pátek 29. března, 12:34 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 20
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.02.2012 13:35
     

    Automat má jistě své výhody, hlavně když přijde návštěva grinning smiley jeho ale právě ta příprava a práce s kávou baví eye rolling smiley nechce jen zmáčkout tlačítko...

    Lavazzu jsme dřív milovali, ale ted už to není nějak co to bývalo. Kupujeme u půlkilovku od Tchiba nějaká nová serie Italien style a nebo přímo v spec. obchodech čerstvě upraženou mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 04.02.2012 23:07
     

    Suee, od Tchiba jsme právě utekli. Dnes jsme kupovali opět Lavazzu, a tak mě padl zrak i na to Tchibo. Z těch káv, které Tchibo nabízí, je sicilská nejsilnější, milano zase jemnější. Zítra budeme zkoušet Segafredo, abychom opravdu vyzkoušeli, jak nám bude sedět. A ten tvůj se asi minul povoláním, měl být spíše barista ne ?!? winking smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 05.02.2012 00:33
     

    Carlosi, máš doma opravdu pěknou mašinu na kávu. Hned bych si koštla kafíčko. V práci jsme měli také nějaký automat na pressa. Mé první preso mi do úst moc nešlo. Bylo na mě moc silné. Zezačátku jsme kupovali kávu Henri cafe [www.henri.cz] Vzhledem k napjatému rozpočtu jsme pak přešli na zrnkové Tchibo. Šéf měl rád kávu illy, ale to jsme vyzkoušeli snad jen jednou. A co teď používájí, netuším.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 05.02.2012 07:20
     

    Illi je moc dobrý Tchibo nemůžu. Je to německý, nakyslý kafe. Němci nikdy kafe neuměli, takže to ne-e smiling smiley

    Jestli máte možnost do Makra, nechte si koupit to jejich, ARO budete mile překvapeni jak cenou, tak chutí a úžasnou vysokou a přitom pěkně hnědou pěnou, kterou na presíčku dělá.

    Já si objednávala přes net čerstvou, pak u nás v krámku spešl na kávu, ale nakonec jsem zjistila, že rozdíl není moc velký, ale při množství, co se vypije, je to neskutečně drahá. Nejlíp mi vyšla Rioba Platinum, ale hned po ni ARO Makro Obojí je prodáváno v zrnu, po kile

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.02.2012 10:19
     

    Drahuško, měla jsem za úkol se Tě optat, jak přesně děláš tu pěnu v tom rychlošlehači, Martina si ho koupila a občas pěna udrží kostku cukru a občas ne, někdy to je hned a jindy to trvá a my si nepamatujem ten Tvůj fígl. Nejdříve pomalu, že mám pravdu?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.02.2012 10:40
     

    Myslíš v tom pěnovači původně na šlehačku? Vždycky musí být mléko hodně vychlazené a normálně rychle pumpuješ nebo horké, asi 70-80°C a totéž. Nic mezi tím. Je fakt, že některá mléka jdou blbě. Asi je nejvhodnější plnotučné. Taky jsem dělávala to, že jsem našlehala studené a pak v té plastové nádobce dala na chvíli do mikrovlnky, aby se ohřálo. Většinou pěna ještě víc ztuhla a oddělila se od neušlehaného mléka, takže sis nalila jen trochu horkého mléka a zbytek dodala lžičkou. Takhle to vlastně praktikuju tam, kde nemají presovač s tryskou

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.02.2012 10:54
     

    JJ díky předám Martině.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.02.2012 11:50
     

    Ale v té mikrošce se jako zapeče a už to není úplně ono chuťově. Ovšem dá se po ní i chodit a drží.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 12.02.2012 12:02
     

    Je to možné smiling smiley

     
  • Autor: PetrP
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 01.04.2012 15:21
     

    Určitě nedoporučuju takové ty malé a levné kávovary na kapsle. Když to spočítáš, jedno kafe bez mlíka a ničeho tě vyjde tak na 10kč a pokud je člověk vnímavější, tak ještě cítí ten plast. Nejlepší je zainvestovat do pořádnějšího kávovaru, kde bude i pořádná tryska ma mlíko a mlínek na zrnkovou kávu a kupovat kvalitní zrnkkovou kávu, To je pak jiný zážitek, než vyvařenej plast.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 01.04.2012 15:44
     

    Plný souhlas. Navíc ty takzvaně ochucené kávy jsou na poblití spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 01.04.2012 15:50
     

    Nejlepší kafíčko je od Drahušky mls smiley love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 01.04.2012 16:39
     

    Jani oooo děkuji love smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: danak
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 18.04.2012 11:48
     

    Já jsem měla kávovar automa DeLonghi asi tři roky. Pokazil se a oprava se nevyplatila. Hledala jsem vhodnou náhradu a po několika týdnech hledání rozumů hlavně na skvělém fóru Primacafe jsem se rozhodla pro pákový kávovar. Na radu zkušených kávičkéřů z Primacafe jsem koupila hned i mlýnek. Dnes bych se k automatu už nevrátila, přijde mě z něj káva taková řídká - snídaňová (ale nebyla špatná). Z pákovky je výraznější - silnější. Vyhovuje mě taky, že můžu kávy bez problémů střídat podle momentální chuti. Že by bylo nějak moc práce s uděláním kávy proti automatu ně ani nepřijde a hlavně mě to nevadí. Mám tak možnost udělat si kávu jakou zrovnach chci. Nakupuju u nich i kávu a většinou několik druhů. S kávou je to jako s vínem, záleží na podmínkách kde vyrostla a podle toho má chuť. Mluvím samozžejmě o kávách plantážních - jednodruhových.
    Jestli je někdo kávový labužník a opravdu si kávu vychutnává, najde tam plno zajímavých informací. Hledejte primacafe.cz.
    U mě se stala káva ekvivalentem k dobrému vínu. Od Primacafe ji dostávám poštou vždy čerstvě vypraženou.

     
  • Autor: danak
    Status: nováček

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 18.04.2012 12:06
     

    Vyměnila jsem kávovar automat za pákový. Dlouho jsem se však rozhodovala jestli opět automat nebo páku. Hodně mě v rozhodování pomohlo výborné fórum primacafe.cz. Jak se rozhodnout jestli pro páku nebo opět automat. Dnes pákovky nelituju, sice je trochu kávy kolem, ale zase to není nijak hrozný. Díky pákovce můžu kávy podle momentální nálady střídat. Můžu ovlivnit i sílu hotového espressa podle množství kávy. Maximálně mě to vyhovuje. Zvlášť když si v jejich obchodě objednávám svoji oblíbenou směs po 500g a k tomu vždycky nějakou novou po 100g. Vyzkoušela jsem plno různých značek káv, ale u Primacafe jsem zakotvila už asi napořád (pokud se nepohorší).


    Jéžiš, tak to jsem zmastila. Myslela jsem že to píšu k jinému tématu. Ale co už, třeba to někomu něco dá a pomůže.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil danak (18.04.2012 12:19)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.