čtvrtek 18. dubna, 16:26 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

Datum: 06.10.2009 20:25
 

Budete někdo vyřezávat dýni na halloween ? Dostala jsem od sestry, tak si jí schválně letos poprve vykrájím winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 5 krát. Naposledy upravil drahus (16.10.2015 08:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 01.11.2017 21:23
     

    Miluju pečené Hokaido, jen osolené potřené olejem, nakrájené na proužky, za 15-20 min. je hotová a vynikající mls smiley . Chutná to podobně jako batáty winking smiley . Hokaida si teď užívám. Ostatní dýně až tak moc nemusím.

     

    Jinak SPIKE souhlas smoking smiley , sezonní zelenina není jen móda, ale má příznivý vliv na tělo, které touhle dobou jede také v podzimním režimu. V létě tělo potřebuje vodu, napodzim zase potřebuje zahřát winking smiley .Všechno červené, oranžové, kulaté a pálivé ( zázvor, skořice, chilli) je teď prospěšné winking smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

     
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 07:36
     

    Drahuško, já taky dýni neee tongue sticking out smiley

    Jednou jsem vezla holku domů z kroužku vaření, když vařili dýňovou polévku. Celou cestu jsem měla stažená všechna okna, jak jí strašně smrděly vlasy a oblečení thumbs up doma jsem jí hned hnala do sprchy grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil cancourek (02.11.2017 07:37)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 07:43
     

    já dýně nemusím v žádném skupenství . - nevím proč, ale vadí mi i ten Halovín i když je to obdoba Dušiček .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 07:49
     

    Nepřijde mi, jako obdoba dušiček. Dušičky jsou pietní, kdežto Halloween je pro mne potřeštěný, takové znesvěcení. Aspoň, že není ve stejný den.

    Dýni zkusím do pekáčku, jak psala Spike a uvidím. Musím jí ale napřed koupit winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 08:04
     

    jo Drahuš- asi proto . je to šílenstvi . vnučka včera přišla ze školy zmalovaná jak prase . že měli ve škole Halloween . - amerikanismy nesnáším . a kdesi na netu jsem četla , že je to obdoba našich Dušiček . máš pravdu - není . smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (02.11.2017 08:39)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 08:27
     



    drahus napsal(a):

    Nepřijde mi, jako obdoba dušiček. Dušičky jsou pietní, kdežto Halloween je pro mne potřeštěný, takové znesvěcení. Aspoň, že není ve stejný den.

    Dýni zkusím do pekáčku, jak psala Spike a uvidím. Musím jí ale napřed koupit winking smiley

    Drahuško, kup si jednu malou (je jedno, jaká to je, dávám máslovou i hokaidó). Ono to chutná trochu jako batáty. Je to jemné a trošičku nasládlé.

     

    On halloween ve své původní podobě je taky asi docela pietní, jen se to zvrtlo v pijatiku v hrůzných maskách. Asi jako čertovské průvody šílených příšer, přestože Mikuláš byl taky spíš příjemný akt s trochou řinčení řetězů na zlobivé děti. Dnes se taky Milukáš i anděl dost upozadili a jsou vidět spíš ti čerti. sad smiley

    Pro lehké dětské blbnutí mi haloween nevadí, vydlabaná dýně je fajn zábava i ozdoba, nějaké pěkné masky taky fajn, ale pro nás je to něco úplně jiného než naše tiché a vzpomínkové Dušičky.

     

    Asi je to bohužel to, čemu honosně říkáme "pokrok", kdy si z z toho bereme jen něco a výsledek je pak úplně jinde. Však i naše Vánoce se z tiché poezie a rozjímání u stromečku, změnily v bezbřehé hodování, gruntování a nakupování. Místo společného posezení u stromečku uklízíme hromady papírů ze zbytečných dárků, hory nádobí po žracích hodech... Místo radosti z Vánoc se těšíme, že už to je za námi. Jasně, že ne každý tomu tlaku podléhá, ale v globálu to tak vidím. Holt jako ve všem jsou penízevždy až na prvním místě. Z čeho lze něco vytěžit, to se použije, nebo spíš zneužije. thumbs up

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 08:50
     

    Kájo, u nás takhle děti chodějí zmalovaný ze školy na Mikuláše smoking smiley , mají ten den "čertí školu" a i výuka se tomu přizpůsobuje ( zvláště na 1. stupni ). Starší školáci chodí do 1. a 2. tříd rozdávat nadílku ( převlečeni samozřejmě za Mikuláše, čerty a anděly) a čerti mají povolení zmazat uhlím kohokoliv. Protože malé děti chodí ten den do školy taky převlečené za čertíky, jsou vesměs v černém, takže jediné místo, kde je šmouha od uhlí vidět, jsou obličeje, tak je velcí čerti mažou hlavně ta ten obličej. Domů dorazí dítě skoro celé černé grinning smiley

    Děti to milujou winking smiley , je to vytržení z toho každodenního stereotypu. Stejně tak halloween, kdy chodí do školy v oranžovém a černém oblečení ( prvňáci a druháci i v kostýmech). Sice se učí skoro normálně, ale je to prostě nevšední den. Nemají jich během roku moc, tak si těch pár rádi užijí.

