čtvrtek 28. března, 14:16 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Pavlusa
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Havarijní pojištění

Datum: 01.09.2011 12:44
 

Ahojky, je tady někdo kdo rozumí havarijnímu pojištění? Chápu, že povinné ručení je ze zákona povinné smiling smiley, ale k čemu tedy potom je havarijko? Je to to co si platíš nad rámec, kdyby se něco přihodilo? Jak to kombinovat s povinným a které je asi tak nejlepší? V práci chlapi probírají havarijní pojištění online od Allianz. Jaká kritéria by se měla porovnávat? Chápu, že je to hodně otázek na víc, ale myslím, že tato diskuse může pomoct i více ženám winking smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Pavlusa
    Status: začátečník

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 01.09.2011 12:45
     

    PS.: Né že bych až zas tak moc bourala, ale nikdy si nejste jistí.

    PS1.: Pánové prominou winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Havarijní pojištění

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 01.09.2011 13:44
     

    Povinné ručení je pro řešení vzájemných střetů, to znamená, že z něj jde platba tomu, koho ty nabouráš. Havarijní je dobré k tomu, když nabouráš někde sama nebo ti to někdo nabourá na parkovišti a ujede. Zjednodušeně řečeno.

    Z aktuální zkušenosti můžu říct, že pojištění není všemocné, i když nejsi vinník nehody a pojišťovna viníka ti má zaplatit škodu, chovají se často tak, že jsi podvodník, co si chce opravit za jejich vrak. angry smiley Už jsme to skoro řešili místo přes povinné ručení přes naše havarijní, protože Allianz je benevolentní, co se týká amortizace.

    Zrovna včera nám přišlo od ČSOB, že nám nezaplatí přední nárazník, protože při prvním ohledání jejich likvidátorem do protokolu napsal, že ho stačí opravit. Nějak se jim ztratilo, že v servise při odstrojení přišli na to, že se vyměnit musí. Likvidátor to odsouhlasil, ale asi neposlal dál či co. Takže zase tahanice, kdo co kde podělal, už mě to nebaví. A navíc ten canc, co poslali oscanovaný napsaný na stroji, kde jim součet kladných čísel dá ve výsledku menší částku, než je ta první nahoře... eye popping smiley Auto je sice opravený, ale už je prostě bouraný. Nové díly nesedí, jak by měly, ale jsou pojišťovny, co vám budou tvrdit, že to vaše 5 let starý auto novými díly zhodnotili a tudíž vám strhnou amortizaci. Fakt hnus. Člověk je nakonec rád, že tím martýriem prošel a má to za sebou, ale vždycky je na tom tratný, i když za nic nemůže.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 01.09.2011 22:37
     

    Majka napsala opravdu zjednodušený princip pojištění vozidla :

     

    ad1) povinné ručení - je zákonem dané pojištění MV, odvíjející se cenovou hladinou od kubatury, hmotnosti a účelu používání vozidla

     

    ad2) havariijní pojištění - je dobrovolné pojištění vozidla, jež uhrazuje škody na vozidle způsobené při provozu vlastníka vozidla, bez ohledu na to, kdo (a jak) škodu způsobil, s výjimkou hrazení škody (tedy vozidla havarijně pojištěného) z povinného ručení viníka dopravní nehody; v rámci tohoto pojištění lze sjednat i pojištění přepravovaných osob, zavazadel, čelního skla, ap.; mj. se toto pojištění sjednává na spoluúčast pojistníka (vlastníka vozidla) : čím nižší spoluúčast, tím vyšší je pak pojistné, a naopak. Spoluúčastí se rozumí podíl pojistníka na úhradě celkové škody pojišťovnou. Např. při sjednané spoluúčasti 5.000,- Kč, zaplatí pojistník 5.000,- a zbytek škody pojišťovna

     

    Některé pojišťovny (např. kooperativa) sjednávají obojí pojištění, tedy jak havarijní, tak i povinné ručení, do jedné pojistné smlouvy, při čemž v souhrnu takto vyjde pojištění levněji než každé zvlášť. Jako bonus vám pak v této smlouvě přidají i další pojistné, např při poškození vozidla živelnou pohromou (kroupy, blesk, spadlá větev na vozidlo ap.) bez navýšení pojistného.

