středa 24. dubna, 05:55 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Homeopatie

Datum: 26.02.2008 08:18
 

Používáte někdo homeopatické přípravky? Pomáhají vám?

Nedávno jsem mluvila se známou, taky měla neustále nemocné dítě. Pak začali dávat na doporučení Oscilococcinum a prý je od té doby v pohodě.

Oscillococcinum®

Oscillococcinum

BALENÍ: Globule. Krabička po 3 nebo 6 dózách globulí.

INDIKACE*: Prevence a léčba chřipkových stavů.

DÁVKOVÁNÍ* A ZPŮSOB POUŽITÍ
Lék je tím účinnější, čím dříve je nasazen.
Preventivní podávání: 1 dóza týdně po dobu chřipkového období.
Počínající chřipkový stav: 1 dóza co možná nejdříve, opakovat 2-3x v šestihodinových intervalech.
Rozvinutý chřipkový stav: 1 dóza ráno a večer po dobu jednoho až tří dnů.
Globule nechat rozpustit v ústech, v době mezi jídly. U kojenců nechat rozpustit v malém množství vody a podat v kojenecké lahvi.

Výdej v lékárnách. Volně prodejné.

 

 

Ovšem - já, nevěřící Tomáš, jsem začala hledat a přečetla si naopak zase toto:

[poradny.doktorka.cz]

Dotaz

11. 7. 2007 13:46, martina

dobry den,chtela jsem se zeptat,jsem v 18.t.gravidity a slysela jsem,ze pri prvnich priznacich nachlazeni je dobre vzit rano 5kulicek hepar sulfur calcar.9CH,pote behem dopoledne 1 dozu oscilococcinum a odpoledne co hod.1tbl.paragrippe-je toto davkovani v poradk pro me jako tehotnou a 3-leteho syna?A jeste se chci prosim zeptat,zda mohu naprosto neskodne davat kazdy tyden 3 letemu synovi 1 dozu oscilococinum jako prevence pred nachlazenim?A k tomu denne 1tbl.echinacei je asi pro nej moc,ze?moc dekuji za odpoved

Odpověď

Dobry den, urcite Vam nedoporucuji uzivat Oscilococcinum a Paragrippe, ani v tehotenstvi ani jindy. Tyto leky se v klasicke homeopatii vubec nepouzivaji, protoze jsou viceslozkove, neobsahuji jeden homeopaticky lek, ale kombinaci vice leku dohromady. Proc je toto nevhodne si muzete precist na web [www.klasickahomeopatie.cz] - uvodni strana Neni homeopatie jako homeopatie aneb Homeopaticke smery v CR. Ze stejneho duvodu nepodavejte tento lek ani Vasemu synovi, abyste ho nezalecila - nepotlacila.
Homeopatická poradna

 

confused smiley confused smiley confused smiley

 

Tak čemu má člověk věřit?

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (26.02.2008 08:24)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Homeopatie

    Datum: 26.02.2008 12:36
     

    Já hlavne neverím žiadnému homeopatickému lieku.

    Ešte to upresním. Pokial je tento liek pripravený podla zásad homeopatiky,tak je podla mňa neškodný pretože je neúčinný.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil anny (26.02.2008 12:59)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Homeopatie

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Homeopatie

    Datum: 26.02.2008 15:04
     
    Taky se přiznám, že se mi homeopatie zajídá. Nějak mám pocit, že funguje jako placebo - věř a víra tvá tě uzdraví....
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Homeopatie

    Datum: 26.02.2008 23:44
     
    TAk jste mi to hezky vysvětlily winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Homeopatie

    Datum: 27.02.2008 08:52
     

    Tak sa mrkni na moje obľúbené stránky

    [www.sysifos.cz]

    je tam vysvetlený i princíp výroby homeopatik.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Homeopatie

    Datum: 27.02.2008 09:37
     
    Anny, ze vy ste odchovanci jednej "alma matere" s mojim muzom...ten ma dtto takyto nazor...Parkat sa k homeopatikam "dostal", ale skonstatoval, ze absolutne bez ucinku....
    Ja mam problem brat ( a hlavne nezabudnut!!)vobec nejake lieky a teda sa mi nechce experimentovat s niecim dost neistym winking smiley, preto som sa o to ani nikdy nepokusila a tak osobne skusenosti nemam.
    ...lenze na druhej strane hovorim... ked niekomu pomaha napr. sklenicka mocu stydlin...tak preco nie.."Pomoz si clovece, aj Panboh ti pomoze..!
    "Priroda" obcas dokaze si s nami pekne zahravat..
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Homeopatie

    Datum: 27.02.2008 13:28
     

    Kéria,aby bolo jasno,mne nevadí,keď´ lékár predpisuje placebo (pominiem morálnú otázku,že za NIČ platí chorý nehorázné peniaze),keď sa chorému uĺaví.Len by mal vedieť,že predpisuje placebo,mal by si uvedomiť,že inému pacientovi nemusí pomocť.

    To ,že autosugescia existuje je nepopieratelný fakt a chytrý lekár ju može využiť pri liečení.

     
  • Status:

    Re: Homeopatie

    Datum: 27.02.2008 18:08
     
    Ja používam homeopatiu už asi 9-rokov a mám len dobré skúsenosti.Priviedla ma k nej v tedy nová lekárka mojej dcery,ked som už nevedela čo dalej.Mala sústavne zapálene nosné a krčné mandle s komplikáciami.Je pravda,že táto liečba je dlhodobejšia a človek sa musí obaliť trpezlivosťou,no dcéra už má pokoj od zápalov mandlí aj bez chyrurgického odstránenia.Ja som alergik na pele a len vďaka homeopatií to cez sezónu zvládam.Určite sa s ňou nedá vyliečiť všetko,no dokáže dosť pomôcť.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Homeopatie

    Datum: 27.02.2008 18:15
     
    já brala na migrénu neocephyl (tak nějak), ale vůbec není v lékárně k sehnání, takže jsem azse odkázána na "normální" prášky, ale pomáhal mi winking smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.