     

    Vůbec to nelze srovnávat s našimi dušičkami. Ikdyž v rádiu říkali, že původně je to nějaký předkřesťanský svátek oslavující konec podzimu a začátek zimy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 09:18
     

    Jano - jasně že se budou raději malovat než učit grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 09:27
     

    Kájo, a proč ne winking smiley , kolik my jsme zameškali hodin kvůli různým válečným filmům a oslavám VŘSR eye rolling smiley. Učitelé s tím počítají a doženou to jindy. Jen děti mají důvod se občas těšit do školy winking smiley . To je taky důležitý smoking smiley

     

    Ono radovat se, je vůbec velmi důležitý winking smiley smoking smiley ( a napodzim zvlášť, když nebe vypadá jako dneska nebo včera eye rolling smiley )

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 09:37
     

    my jsme teda na filmy nechodili - ale na bramborové brigády hodně.. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 10:14
     

    Proboha filmy, to byla hrůza, ještě teď mě všechno svrbí když si vzpomenu na Osvobození. To bylo tak dlouhé a nedokázala jsem vydržet v klidu sedět. Na průmce jsme byli na Voně a míru, přiznávám, že teď bych si to dala, ale tenkrát jsem to nepokrytě prospala. Jak je něco povině, tak to na mě nebylo....a trvá to dodnes.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 11:04
     

    Od té doby nenávidím válečný filmy thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 15:59
     

    Jano, radovat se je důležitá věc, nesmírně. Ale je to dost složitá věc. grinning smiley Konečně jsem stihla stříhání a vyslechla u toho docela zajímavý rozhovor. grinning smiley Když jsem seděl s nabarvenou hlavou, stříhala se nějaká matka učitelky. Shodou okolností dotyčná učitelka učí syna kadeřnice. Druhá třída. Podotýkám. Nadšeně líčila jak v rámci utužování kolektivu ve třídě dcera udělala nějaký den, něco s dýněmi a kostýmy to taky bylo. A jak byly děti unešené. Padlo pár zdvořilostních slov k tomu. Když paní odešla, říkala mi kadeřnice, jak byl Matyáš, tak se její syn druhák jmenuje, namíchnutej a otrávenej ještě s pár klukama, že si učitelka vymyslela šaškování v kostýmech.Černá, oranžová, přesně, jak to popisuješ. Asi to mají v osnovách. grinning smiley Otrávenost z povinných kostýmů zcela smazala radost z toho, že se málo učili.A vyřezávali dýně. Asi některé citlivější děti vycítí, že je to teď jako povinná náplň výuky, aby se škola dobře prezentovala a neberou to. Cítí, že to nejde jakoby z osobnosti učitele.

    V dospělejším provedení jsou to ty tzv. team buildingy. Mě tohle naštěstí nepostihlo ale obě děti to svorně nenávidí. Naštěstí pro ně asi oba pracují na živnosťáky, takže to nemusí podstupovat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (02.11.2017 19:24)
     
  • Status: expert

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 16:18
     

    Nechtějte vidět jak vypadají takové ty týmové víkendy, fakt mám štěstí, že mě tohle minulo angry smiley. Najednu stranu je fajn, že jsem na to stará :-)

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Halloween - budete někdo vyřezávat dýni?

    Datum: 02.11.2017 17:32
     

    Jájo správně, je třeba na tom najít pozitiva winking smiley thumbs down

     

    Regino, nikdy se nezavděčíš všem winking smiley .

    Oni to taky právě mají jen pro prvňáky, možná i pro druháky. Dýni myslím dlabali jednou. Oni ti prckové jsou ze školky zvyklí na tvoření na dané téma a moc to neřeší. Vyšší ročníky to mají už jen o těch barvách a není to povinné, naposledy měl oranžové triko myslím ve čtvrté třídě ( to ho vyžadoval), pak z něj vyrostl a další jsme nepořizovali.

    I na čertí školu jsme zpočátku dělali čertí masku a vyžadoval svítící rohy eye rolling smiley , později už jen černé triko a rohy ( a přišpendlený ocas k riflím), poslední roky už jen to černý triko nebo mikinu. Za rok nebo za dva už budou oni jako nejstarší dělat ty Mikuláše a čerty, tak očekávám, že zas budeme shánět nějaký kostým, ale zatím je klid winking smiley.

     

    Tohle mi nevadí, ale mají někdy zjara " barevný den" a to mají přijít do školy všichni v modrým triku bezdůvodně, to mi přijde ujetý nono smiley . Každoročně se ta barva prý střídá. Tak to bojkotuju a přískušně barevný trika nekupuju, pokud je náhodou nemáme. Prý to také není povinný, ale většina to prý dodržuje.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.