     

    P.S. pojistné plnění je v závislosti na likvidátorovi (i pojišťovny) někdy opravdu martýrium, jedno jsem si taky takové prošel. I když přes protesty viníka dopravní nehody nakonec svoji vinu uznal a do protokolu o nehodě vinu i podepsal, v konečné fázi mě strhli 17 % jako viníkovi dopravní nehody, neboť skutečný viník se dodatečně dovolával mojí nepřiměřené rychlosti. Další psát nebudu, nebo bych se zase rozčílil a mohlo by mě klepnout grinning smiley

     
  • Autor: nikoleta
    Status: začátečník

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 04.09.2011 21:49
     

    Ahoj havarijní pojištění a informace ohledně něj se můžete dočíct i na těchto stránkách [pojisteni.org] , je to zde docela dobře vysvětleno, jsou tam i zajímavé tipy.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 04.09.2011 23:04
     

    Hele Nikol, já nejsem OZ nějaké pojišťovny, jen jsem obecbě rozvedl co a jak se má, takže reklamy jsou tady nežádoucí, tudíž , a buď té lásky, je sem nezatahuj jo !?!

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 05.09.2011 10:00
     

    A Carlos, negativní je povolenená? winking smiley grinning smiley

    Ty ku*vy z ČSOB sice poslali část peněz na účet, ale 3700, které mi neprávem upřeli díky svému bordelu, pořád nic. Ani omluvný mail, že to zvorali a ať mám teda trpělivost. Ta mě právě přešla. Asi začnu řádit.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 05.09.2011 23:38
     

    Negativní je povolena, jde přece o předávání zkušeností a informací na co (a koho) si dát majzla grinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 13.09.2011 15:12
     

    Po zkušenost v mojí rodině vřele doporučuju havarijní pojištění winking smiley Kdyby jsme ho neměli, tak už jsem na psychiatrii. Jezdíme už dost dlouho a žádnou nehodu jsme neměli. Až tento rok. Všichni eye rolling smiley Samozřejmě každý zvlášť, v jiném autě. Nikdo neví co se může stát, takže jestli máte auto, které má nějakou cenu, tak si havarijní pojištění určitě udělejte. Neagituju, píšu ze života...

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 13.09.2011 21:27
     

    No já jsem se dnes dozvěděla zajímavý příběh. Koupili auto, minutou prodeje prodejce zrušil havarijní pojištění (což jsem vůbec nevěděla, že se něco takového děje). Vyjeli z autosalonu a v zatáčce do nich napálili. Nechali tedy auto spravit na své náklady, přijeli si ho vyzvednout do opravy. Jeli nakoupit, když se vrátili z nákupu, auto jim bylo ukradeno.

    Tak to fakt nasere.

    A závěr. Platí úvěr, který si na auto vzali a nemají nic.

     
  • Autor: Nikitas
    Status: nováček

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 05.05.2013 19:02
     

    Zkuste si porovnat ceny havarijních pojištění u jednotlivých pojišťoven. Třeba Vám to pomůže při Vašem rozhodování. Více zde: homeworksystem.cz/hav.html?a_aid=517457e5cbff6&a_bid=140d9a74

     
  • Autor: marek22
    Status: nováček

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 17.07.2013 15:24
     

    Ahoj já jsem sjednal havarijko přes stránku [www.expresnipojisteni.cz] vše jde vyřídit online. Podle tvých údajů ti srovnávač srovná nabídk od pojišťoven a ty si pak jenom vybereš co je pro tebe vhodný. Doporučuji krytí aspon 100/100mil a nízkou spoluúčast.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 23.08.2013 16:05
     

    Zrovna řešíme pojištění auta, které bylo původně napsané na manželku a teď přepsané na manžela. Původní pojištění též na manželku, která tím pádem má už nějaký ten malý bonus. Když si pojistku zařídí manžel, začíná úplně od začátku? Tedy bez jakýchkoliv bonusů? Přijde mi to zajímavý problém, když předtím manželčino auto řídil převážně on.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 23.08.2013 17:37
     

    U nás se převádí bonusy na manžele.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Havarijní pojištění

    Datum: 23.08.2013 18:28
     

    Amee, a když je u jiné pojišťovny a přejde k vám, tak mu taky ten bonus manželky uznáte?

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.