pondělí 26. června, 22:58 Svátek má Adriana
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42

061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 387
  • Autor: Vladka

Re: hortenzie

Datum: 15.06.2007 22:03

Drahuš, je nádherná. Taky jich mám několik, ale teprve začínají nakvétat. Až rozkvetou tak přihodím nějaké fotky.

• Autor: Reklama

• Autor: Anavi

Datum: 16.06.2007 08:52

drahus: tak to je opravdu krása thumbs down . Mě letos kvete, protože já neznalec jsem ji ostříhala na podzim a tím jsem se údajně připravila o nasazení květů sad smiley. Tak snad příští rok. ale ona je krásná i listem, takže krášlí i bez květů smiling smiley.

• Autor: Vladka

Datum: 16.06.2007 10:09

Další fotografie:
    Už začínají kvést

• Autor: drahus

Datum: 16.06.2007 10:17

Jsou krásné a počkej, až narostou do půldruhého metru jak na výšku, tak na šířku! To bude paráda! Měla jsem taky tři vedle sebe, ale z nějakého, mě neznámého důvodu ty dvě, jako by ani neexistovaly - dva, tři lístky a nic víc. Prostě chcíplotiny sad smiley

• Autor: Mona

Datum: 16.06.2007 10:35

Tak já si teda počkám (mám mrňousky), ale už se těším. Máte je nádherný.

• Autor: Dasa

Datum: 18.06.2007 00:18

Holky to je krááása. Já už mám H. několik let ale zatím byla bez květu. Taky jsem ¨vždycky na jaře ostříhala ale letos jsem nechala být tak jsem zvědavá jak to dopadne. Pokud budou hodné a pokvetou, nezapomenu přidat obrázek.

Datum: 18.06.2007 09:32

Daso, oni se nesmějí stříhat pozdě na podzim, to už tvoří základ poupat a brzy na jaře tedy logicky taky ne, protože by se vlastně ta připravená poupata ostříhala taky. Asi se má vystříhat jen to, co uschnulo přez zimu. Pokud stříhat, tak zřejmě hned po odkvětu - nebo jak to je????

• Autor: amazonka01
    Status:

Datum: 18.06.2007 09:37

JJ,klasické velkolisté (macrophyla) hortenzie se nestříhají,jen upraví na jaře to,co pomrzlo,nebo uschlé květy....jak se sestřihnou na podzim/jaro,tak nekvetou,protože kvetou na loňských výhonech...

U ostatních hortenzií nevím,zatím mám je serraty a macrophyly,takže mám nastudované ty winking smiley

Datum: 18.06.2007 09:38

amazonka: Mám macrophylu, takže tvoje rada je pro mě dostačující, dík winking smiley

Datum: 26.06.2007 12:07

_mg_3939.jpg
    Dávám jí ještě jednou, protože tak velkou jsem jí ještě neměla. Je to jediný keř. smiling smiley

Datum: 26.06.2007 12:29

drahus...thumbs down

(já mám od tebe hortenzii, že jo? Nebo si to pletu?)

Datum: 26.06.2007 12:31

Pleteš grinning smiley

Datum: 26.06.2007 13:01

grinning smiley hm, tak už mne to nepřekvapuje. grinning smiley

Čili: od koho mám v balíku poslanou malou hortenzii? Naba?winking smiley

Datum: 26.06.2007 13:20

drahus, no to je fakt nááádhera!!!! Já, který nehodila letos ani jeden květ, to dovedu ocenit grinning smiley grinning smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Sukulenty Keře a keříky kaktusy

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum mor

Autor: Mona - 17.12.2006 13:56
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 1027

Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vil

Autor: Mona - 27.01.2007 12:42
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 3644

za dva měsíce vyrostli o dvacet centimetrů je to dobře ?

Autor: HANA15 - 15.03.2007 21:13
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 98
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.