak uvidime grinning smiley

    Jedinou nevyhodou je, ze by mela byt dost vzrustna, a ja ji potrebuju nizsi, no tak zas uvidime, jak pujde ukocirovat strihem. No pokus proste winking smiley Nemate nektera nahodou..?

    Great star jsem zrušila,protože byla opravdu,ale opravdu moc veliká a vysoká sad smiley.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 11.04.2024 14:05
     


    Ach jo, fakt? A nesla udrzet strihem? Ja vsechny latnatky striham dost na kratko, mam radsi ty nizke kompaktni keriky..

     

     

    JaniV napsal(a):



    Betas napsal(a):

    Mam novy ulovek. Shanela jsem nejakou tu hvezdickovitou... Ta Skyfall asi jde vic do ruzova, nez bych chtela a navic ma i ty plne laty, tak jsem se na to loni vybodla. Vcera jsem ale nahodne narazila na tuto, hned jeste v zahradnictvi pohledala na netu a mela by snad zustat bila, no tak uvidime grinning smiley

    Jedinou nevyhodou je, ze by mela byt dost vzrustna, a ja ji potrebuju nizsi, no tak zas uvidime, jak pujde ukocirovat strihem. No pokus proste winking smiley Nemate nektera nahodou..?

    Great star jsem zrušila,protože byla opravdu,ale opravdu moc veliká a vysoká sad smiley.

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 11.04.2024 14:48
     

    Ta moje rostla před kompostem ,asi se jí to líbilo,brzy měla dva metry.Ale myslím,že pokud ji odmala budeš držet zkrátka,že to půjde.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 11.04.2024 18:06
     

    Tak ja uvidim. Hlavne mam s ni trable hned od zacatku eye rolling smiley Byla dost vycapla, tak jsem ji hned v den nakupu smikla a od te doby jen tece a tece. Zbyly jen dva zelene vyhony, ktere rostou, ale zbyle spici ani muk, jen pres ne porad steka miza nono smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 11.04.2024 19:32
     



    Betas napsal(a):

    Tak ja uvidim. Hlavne mam s ni trable hned od zacatku eye rolling smiley Byla dost vycapla, tak jsem ji hned v den nakupu smikla a od te doby jen tece a tece. Zbyly jen dva zelene vyhony, ktere rostou, ale zbyle spici ani muk, jen pres ne porad steka miza nono smiley

    Nemáš dřevěný popel, štepařsky vosk, popel z cigaret

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.