sobota 20. dubna, 10:10 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 30.11.2023 13:13
     

    Manco, to sis měla odvézt. Nedávno v nějakém díle Zahradníkova světa ukazoval Monty Don co dělá s listím. Ve všech dílech obdivuju kvalitu půdy na jeho zahradě a když něco sází tak i kvalitu namíchaných substrátů. Spadlé listí poseká sekačkou na trávu a rovnou ze sběrného koše sype do igelitových pytlů. Dole jsou odtokové díry. Pak pytle někde odstaví. Už zjara je listí dobře rozpadlé. Za rok je to už skutečně parádní substrát. Vyzkoušela jsem a funguje to. A to bylo v pytlech neposekané ořechové listí, které se rozkládá špatně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 03.01.2024 09:35
     


    Ani já ne... ani ještě nemám zazimované nádobové rostliny... nestíháme. confused smiley sad smiley

    Betas napsal(a):

    Tak ja jsem letos nestihla ostrihat vubec nic ani zazimovat a ani zasadit cibuloviny! sad smiley Nevim, jestli se dockam nejake oblevy, abych to dohnala, ach joooo

    Nemam ani ostrihane traviny (chtela jsem predejit bordelu po zime) a jeste jeden sud plny ledu eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 03.01.2024 09:38
     

    Regi, toto praktikuji už několik let. Opravdu moc let zpátky jsem zapomněla za chatkou pohrabané listí v pytlích, které jsem chtěla odvézt k našim na kompost. Bylo to v pytlích po kůře, substrátech atd, takže nějaké díry tam byly a nějaké vznikly... Já to objevila po roce a zírala jsem na tu kvalitu! Mulčovala jsem tím okrasné záhony. winking smiley thumbs down a ta vůně! Ono to tam zmoklo, proschlo, mráz, sluníčko tomu taky pomohly, nalezly do toho žížaly, no prostě paráda.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Manco, to sis měla odvézt. Nedávno v nějakém díle Zahradníkova světa ukazoval Monty Don co dělá s listím. Ve všech dílech obdivuju kvalitu půdy na jeho zahradě a když něco sází tak i kvalitu namíchaných substrátů. Spadlé listí poseká sekačkou na trávu a rovnou ze sběrného koše sype do igelitových pytlů. Dole jsou odtokové díry. Pak pytle někde odstaví. Už zjara je listí dobře rozpadlé. Za rok je to už skutečně parádní substrát. Vyzkoušela jsem a funguje to. A to bylo v pytlech neposekané ořechové listí, které se rozkládá špatně.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 05.01.2024 20:37
     

    Holky, ma smysl ted na ty mrazy nejak zakryvat velkoliste, nebo je hlavni problem az pak v predjari..? U nas ma byt minus 13...

    Nechce se mi vubec. A mam pocit, ze jsem se na to same ptala uz loni grinning smiley, ale - 13 uz mi prijde dost mozna.. confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.01.2024 10:00
     

    Betas, já letos nepřikryla nic... už opravdu ctím to, že co u mě nepřežije, tak nemá místo.. při tom počtu hektarů, které obhospodařujeme na různých místech, by nás z toho mrsko.. jen listí jsme likvidovali několik týdnů... prostě nestíháme.

    Takže jsem se ráno zděsila toho mrazu, růže v nádobách mám "jen tak" na terase.. zkusím je dneska dát aspoň do papírových krabic a obalit bublinkovou folií.. mám je několik let, snad už jsou trochu zvyklé.. mrzelo by mě, kdybych o ty krásky přišla. Do země už je nemám kam dát.. musím je hamounit v těch nádobách.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.01.2024 15:38
     

    Taky nic neřeším. Přežijou jen odolné kusy winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 08.01.2024 21:40
     

    Já taky nic nepřikrývám. Růže už jen kopčím kompostem a chvojí nedávám na nic. Něco málo jsem na podzim zasypala listím, ale jen malé rostlinky. Ty velký si musí poradit. Jak píše Ivča, nestíhám. A kdo to má z toho na jaře sundávat. grinning smiley

    Teď se strachuju o čemeřice. Ale jsou to zimní růže, tak se musí sakra snažit. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 09.01.2024 08:08
     

    A při sundávání jsem leckdy pak i něco polámala.. musí si to poradit - a v opačném případě říkám Aspoň je důvod koupit něco nového a zase to obměnit.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 09.01.2024 08:45
     

    Ano, to je pravda. Loni jsem jich par prikryla netkankou, pak na ne nasnezilo, pak to zmrzlo, tu tezkou krustu zvrsku neslo sundat, ruzne se to zritilo nebo polamalo.. takze to je prast jako uhod - zlomit pupen nebo nechat zmrznout smiling smiley Zmrznuti je aspon bez namahy grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 09.01.2024 18:05
     

    Zmrznutí je bez námahy.🤣

    Jsem vyměkla a schovala dva květináče s cibulovinama.😁

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 09.01.2024 20:30
     

    No, ja mam kvanta cibulovin celou dobu v garazi, tulipany uz maji snad 5cm. Jen kdyz bylo lepe, ty nejvic vylezle jsem na par dni dala ven, at se trosku zazelenaji. Dnes jsem ale koukala, jak i v te garazi je veskera hlina zmrzla. Mam tam i par nejmensich hortenzii, ty zasazene v zahonu si uz tedy musi poradit samy. A tri cemerice.

    Premyslim, ze si ty tulipany narychlim postupne na doma.. jsou to totiz letite, ktere se mi uz barevne nehodi do zahrady, ale zas mi bylo lite je na podzim vyhodit, tak by ani nevadilo, kdyby se tim narychlenim nejak oslabily, kdyz je stejne pak nejspis budu nekam darovat na zplaneni.. confused smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 10.01.2024 09:30
     

    pokud jde o hortenzie- v posledním roce jsem se na ně v tom našem břehu nebyla ani podívat . 5 týdnů po operaci kolene v rehabiitaci a pak jen s berlama.. takže ani nevím , jak kvetly . žádnou zimu jsem je nepřikrývala - a to jich mám šest . nic nezmrzlo . ale to nebyly takové zimy. no--- uvidíme. winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 29.01.2024 14:33
     

    Dneska jsem si pohmatem kontrolovala vrcholove vyhony velkolistych. Jako nic moc teda - vetsina hadrovitych, mekkych... Pak jsem jeden pro zmenu tvrdy, oschly, utrhla a po rozebrani zjistila, ze uvnitr byl uplne dobry! eye rolling smiley Takze co mi neznicil mraz si pro jistotu znicim rovnou sama svoji zvedavosti spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.01.2024 20:26
     



    Betas napsal(a):

    Dneska jsem si pohmatem kontrolovala vrcholove vyhony velkolistych. Jako nic moc teda - vetsina hadrovitych, mekkych... Pak jsem jeden pro zmenu tvrdy, oschly, utrhla a po rozebrani zjistila, ze uvnitr byl uplne dobry! eye rolling smiley Takze co mi neznicil mraz si pro jistotu znicim rovnou sama svoji zvedavosti spinning smiley sticking its tongue out

    Nesahat do konce května !

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 20.02.2024 20:43
     

    Dnes jsem byla u Elišky ostříhat latnatky. Její manžel vzal psa a šel raději pryč.😀

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.