čtvrtek 28. března, 23:32 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 08:56
     

    Kordulko, to určitě nebude dlouho trvat a nějak ji opatříš.Podle toho, co jsem viděla velké, je to vděčná, nerozrůstavá rostlina.

    Já o ní ani nevěděla, koupila jsem ji jednou s Alenou. Ta má nahledáno. smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 09:58
     

    Ta je opravdu moc pěkná, hlavně že se moc nerozrůstá, to by se mi taky hodila winking smiley, ještě by se místečko našlo grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:02
     

    Pinko, tak neváhej. nono smiley Je to skutečně dobrý šlechtění. I do nádob. Tady už přežila druhou zimu nomálně v květináči venku. Je to vlastně paniculata a ty nebývaj choulostivý.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:25
     

    Regi, jsem hrozná, hned jsem koukla, kde by byla k mání, no a je to - aby nebyla sama, tak je objednáno vč. pošt. za pětistovku grinning smiley. No aby se to vyplatilo, né grinning smiley Ona sama je za 99.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:38
     

    grinning smiley grinning smiley Poštovný se musí vyplatit. Souhlas. Tak hlavně ať dorazí v pořádku a pěkně roste.Cos ještě přibrala?

    Jinak když jsme u toho objednávání, musím pochválit Aronii. Jasmín nebyl požadovaný kultivar, potvrdil to i dodavatel rostliny. Byly vráceny s omluvou peníze i za poštovné.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 10:50
     

    Ještě se najde slušný obchod thumbs down

    Přibrala jsem růžový rozrazil, krásnoočka červené a žluté a perovskii.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 11:04
     

    Holky a kde jste nakupovaly?

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 11:05
     

    Já u Weisů.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.07.2023 11:15
     

    To vůbec neznám confused smiley

    .... už jsem zkoukla smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (08.07.2023 11:21)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 11.07.2023 21:27
     
    received_3482263478720947.jpeg
    Další fotografie:

    Pomalu začínaji.

    Č 3 Coton Candy

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 11.07.2023 22:39
     
    p1040304.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 11.07.2023 22:45
     
    dsc06493.jpg
    Další fotografie:

    Mimo Annabelly a Strong mi začala zelenat Skyfall a vynikla, ostříhala jsem před ní růže. Přesazovala jsem ji na místo na podzim, růže tam nešla, nebylo to "okumilé", teď se mi to líbí víc. Paniculaty se mi líbí, ale mám brzdu kvůli vodě, to tahání konví mě nebaví.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 11.07.2023 23:07
     
    p1040065.jpg

    Jámám letos Annabelle obříka. Vodu ode mě nevidí.

    Z druhý strany mám Vanille Fraise a ta je chudák utlačovaná. Myslela jsem, že ji přesadím, ale to bych dřív zlomila rýč. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 11.07.2023 23:11
     

    Krasavice thumbs down , třeba máš vhodnější půdu pro ně, moje je písčitá, chudá. Měla jsem možnost vidět na lepších půdách a nedá se to srovnat. Jsem ráda alespoň za něco.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 12.07.2023 07:55
     

    Aleno, Skyfall je ta s delsimi okvetnimi listky? Prosim posli detail kvetu, az uplne rozkvete flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.