čtvrtek 28. března, 14:52 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

HEBE

Datum: 05.04.2009 19:12
 

please smiley please smiley please smiley Prosím, kdo máte bohaté zkušenosti s Hebe,chtěla jsem poprosit o radu, jak se ošetřuje na jaře. Mám ho totiž děsně vyčouhlé a odspodu vyholené, dokonce mi začínají usychat i horní lístečky. Můžu ho ostříhat? A jak hluboko, aby mělo šanci obrazit. A kde se mu daří nejlíp, na slunci, v polostínu nebo i ve stínu. A snese sucho nebo musí mít pořád vlhkou zeminu. Jaké máte praktické zkušenosti.

Díky moooocflower smiley za každou radu.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2009 19:59
     

    Hespo,

    hebe mám asi druhým rokem, takže zkušeností moc nemám. Rozrostlo se mi za ty dva roky hodně, ale jak píšeš, přes zimu odprostředku a odspoda vyholuje.

    Někdo tady psal, že když je odspodu nevzhledný, můžeš ho zapustit víc do země a nechat čouhat jen to zelený.

    Letos mi jedno hebe přes zimu z jedný strany omrzlo, tak jsem ho ošmikala a děj se vůle boží. Nic jinýho s tím stejně nešlo udělat.

    Ono hebe na ty naše zimní podmínky moc není přizpůsobený. Paní se mi v květince divila, že ho vůbec nechávám přes zimu venku.eye rolling smiley

    Jinak si myslím, že stanoviště mu bude asi nejvíc vyhovovat v polostínu, je to vřesovištní rostlina, tak podle toho soudím.

    Ale třeba někdo poradí víc a líp.winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: HEBE

     
     
  • Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2009 21:18
     

    Měla jsem tři, ale po letošní zimě jsem přišla i o poslední a nikdy více.....jsem vyléčená

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2009 21:49
     

    Helo, já měla krásný. Ale letos mi je v zimě okousaly srnky, tak jsem zvědavá, jestli vůbec obrazí.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2009 22:23
     
    Uz sa tu raz hebe trochu pretriasali:
    [www.week.cz]
    ---------------
    Hespo - pestujem ich roky ...ale az tak jednoduche rastlinky to nie su....
    Takze moja skusenost je - najlepsie sa mi drzia tie, co mam v predzahradke smerom na vychod - z juhu ciastocne clonene garazou pred silnym slnkom ( letnym i zimnym)..
    Na plnom slnku smerom na juh ich niekolko mam tiez- hm...tak tam kazdy rok po zime vzdy nieco musim ostrihat, resp. uz sa tam stalo, ze odisiel takmer cely trs..
    ----
    Pokial ide o jarny strih - kvoli tomu , aby neboli vyholene a ostali pekne huste - ten robim kazdorocne na tom slnecnom stanovisti, lebo tam ani nechcem nechat narast velmi velke trsy - zostrihavam tak, aby trochu zelenych listkov aspon na koncoch par konarikoch ostalo- teda nie vsetko uplne do stareho dreva, pretoze to stare drevo nie vzdy obrazi..Zvycajne trs znovu pekne obrazi ...
    Alebo da so to riesit aj tak, ze ked je trs uz moc nevzhladny, tak ho vyberies a zapustis to hole hlbsie do pody..a tiez trochu konariky skratis...
    Na tom spominanom chranenom stanovisti mmt. striham len obcas...su huste, rozrastaju sa a su aj celkom zdrave - ( potom nafotim a ukazem)..
    Co sa tyka polievania - na slnku sem tam polievam , ale tie v predzahradke takmer vobec ( ...pretoze vsetko je tam uz zvyknute, ze prezije len to...co tam samo prezije..)
    ---------------------------
    Este znovu upozornim na to, co som uz pisala aj minule - ze obcas zacnu z nicoho nic konariky hebe usychat - podla vsetkeho nejake hubove ochorenie ...Ked sa to zisti, treba hned taketo konariky odstrihnut, lebo v opacnom pripade sa to moze zacat sirit na celu rastlinku...takto sa zvycajne aspon nieco zachrani...
    --------------------
    ...a na zaver winking smiley - zvyknem vzdy par tych konarikov co ostriham pichnut na jedno mieto - v tieni za borovicou - nieco sa vzdy ujme...a tak mam stale nove rastlinky....aj ako nahradu, ak nieco odide..
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2009 22:40
     

    flower smiley flower smiley flower smiley Kerijka, moc, moc děkujuflower smiley flower smiley flower smiley

