čtvrtek 25. dubna, 18:22 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.08.2023 09:43
     

    Nádhera,...já lítám s konvema a takhle nádherný nejsou

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.08.2023 10:09
     
    img_20230821_095556.jpg
    Další fotografie:

    1. Pinky Winky, 2.,3. Unique a 4., 5. White Lady. Ty poslední dvě byly můj sen naprostý ideální květ (pro mě) vypestované z proutku Lady od JaninkyH a Unique taky od někoho tady. Ta Lady má krásně zoubkovaný lem kvítku. Opět jsou bez zálivky, možná je dobře, že jsem je nerozmazlila, nezalévám je nikdy.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (21.08.2023 10:13)
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 21.08.2023 14:25
     

    Jajo krasa velika flower smiley

    jaja99 napsal(a):

    2x LL a Blue bird zepředu a zezadu. 3. Fotka Wanilla fraise. Žádná nedostala navíc ani slzu vody

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.08.2023 19:16
     

    Mám ty latnaty rada a dělají mi radost, když tu makrophyly jdou nahouby a všechny modrají.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 21.08.2023 21:41
     

    Jajo, máš je moc pěkné, Pinky Winky u mne po 7 letech tak letos asi 3/4 metrů. grinning smiley V naší oblasti vyžadují péči s vodou, bohužel. Každá kytka chce své, ale ty zahradnické touhy. winking smiley Ať se jim nadále u tebe daří. thumbs down flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 22.08.2023 08:39
     

    Jajo, krasavice. Za mě je jedničkou Blue Bird. thumbs down Málo k vidění jsou tyhle talířovité nebo jak jim říkají s pěknými vekými květy.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 22.08.2023 09:35
     

    Takovou mám i velkolistou říkám jí Kubíček. Ta letos vypadala,že má hotovo, ale žije jen nekvetla. Najdu starší fotky, bohužel nevím jak se správně jmenuje přicestovala ke mě od Missi, ta ji měla od sousedů má chatě a oni z Holandska.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (22.08.2023 10:42)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 22.08.2023 13:08
     
    20230815_094447 (2).jpg

    Sotva rozkvetla až do špičky hned se na slunečné straně kvítka spálila, ale omamně voní, to jsem ani nevěděla winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 24.08.2023 09:44
     

    Pinko ta je naaadherná thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 24.08.2023 10:57
     
    20230815_094447.jpg

    Ty popálené květy mě štvou, ona je od rána do odpoledne na slunci a letos ho je hodně. Ostatní mají polostín a jsou v pohodě.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 24.08.2023 12:10
     

    Zaléváš hodně? Já je mám pořád zvadlé, když nezaleju a vody ubývá angry smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 24.08.2023 12:19
     

    Irisko, nemůžu říct, že hodně, ale když jdu kolem s hadicí tak jí trochu dám, ale prolitá určitě není.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 24.08.2023 13:56
     

    Já bych musela zalít každý den. Tak jsem zatím dvě zachránila a dala do velkých květníku

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 24.08.2023 23:00
     
    p1040853.jpg
    Další fotografie:

    Moje hydry z jednoho kouta zahrady. eye popping smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 24.08.2023 23:03
     
    p1040804.jpg
    Další fotografie:

    A tady to místo tak nebují....No aspoň se dá kolem projít. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.