sobota 20. dubna, 11:37 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Irsko
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Po Evropě > Irsko
Posílejte fotografie! Ostrovní stát Evropy. Srdnatá země, plná temperamentu a bodrých lidí. Země drsná i podmanivá, překypující bohatou, i když mnohdy pohnutou, historií. Bohatá na přírodní krásy, nezaměnitelná, nenapodobitelná. Země Quinnesse, skvělého pivního moku i Jamesona, nejznámější značky irské whisky. Země s počasím proměnlivým, že se jeden nestačí divit, ale nikdy tu nemrzne, sníh téměř neznají. Žádné dálnice, jen silničky, kde je problém si kolikrát vyhnout. Ale nikde výmol, výtluk či něco podobného. A jazyk ? Anglicky se domluvíte. Ale irština, to je jazyk k nepochopení. Směs gálštiny, keltštiny, angličtiny. Takový jazykový babylon ....
 
 
 
 
Autor: carlos
Status: expert
https://eu.zone..
Výsledné hodnocení: 5

Galway

Datum: 29.08.2013 16:22
 
9. galway.jpg
Další fotografie:
Galway, malebné městečko, je tam tak útulno, že člověk při procházce cítí naprostou pohodu. Nikdo nikam nespěchá, nevidět žádný kalup. Klid a rozvážnost, dost často slyšet hlahol smíchu. Bodrost se projevuje všude. Místní se zdraví nepokrytě hlasitě, vždy s úsměvem ve tváři, a nikdy se jen tak nemíjejí, vždy prohodí pár slov. A nebojí se cizozemců. Dávají se s nimi do řeči. S jedním jsem taky klábosil. Už tedy sice byl jak zákon káže, takže jsem mu rozuměl sotva každé páté slovo, ale přece jen jsem zaslechl, odkud že jsem. Když jsem řekl z Česka, tak hned na mě že máme "good pivo" a "beautiful girls". Načež jsem mu lichotku vrátil s tím že Guinness je jen jeden, a temperament opačného pohlaví nenapodobitelný. Ale víc už jsem jeho zasukovanému jazyku nerozuměl grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Galway

    Datum: 29.08.2013 16:40
    Hodnocení fotografie "Galway": 5
     
    To je fakt idylka, co dýchá z fotek. thumbs down
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Galway

    Datum: 29.08.2013 17:56
    Hodnocení fotografie "Galway": 5
     
    No konečne som sa dočkala! Fotky ako vždy thumbs down
    Dúfam že budeš pokračovať, už sa teším!
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Galway

    Datum: 29.08.2013 18:23
    Hodnocení fotografie "Galway": 5
     
    Krasne barvicky na domcich, tak to ma byt, ne nejaka neutralni sed. thumbs down
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Galway

    Datum: 29.08.2013 19:54
     
    Jasně že budu, je to jen začátek, resp. první den winking smiley. A jen tak mimochodem. Nasrala mě letecká společnost Aer Lingus, že nám odložila o jeden den let, takže jsme Dublin poslední den tak prolétli, že si skoro nic nemapamtuju. Tehdy v tu neděli jsme měli naplánovaný odpoledne právě Dublin, a já se krom jiného těšil jak si jej zblejsknu v noci. A ono prd velebnosti. O tom jak došlo ke zdržení letu a okolnosti kolem se raději rozepisovat nebudu, byl bych zas naranej. V současnosti se spisuje hromadná žaloba na společnost, neboť si ve zdůvodnění nejen že vymýšlí, ale vysloveně lže. Co jsem tak kontaktoval lidi ze zájezdu, tak se k žalobě přidávají. Nečekám žádnou slávu, ale jde mi o princip. S lidma se takto nejedná angry smiley
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Galway

    Datum: 30.08.2013 21:43
     
    tak to tě chápu --ale mně zajímá to jméno Galway - mám anglickou růži se jménem James Galway - kdo to vlastně byl , no asi si to vygooglim -ale třeba to víš ..
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Galway

    Datum: 30.08.2013 22:16
     
    Kaaj tak to fakt nevím, já jsem rád že jsem udržel vůbec jméno města, i když s pomocí itineráře, strýčka Gůůgla a mojí polovičky grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Galway

    Datum: 31.08.2013 06:59
     
    tak jsem zjistila, že je to slavný irský flétnista . ale se jménem toho města to asi nesouvisí ..
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Galway

    Datum: 31.08.2013 12:45
     
    Kaaj, wiki rika, ze ten nazev vzniknul podle reky. Irsky se Galway pise Gaillimh, coz znamena neco jako "kamenita reka".

    Jinak to "mestecko" asi vubec neni mestecko,kdyz ma kolem 75000 obyvatel. to zu je slusne velke mesto, rekla bych. smoking smiley Pise se tam take, ze je to "mesto mladych", je tam hodne studentu.
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Galway

    Datum: 01.09.2013 10:56
     
    díky --ale tu růži Austin asi pojmenoval po tom muzikantovi . soudím tak podle toho , že dává jména po slavných . královské rodině a tak . flower
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Irsko (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.