    Abych pravdu řekla, spoléhala jsem na tebe, že budeš vědět a znát. thumbs down Už jsem právě někde četla, že s hebíčkama to umíš, jen jsem nevěděla kde. A diskuzi o nich tu stejně nemáme, tak jsem to vlastně využila i k vlastnímu prospěchu.

    Ještě dotaz, musí mít kyselo, jako vřesy a ronďáky nebo jim stačí neutrální zem.confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 06.04.2009 12:23
     

    Koupila jsem letos asi čtyři nové kousky, tak jsem zvědavá. ty, co jsem koupila loni, přežily zimu v neuvěřitelně dobré kondici thumbs down , tak uvidíme.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 06.04.2009 15:11
     
    p4060003.jpg
    Zacnem Jajou - tym tvojim sa podla vsetkeho asi az tak moc nedari kvoli tomu, ze mas kyslu podu( tongue sticking out smiley.. za to mas modre hortenzie). Mas to aj v prispevku Evelin, kde sa pise, ze HEBE potrebuju skor zasaditu a piesocnatu podu..
    Ja mam podu tazku ilovitu a skor zasaditu(zato tie ruzove hortenzie sad smiley ) ...ale pri vysadzani hebe, vresovcovitych rastlin, ale aj roznych inych rastliniek pouzivam na ulahcenie zakorenenia raselinu( ta je zvycajne neutralna..), obcas ked mam aj trochu piesku...
    ------------------------
    Hespo..takze tu mas aj odpoved na tvoju otazku grinning smiley...aku podu.
    Tu je obrazok toho co mam na zahone pred domom...Hebe pinguifolia ma v priemere cez polmetra..ale uz som mala aj vacsi trs cez 3/4, len...
    eye rolling smileysom ho skusila presadit na "krajsie" miesto - na slnko...a bolo po nom...
    Teraz, ked su uz na tomto zahone kricky hebe a vresovcov vacsie, planujem medzi ne nasadit travu - festucu scopariu - aby uz nebola medzi nimi ziadna volna plocha a v lete to tam tak nevysychalo( namiesto saginy, lebo ta suchom kazdorocne dost trpi)......
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: HEBE

    Datum: 06.04.2009 19:01
     

    Hespo diskuzi o hebe už tu máme, sama jsem ji zakládala - výše už je odkaz na ni taky uveden [www.week.cz] winking smiley

     

    - já mám s nimi špatnou zkušenost, doposud mi jediné nepřežilo, zničehonic nic mi začaly černat a i přesto, že si myslím, že jsem je zavčasu ostříhala, tak odešly, odolala jsem v zahradnictvích na podzim, odolám i teď a koupím si něco jiného - ale jinak se mi líbí moc winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 24.04.2009 23:22
     

    Letos ho mám v katastrofálním stavu sad smiley thumbs up, asi ho vykopnu angry smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 25.04.2009 08:06
     
    p4230040.jpg
    Ked je tu uz hore vytiahnuta tato diskusia - tak pre Anavi a spol. obrazok toho ako ( otrasne) vyzera po tohotyzdnnovej "renovacii" hebovo-vresovcovy zahon zasypany lignocelom grinning smiley
    ...ale to bude len nejaku dobu, staci par dazdov(uff...zatial bola jedna mensia burk) , alebo par dobrych polievani( ...v mojom pripade neprichadza do uvahy nono)...a za chvilu sagina prerastie tu drt a zas to bude zelene..a pekne.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 25.04.2009 08:54
     

    thumbs down Keri, k tobe je radost pohledět, i když si myslíš, že to vypadá "otrasne" winking smiley love smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.