čtvrtek 28. března, 13:23 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 20
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 01.06.2011 20:36
     

    Právě já potřebovala pořádnou konev, žádný plivátko, že jo?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 02.06.2011 20:44
     

    Tak holky, máme ho doma, po vyzkoušení sdělím dojmy winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 02.06.2011 21:07
     

    Jistě budeš moc spokojená, nadšená thumbs down winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 06:53
     

    Mně na těch kávovarech štve jedna věc, že příliš brzy řvou o odvápnění. Přitom u nás je tak měkká voda, že myčka na tělese nemá ani po 16 letech náznak kamene, pračka jakbysmet.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 07:27
     

    U nás je taky měkká voda, ale u mne jen problikává ne displayi "Descale", jinak nic. Odvápňuju asi tak třikrát do roka. Ono totiž nejde jen o odvápnění, ale i o vyčištění celého potrubí. Sice se mi při každém spuštění automaticky propláchne, ale když pak čistím (taky spešl tablety), vždy je voda zkraje zabarvená. Čistím mašinu vždy, když odvápňuju. Je na to taky program. No a jednou týdně, ale spíš za čtrnáct dní stydlin smiley čistím spařovací jednotku, aby se v ní náhodou nedělala plíseň a promazávám speciální silikonovou vazelínou pohyblivé části spařovací jednotky. Jo, když chci dobrý kafe, musím pro to něco dělat smiling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 07:32
     

    Ale co my, co chcem dobrý kafe a nic pro to neudělat? grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 07:43
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley no, pak na to musíš mít nějakýho blbce, co to udělá za tebe. (Manža neví ani Ň o údržbě mašiny. Jen pije dobrý kafe) spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 08:26
     

    To u nás je to se všema spotřebičema stejný, dokonce i s fontánkou pro kočky. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 08:32
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Nejsou náhodou z jednoho hnízda? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 09:58
     

    Taaaak, první zkušenosti suprové, pěna jak jsem si představovala mls smiley Akorát musím vychytat tu kávu, poradíte mi, jaký druh kupujete? Zatím jsem zkusila tchibo a koupila jsem jeden pytel přímo delonghi, ale tu jsem ještě neotevřela smiling smiley

    A mám ji trochu ostrou, tak to taky musím ještě vychytat, aby byla jemnější... grinning smiley To bude práce na celý víkend grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 10:07
     

    zdravím milovníky kávy grinning smiley

    mám starý pákový presovač a v brzké době budu kupovat automat Jura.

    Kávu kupuju zrnkovou a před přípravou kávy si ji melu..a jednou týdně čistím mlecí kameny....což mi konečně při automatu odpadne thumbs down .

    Kávu kupuju Lavazza nebo Davidoff..mňam thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 10:31
     

    Já se přiznám, že kupuju v Lidlu kávu Santos. Samozřejmě nemletou, mašina si mele sama a co se týká ostré chuti, tak to dělá druh kávy. My máme rádi plnou, silnou, ale Tchibo nekupuju. Buď vybírám italské nebo taky na internetu. Vynikající káva je Rioba Platinum (Makro) Každopádně kašlu na nápis na kafeti, že je espreso, ale ddbám na to, aby byla 100% arabica. Robusta, kterou přidávají, je drsná, ostrá a mně nechutná. To ale záleží na každém, jakou má potřebu a co preferuje.

    Helen, až budeš mít Juru, teprve uvidíš, jakou chuť má kafe. Já mívala taky pákový preso De Longhi, (obyčejný) ale mám dojem, že teprve u tohohle přístroje je káva v plné chuti. mls smiley

     
  • Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 10:35
     

    drahus..na juráška :-)) se těšim a kdo bydlí u hranic tak doporučuji kupovat kávu v německu. Lavazza tam vyjde na polovinu co u nás... winking smiley ..Jinak z levnějších zrn mám vyzkoušené i nové thibo..nepamatuju si název, ale dostala jsem ho a dalo se pít winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 10:43
     

    Helčo, já kafata pražená v Německu moc nemusím. němci nikdy neměli dobrý kafe a mají ho nakyslé. Pro náš trh se praží s menší kyselostí. Rakušáci mají dobře pražené kafe a o italech nemluvě. Máme docela velkou spotřebu kávy, protože mám nastavenou mašinu na 10g porce a tak kupuju buď v Makru Riobu Platinum nebo v Lidlu, který mám poblíž, Santos crema (obojí je 100% arabica)

     
  • Status:

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 03.06.2011 10:47
     

    drahus..no nevim..dlouho jsme kupovali lavazzu v Čr a na její chuť jsem zvyklá (..když ji koupím v německu tak je chuť stejná....a to si myslím, že na kafíčko hodně mlsný jazýček winking smiley U jiných káv nemám srovnání ale Lavazzu mám vychytanou winking smiley

    schválně se podívám na původ na německém pytlíku a v krámě na českou... winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.