čtvrtek 28. března, 13:29 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Fritovací hrnec

Datum: 15.12.2008 13:16
 

POtřebovala bych nový friťák, docela se mi líbil tento :

[www.e-elektra.cz]

 

jen mě zarazilo, že má celosmaltovanou nádobu -myslela jsem, že ty vnitřky ve většině z nich bývají teflonové... nebo se pletu? Nevím, jestli je ten smalt lepší, horší? Máte s tím někdo zkušenost?

Hlavně už chci nějaký, kde jde téměř vše hodit po použití do myčky. Tu mastnotu z toho dávat dolů růčo, to je na mašli eye rolling smiley angry smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 16.12.2008 19:33
     

    Na Versalio jsem slyšela chválu, no ona ta cena! eye rolling smiley , není zrovna z nejlevnějších, ale dá se celý rozebrat do myčky, tuším, což považuji za velkou výhodu thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Fritovací hrnec

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 16.12.2008 19:52
     

    Anavi..já nikde nepátrala kde je nejlevnější..hodila jsem první odkaz, kterej jsem rozklikla..No zase to není spotřebič na jeden, dva roky, jaká je cena lepších friťáků netuším, ale nebude moc velkej rozdíl si myslím..

     
  • Status:

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 16.12.2008 20:18
     

    Anavi, nemůžu si na V. vůbec stěžovat. Klasický friťák bych si nekoupila, ale tenhle multifunkční spotřebič je opravdu super. Je pravda, že v něm převážné právě jen frituju. Ale zkoušela jsem v něm i vařit, atd, atd. Výhodou je ta odnímatelná nádoba pro snažší udržování. A filtr se tam taky lehce vymění.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 16.12.2008 21:27
     

    Tak to omrknu, jestli by někde nebyl za přijatelnější cenu a možná do něj půjdu.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 18.12.2008 16:08
     

    Anavko, versalio jsem měla kdysi k dispozici, ve srovnání s klasickým hlubokým mi přišlo daleko přátelštější, ten klasický byl asi už nějaký přesluhující šmejd, a tak dost prskal při vkládání potravin - navíc nevím, kolik tvůj současný může najednou smažit třeba hranolek, aby ty neležely v oleji jak lemra, ale pěkně se "obdělávaly"? (Ten starý snad jen 250g!) Tenhle tefalácký má relativně nízkou hladinu oleje, zato však do plochy - tedy tuším až na jeden kilogram hranolek najednou? Nikdy jsem ke fritéze nezískala valný vztah a smažené vůbec zas až tak nejím, ale určitě se přidávám k Nath a její kladné zkušenosti, dobře se v něm chystalo i se vyléval olej..Ani já ho nevyužívala jako univerzálnější přístroj, ale zkusmo jsem v něm samozřejmě něco udusila (asi guláš, co jiného smiling smiley), nebo si pamatuji, že v obchodě lanařili na zeleninku připravovanou na másle. mls smiley Zkrátka a dobře - že by šel vzít třeba někam, kde není sporák, jen zásuvka s přívodem, a tam v něm vařit. Podobně jak v remosce, jen teda nevím, jestli by takhle pekl. Ale jako elektrický hrnec na dušení, to jo. thumbs down

    A to, co chválí Drahuška, tj. profi friťák, tak kolem takového jsem se jen mihla, ale pocity z něj mám obdobné, jak ona popisuje. thumbs downOpravdu, ten výkon má smysl.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 18.12.2008 17:04
     

    Dík Hanule. Jen dodám, že mám také rozebírací. Jde z něj hodit do myčky všechno, kromě panelu s topným tělesem, který se lehce vyjme ven. Vše je kompletně z nerezu, takže nezničitelné winking smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 18.12.2008 19:28
     

    Friťák používám jen na obalovaný květák protože ho jinak tak pěkně neopeču. Hranolky , řízky a pod dělám v horkovzdušné troubě.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 18.12.2008 21:30
     

    Květák je super Maco. To jo, ale hranolky z trouby, ty mi nejedou. Byť z horkovzduchu. Na druhou stranu, když vzpomínám, kdy jsem naposledy použila friťák? ...... o Velikonocích confused smiley .....ani si to nepamatuju. Teď na vánoce ho zprovozním. Naliju hektolitry oleje a budu smažit a smažit....... a kynout a kynout..... thumbs up grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 18.12.2008 21:33
     

    drahusko, co se takhle poptat u Boženky, jestli nevlastní jedno zachovalé Versálko, co??? grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 18.12.2008 21:54
     

    Ptát se nemusím. Dnes dělali ordung a půl krámu vyházeli a rozdali, aby Jožin po Novém roce mohl zavážet novým zbožím. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 28.02.2011 19:18
     

    nemáte někdo tip na dobrej friťák, do kterého by se nemuselo lejt 2 litry oleje a více a šel třeba dát vnitřek do myčky???

    Vím, že spousta z vás ho považuje za zbytečnost, mně by se občas hodil.. máme rádi obalovaný květák, žampiony, a hlavně langoše - na pánvi to prostě není ono! nono smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 28.02.2011 21:13
     

    Právě třeba do toho tefalu naleješ kolik potřebuješ, podle toho co budeš fritivat...třeba 1deci..2 litry je maximum.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 02.11.2019 13:08
     

    A co horkovzdušná fritéza. Někde se tady už řešila, jak jste spokojeni

     
  • Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 02.11.2019 13:34
     

    Myslím, že ji řešila Drahuška winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Fritovací hrnec

    Datum: 02.11.2019 14:21
     

    Drahuška má a chválí si winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.