úterý 20. října, 03:09 Svátek má Vendelín
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 17:42

061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 16:31)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

Re: hortenzie

Datum: 25.09.2019 20:23

Holky, je to Diamond Rouge. Je skutecne paradni grinning smiley, obr kvety. Loni mi jeste bile kvety kvuli dovolene oschly a castecne zhnedly, takze to vybarveni uz pak nebylo takove zasadni a letos prave taky cucim eye popping smiley grinning smiley

• Autor: Reklama

• Autor: kordula

Datum: 26.09.2019 06:01

já mám Diamond Rouge takhle

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (26.09.2019 06:03)

• Autor: Missi

Datum: 26.09.2019 09:43

Betas parádní, v tom záhonu vysloveně září thumbs down

Datum: 26.09.2019 17:16

img_20190926_111419.jpg
    Další fotografie:

Tak já mám Diamant Rouge

• Autor: gabca

Datum: 26.09.2019 18:08

dsc00139 (4).jpg
    Další fotografie:

Tak né, jsem kecala, teď je poslední. grinning smiley

Betas, parádní barvička. thumbs down Já mám u nich už krásně zbarvený listy.

Datum: 26.09.2019 18:56

japonka 22.09.jpg

Gábi ta č.1 má krásnou barvu,

Já dám opět Japonku, ....povedl se mě zakořenit kousek větvičky,

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (26.09.2019 19:37)

• Autor: iriska

Datum: 26.09.2019 19:26

Kordul ten květ je nádherný thumbs down

Datum: 15.10.2019 15:47

72291332_2270352763093028_4099850634004529152_n.jpg
    Další fotografie:

sad smiley

• Autor: gabca

Datum: 15.10.2019 16:56

Taky už jsem je dnes ošmikala. winking smiley

Datum: 16.02.2020 11:32

img_20200215_171452.jpg
    Další fotografie:

V označením kolečku vylejza hortenzie " hvězdička, plný kvét, " že zapíchnuté ho klacku. Patří do kolekce Foverer Ever , stejně jako Edless Sumer, jsou mrazuvzdorné a kvetou i na letošním dřevě

• Status: expert

Datum: 16.02.2020 12:52

Kordul, paráda thumbs down Ty kdybys zapíchla násadu od smetáku, tak ti vyroste koště a ještě navíc bude zelené grinning smiley

Datum: 19.02.2020 08:30

61238925_2024896984305275_6217021828758503424_n.jpg

Ještě ani neutichlo nadšení z hortenzie Endless Summer®, která jako první do Evropy přinesla kvetení na nových výhonech, a máme tu další senzaci, tentokrát v celé škále barev pod názvem FOREVER & EVER®. Jedná se o souhrn hortenzií od různých šlechtitelů, které vykazují pouze ty vlastnosti, díky nimž se dosahuje bohatého kvetení a silnější odolnosti mrazům pro chladnější regiony Evropy a světa vůbec.

RED je hortenzie s velkými květy sytě purpurově červené barvy. Z celé řady Forever&Ever® má nejvíce předpoklady k syté, tmavé barvě. Pro toto vybarvení jí dopřejte zásaditou zem s pH reakcí kolem 6,0-6,2. Zvýšení pH docílíte přidáním mletého dolomitického vápence. Pokud si nejste jisti kyselostí vaší půdy, zakupte si jednoduchý pH tester.

Kvete jak na dvouletých tak i na nových výhonech, takže si nemusíte dělat starosti, pokud byste někdy chtěli rostlinu stříhat, nebo vám částečně pomrzla – o květy nikdy nepřijdete. Kvete již od prvních horkých dnů konce jara a pokračuje do prvních mrazů. Odstříháváním odkvětlých hlav podpoříte tvorbu nových květů. Listy jsou pevné, až kožovité, sytě zelené. Stonky získávají před rozkvětem atraktivní, vínový odstín. Jsou pevné a vzpřímené, nesklánějí se pod váhou nových květů. Rostlina je kompaktní.

Hortenzie se pěstují ve vlhké, ale dobře odvodněné, živné zemi. Latinské jméno pro hortenzie je hydrangea a už z názvu je patrné, že je to milovnice vody. Zem musíte udržovat vlhkou, zejména první rok po výsadbě. Po zakořenění už nebývá tak choulostivá na občasné vysušení. Nejlépe ji vyhovuje polostín nebo rozptýlené sluneční světlo. Přímé slunce zvládne pouze při dostatečné, pravidelné zálivce. Každopádně doporučujeme dobře zamulčovat, aby v horkých měsících půda neztrácela vláhu. Pro pěknou rostlinu je vydatné hojení klíčové. Mrazuvzdorná do -27°C.

• Autor: Betas
    Status:

Datum: 29.05.2020 20:51

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak se omlouvam, jestli jste to uz nekde resily... jak letos vypadaji vase hortenzie? Ja mam letos vsechno extremne opozdene (v porovnani s fotkama z predchozich let) a latnatky jsou na tom uplne katastrofalne sad smiley Maji uplne miniaturni listy, jakoby zakrnele, je to pomalu na lupu. V lonskych letech uz touhle dobou byl krasny kerik... Nejdriv me napadlo, jestli treba hryzec neuradoval na korenech, ale pak me doslo, ze stejne vypadaji i kvetinacove, ktere jsou umistene i uplne jinde... Jedine, co jsem udelala jinak je, ze jsem je na kratkou vysku (vzdycky je striham dost nizko, tak 10-15cm) ostrihala rovnou uz na podzim a ne az na jare... myslite, ze by to mohlo byt tim? Kvuli mnozstvi snehu a dlouhym zimam nikdy totiz nestihnu ustrihnout vcas, tak jsem si rikala, ze to rovnou udelam uz na podzim a ted nevim, jestli to nebyla chyba...

Mam u latnatek rada ty huste kompaktni keriky s velkymi kvety, ale rikam si, jestli se tim hlubokym strihem moc nevysiluji kazdorocne... to je zas filozoficka otazka, coz? grinning smiley

Datum: 29.05.2020 21:02

img_20200529_135151.jpg

U latnatých problém nemám, ale makrophyly mají holé klacky, i když dnes už sem tam lísteček byl. Obrážejí od země, tak to letos moc nepokvetou.

...Regina, ta má poupátka thumbs down

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (30.05.2020 06:22)

Podobné příspěvky
Diskuze: Sukulenty kaktusy Jídlo jako národní vlajka

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum mor

Autor: Mona - 17.12.2006 12:56
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 85

za dva měsíce vyrostli o dvacet centimetrů je to dobře ?

Autor: HANA15 - 15.03.2007 20:13
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 109

Narazil jsem na zajímavý článek, kde jsou představeny různé pokrmy jako národní vlajky - jak by asi vypadala ta naše? Zkoušel to někdo?

Autor: misan786 - 28.08.2013 09:04
Rubrika: Vaření - Komentářů: 1
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 17:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.