čtvrtek 25. dubna, 22:25 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

Datum: 21.04.2012 21:27
 

Ještě nám chyběla diskuze o nádherných bahenních ibiškách.

Ještě bohužel nemám tušení, jak si vedly přes tuto krutou zimu, ale pevně doufám, že až přijde jejich čas, vyraší a zase nádherně vykvetou svými ohromnými květy, jako loni love smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 17
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 31.08.2015 18:17
     

    Alko ,za mě taky thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

     
     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 31.08.2015 18:28
     

    Alko,je nádherný.Já jsem ten svůj sice měla přes zimu v květináči ale bez rychlení a ještě pořád nekvete.Dívala jsem se ,že máš jiné listy,nebude tento druh ochotnější k bohatému kvetení?

     
  • Autor: alka007
    Status: nováček

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 01.09.2015 10:56
     

    Ahoj děvčata, všem vám moc děkuji za milé reakce...to jsem tedy nečekala flower smiley 

    Jsem vášnivá pěstitelka květin, ale vše způsobem pokus-omyl a hlavně bez přehnané péče. V přírodě přece také nikdo kytky neopečovává a umí se samy o sebe postarat smiling smiley

    Jediné co používám je hnojivo kristalon a to je vše. Mám na dvorku a terase přes léto osázeno cca 40 květináčů všeho možného + zahrádka a to dá docela zabrat...jen to zalévání, než to člověk vše obejde eye rolling smiley

    Tento ibišek jsem dostala jako dárek koupený u pana Chovance z Lipníka, ani nevím co je to za druh a jak se jmenuje. Hned jsem ho přesadila do 40cm květináče a zasypala mulčovačkou. Prý to tak má rád. A takto je bez přesazování už 4 roky. Myslím, že díky tomu velkému květináči přes zimu úplně nevyschne. Každým rokem má více a více výhonů a letos díky tomu rychlení je obsypaný květy jak nikdy před tím. Stanoviště má každým rokem jinde, kde je právě místo, ale nejlépe je mu prý na plném slunci.

    Takže nezoufejte děvčata, pokud vaše ibišky přežijí zimu, tak budou rok od roku krásnější a košatější flower smiley

    Ta růžová barva ibišku je nádherná mls smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 01.09.2015 11:12
     

    V nádobě ten ibišek vypadá nádherně!
    Přiznám se, že tento ibišek mi nějak do českých zahrad nezapadá, nebo max do těch venkovních. Ty květy jsou na mě moc velké, až takové nepřirozené smiling smiley. V té nádobě to vypadá skvěle thumbs down

     
  • Autor: alka007
    Status: nováček

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 03.09.2015 11:33
     
    006.jpg
    Další fotografie:

    Zdravím všechny milovnice ibišků flower smiley

    Posílám foto mých letošních bahenních semenáčů. Semínka jsem vysela v březnu, v červnu měli jen 20 cm a moc velkou šanci jsem jim nedávala. A protože se prý má na kytky mluvit, řekla jsem jim velmi důrazně, že jestli do podzimu nezesílí, tak půjdou do kompostu! nono smiley... a stal se zázrak a překvapili nejen svou výškou 160 cm, ale některé i kvetou a zbytek má malá poupata grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 02.08.2016 20:01
     

    ibišky sem.... winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 02.08.2016 21:40
     
    img_1660.jpg

    Ještě nekvete

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 02.08.2016 21:41
     

    no ale je samý poupě thumbs down . Já už nemám žádný.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 02.08.2016 21:48
     

    Iren, ale mně každý rok vyleze od každého jeden nebo dva výhony, víc ne. Co jemám, slibuju Missi řízek, ale když nemám keřík, ale jen ty dva výhony, bylo by mi líto si jeden ušmiknout na řízek. Tady ty se ani nevětví. Prostě vyleze šlahoun a tím to hasne, ale jakš takš žijou a každý rok je nějaký květ

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 02.08.2016 21:58
     

    já ho nechala jednu zimu venku a nepřežil. Ale keř už jsem měla pěkný. A co ho někam jinam přesadit, aby měl víc sluníčka?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 03.08.2016 08:27
     

    Mám je na záhonu vedle terásky. Tam je myslím sluníčka docela dost. Do květníku přesazovat nebudu, nejsou lidi na nošení ven winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 24.08.2016 07:20
     
    img_2050.jpg

    Konečně se první uráčil, ale nehnojila jsem, tak jsou květy menší

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 24.08.2016 09:06
     

    Krásná barva thumbs down

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 24.08.2016 14:03
     
    ib.jpg

    Drahuš nádhera thumbs down thumbs down .Podle listů bych řekla, že mám možná stejný. Mám 3 druhy a možná, že dva stihnou vykvést, třetímu šanci moc nedávám. Už loni jsem si slibovala, že jeden přesadím do většího květníku, abych ho mohla nějak z jara narychlit, ale prdinec, lenost zvítězila. Mám všechny 3 v zemi, nepřikrývám a zatím dobrý, žijou, ale dva mají jen po jednom výhonu, růžový má 4-5 výhonů.

    Edit - fotka je Litomyšle a je to 'Plum Crazy' .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JaninkaH (24.08.2016 14:10)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Hibiscus moscheutos - ibišek bahenní

    Datum: 24.08.2016 16:27
     

    Jani, ten můj má hluboce vykrajované listy, trochu jako fíkovník, ale nemají konce kulaté, ale špičaté. Určitě to není ten z fotky. Já je měla s názvy, ale kam jsem jejich jména zašantročila, nevím. Kouknu se ještě

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.